Becuri Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te duci in Vitan, cladirea centrala si iti alegi de acolo: osram, narva, hella, philips. Eu am luat osram cool blue. Multumit, comparativ cu philips-urile precedente.

    Comment


    • te referi la zona din targ cu magazinele mari?zici ca osramul e mai bun decat philipsul?cat au costat osramurile tale?....maine acolo sunt ;) mersi

      Comment


      • N-am spus ca sunt mai bune, insa le-am gasit a avea un raport calitate/pret excelent.
        Becurile au costat 20 ron bucata.
        Da, cladirea centrala, cea noua, nu buticurile de pe margine.

        Comment


        • eu am luat ceva gen xenon h4 din Practiker scria ceva de gold -light +50 %....o fi ,nu o fi bune ..am vazut ca erau facute pe la Oradea,par mai clare decat lumina galbena a osramurilor originale,am dat cam 50 ron

          Comment


          • si eu am achiziţionat de curând aceleaşi becuri si tot din prak. dar inca nu le.am pus.
            voi reveni cu o părere după montaj.
            ps: cand m.am uitat mai atent la becurile stok, surpriza: una bucată osram, celălalt philips.
            a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

            Comment


            • De curand mi s-au ars Philips Power2night.Le am de 1 an cam asa.Multumit,am dat 50 de lei pe ele.
              @cezar:cum sunt osramurile pe care le-ai luat?
              Nu stiu ce becuri sa iau acum.Singurul lucru care nu-mi convine e ca pentru philipsurile astea trebuie sa ma duc tocmai in Baneasa ca in alta parte nu am gasit.
              sigpic

              Comment


              • Aceleasi becuri din practiker am luat si eu si sunt foarte bune. Moses aceeasi problema am avuto si eu cu becurile unu osram unu philips, eu am crezut ca mi-sa intamplat doar mie dar vad ca nu sunt singurul.
                sigpicKiss FM cu personalitate.

                Comment


                • aceiaşi chestie si amîndoi avem kiss. poate aşa e lotul.
                  a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                  Comment


                  • @pacco: sunt ok, au o lumina mai rece. Nu am sesizat plus de luminozitate, doar ca este mai alba.

                    Comment


                    • Inteleg.Parca astea Philips care le-am avut bat putin mai departe...Dar sa bat iar drumul pana in Baneasa...Cred ca ma voi opri la niste Osram-uri.Multumesc de raspuns.Te salut.
                      sigpic

                      Comment


                      • salut
                        de curand am facut o invarteala cu cineva de mi-am pus pe masina xenon se vede super nu ai nici o treba cu ceilalti,ce vreau sa stiu de la cineva care are deja xenon e ca e vreo problema daca nu am montat si lupa sau cum so chema? e vreo pb daca e doar becu in far fara lupa? ms anticipat

                        Comment


                        • Eu am Philips blue light de vre-o 6 luni, masina o am de 3 ani si dupa 2,5 ani s-a ars primul osram original, am pus un setul philips de care spuneam mai sus si de cateva zile s-a ars unu dintre ele, am revenit la osramul care nu s-a ars si acum am un osram si un philips. Cred ca o sa iau un set osram avand in vedere ca am dat destul de mult pe philips si s-a ars asa de repede comparativ cu cele originale.

                          Ce nu imi placea la ele ca aveau lumina un pic mai galbuie dar probabil albul foarte intens e fortat si de asta se ard asa iute.
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • Originally posted by bv86dmi View Post
                            salut
                            de curand am facut o invarteala cu cineva de mi-am pus pe masina xenon se vede super nu ai nici o treba cu ceilalti,ce vreau sa stiu de la cineva care are deja xenon e ca e vreo problema daca nu am montat si lupa sau cum so chema? e vreo pb daca e doar becu in far fara lupa? ms anticipat
                            e problema ca ii chiaunesti pe aia din fata ta. Daca n-ai nici o treaba cu ei, atunci e problema lor. Daca din cauza asta iti intra unul care vine din fata cu motorul intre dinti, atunci devine si problema ta.

                            Comment


                            • De fapt le aveam de aproape un an, acum am verificat postul mai vechi dar tot a tinut mai putin.
                              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                              Comment


                              • Am pus şi eu becurile luate din practiker, sunt ok în sensul că dau o lumină mai albă decât cele stok. Chiar se vede fain zăpada.
                                a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google