Black Friday

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si baza afirmatiei tale e??

    Asa pot spune si eu ca am lucrat la Dacia si ca vindeau Loganul Laureate la promotie 15.000e. Si ce crezi? Se vindeau cu spume.

    Gandirea asta de turma ma seaca.
    Daca ai capul pe umeri, in zilele in care de pe Internet iti cumperi si lenjerie, NU AI CUM sa iti iei teapa. Vorbesc de prezent. Black Friday a ajuns la noi de 2 ani.

    Daca toti dai exemple de peste ocean, de ce nu pleci? Traieste "visul american"!

    Hai sa nu mai devim si sa ne atacam. Mai bine postam fiecare cam ce produs tinteste si ne ajutam reciproc (pret, calitate, pareri).

    Comment


    • #17
      Am fost deja si am sa plec, normal ca am sa plec, ce sa fac aici!? Te f^%e pe tine grija ce face altul? Eu ti-am zis cum se lucreaza AICI, in romarlania...e problema ta si doar a ta daca crezi sau nu, sunt satul de indivizi "stotstiutori" ca tine, care habar nu au pe ce lume traiesc.

      Stie fiecare cum sa urmareasca un produs, nu trebuie sa dai tu sfaturi.
      Last edited by PCH; 13 November 2013, 15:10.

      Comment


      • #18
        @PCH : Nu te enerva, poate lucrează la unul dintre magazinele active de Black Friday !

        Altfel, viitorul sună trist din păcate !

        Comment


        • #19
          Nu ma enervez, doar ca am lucrat cativa ani in domeniu si stiu ce inseamna "oferta" in tara asta. Cand faceam "oferte" de genul, stimabilul coleg probabil termina clasa a 7 a.

          Am spus si o repet, se gasesc produse la preturi ok dar si multe tepe, care intelege, bine, care nu, nu! )

          Comment


          • #20
            Black friday in Romania mai bine s-ar numi Ziua Pomului Laudat.

            Comment


            • #21
              Oare exista vreun magazin de electrocasnice in Ungaria care sa vanda si sa livreze produse in Romania?

              Comment


              • #22
                Pai ma f^%e ca aveti mentalitatile astea. Cand ti-am zis sa pleci, am zis sa pleci definitiv, nu te mai intoarce!

                Ti-am spus sa te raportezi la prezent. Ce tot nu iti convine?

                Nu va convine, nu cumparati. Fiecare decide ce e mai bine pentru el.

                Ti-am cerut dovezi, o poza la o factura, un screenshot cu preturile actuale si eventual dupa Black Friday, tu iti vezi de fantasmele tale in continuare.

                Societatea se schimba mai repedet decat credeti, chiar daca sunteti impotriva schimbarii.
                Am spus sa continuam threadul civizlizat, inca faci flame-uri. Ce sa iti mai cer? O sa te ignor.. vrei sa te remarci, dar nu ai cum.

                PS: Am studiat mai mult marketing decat ti-ai imagina vreodata in visele tale.

                Comment


                • #23
                  Ca sa vezi pretul actual la un procesor ce doresc sa il achizitionez, daca tu de black friday mi-l gasesti mai ieftin decat acest pret, iti dau tie banii.

                  Dar sa ma atentionezi si pe mine sa il pot cumpara, sigur se va baga intr-o promotie de BlackFriday, crede-ma nu e primul an cand urmaresc produse in speranta ca ai noi SUNT CORECTI. De fapt, anul trecut m-am convins si de EMAG, anul asta din cate am vazut pana acum se pare ca o sa ma conving si de CEL

                  Cumpara procesor intel core i7 3770 ivybridge 3.4 ghz socket 1155 box bx80637i73770 s r0pk iefin de la cel.ro. ✅ Ai livrare rapida in toata tara.


                  Uite link-ul, o sa postez special pentru tine de blackfriday cu produsul si cu factura in caz ca o sa aibe alt pret.

                  Iti pot spune un lucru insa acum 3 zile acest produs costa 1230 de lei, astazi costa 1254 lei.

                  Explica-mi te rog aceasta marire a pretului, fix inainte cu cateva saptamani de blackfriday.

                  La fel a fost si cu Emag, extrem de putine produse cu adevarat reduse, dar pe care nu le puteai cumpara din cauza serverelor proaste pe care isi tin minunatul site. Pai frate esti o companie care vinde produse electronice, electrocasnice si asa mai departe si nu ai bani sa iti mentii serverul activ 4 ore macar ??
                  Am stat ca prostu' si m-am uitat la pisica lor neagra de mi s-a acrit. Sa nu mai aud de EMAG si de preturile lor exorbitante la absolut toate produsele.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    M-ati vazut oaia neagra si credeti ca sunt angajat de vreun magazin sau ceva.
                    Nici vorba!

                    Cu Emag am avut si eu 2 experiente neplacute (pentru una chiar am facut topic aici pe forum). Sunt marlani. Daca stie cineva de primul BF au anuntat ca vor avea reducere de 10% pentru orice produs cumparat in weekendul respectiv.. reducere care evident nu a durat nici macar primele ore din ziua de sambata.

                    Comment


                    • #25
                      Cu eMag eu n-am avut neplaceri, ba chiar pot spune ca s-au comportat exemplar, de fiecare data. Ceea ce nu pot spune despre Domo sau Altex.


                      Acum hai sa vedem niste preturi, la ce ma intereseaza pe mine:
                      Google Nexus 4, 16 Gb - 1360 lei la eMag (cel mai bun pret)
                      LG Optimus L9, 4 Gb - 907 lei la PC Garage (cel mai bun pret) si 929 lei la eMag.

                      Avand in vedere ca deja a aparut Nexus 5 la un pret aproximativ de 2000 lei, pretul lui Nexus 4 ar trebui sa fie redus de Black Fraieri White Rumânski, cu ~20-30%, in functie de stocuri, curs valutar etc, deci intre 952 - 1088 lei. Idem pentru L9, un smartphone oarecum depasit si ca design si ca performante.


                      Tu ce zici, dom' Catalin?
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #26
                        bGy. iti aduc i7 de peste ocean la 200 de dolari.
                        Cum spuneam, lasati dracu magazinele de la noi ca nu au nici o oferta de Black Friday. In cel mai bun caz o reducere aratata de 50% dar reala de 10, maxim 15%.
                        Daca vreti ceva ieftin si bun, folositi mediamarkt, ebay, amazon, etc.

                        Comment


                        • #27
                          Eu cu PCgarage nu am avut niciodata probleme. Sunt foarte ok. Sunt curios daca au ceva reduceri de Black Friday.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Anul trecut quickmobile cu cateva saptamani inainte de BF anunta reduceri de pana la 99%.Unde credeti ca erau acele reduceri de 99%? La extragarantii la unele produse.Ex: aveai 2 ani garantie la un produs cumparat in aceea zi si mai puteai sa cumperi inca 1 an de garantie cu reducere 99%.

                            Comment


                            • #29
                              De BF la Lidl aparat de curatare sub presiune Parkside 99 lei.Pretul initial era de 230 ron de cand s-a deschis Lidl in Timisoara.
                              Last edited by karlos12; 21 November 2013, 13:20.

                              Comment


                              • #30
                                Urmaream un laptop pe un site de cumparaturi on line. Acum doua saptamani pretul era de 1799 lei, iar acum, cu cateva ore inainte de "blec fraidei", pretul este de 1999 lei.

                                Probabil ca produsul va fi vandut la super-mega promotie si va costa numai 1799 de lei.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google