Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Se poarta masini de leasing din Benelux, dar alea au peste 120 000 km si 3-4 ani, ca firmele le iau sa mearga, nu sa se uite la ele. Dar sunt in stare foarte buna, istoric la reprezentanta si preturi bune.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #17

      Comment


      • #18
        Haideti sa va arat o masina care merita

        Din pacate nu prea e de nasul meu..nici nu vreau sa na gandesc cat e casco plus 900 lei impozit.

        Originally posted by jonnie007 View Post
        Passatu` din link nu face banii aia sub nicio forma! in ianuarie o sa aiba deja 4 ani!
        Mie mi se pare ok..are 30,000 km.
        Last edited by eugenmanea; 13 October 2015, 14:22. Reason: Automerged Doublepost
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • #19
          Stiu ca era @900ron impozitul la 2.5.
          La asta de 299x cmc cred ca bate spre 3000 ron.

          Comment


          • #20
            De 2000 lei trece sigur impozitul la 3 litri.

            Comment


            • #21
              Uita-te si la autobavaria rulate. Gasesti masini bune acolo, cu istoric garantat. Evident, pretul e pe masura. Se mai poate negocia.
              My Ride sigpic

              Comment


              • #22
                Buget 16,000 EUR- Caut Masina

                Haudi ala are peste 150k km! Am mai zis...99% din ce aduc astia de afara e manarit la km si posibile buseli!
                Daca ai sa cauti un A4 cu aceeasi km in afara...cred ca sare de 20!
                Uite unu mai ieftineanu: http://m.mobile.de/auto-inserat/audi...213965760.html


                Sent from mobile
                Last edited by jonnie007; 13 October 2015, 17:59.
                Keep walking...

                Comment


                • #23
                  Audi Q5 2.0 TDI 170cp quattro 2009+

                  Audi Q5 2.0 TDI 170cp quattro - 2009+

                  Cam asta gasesti pe la 16 000 eur, dar cu kilometri destul de multi (150 000 - 200 000 de km)

                  Modelul este destul de fiabil si nici nu o sa te omoare la taxe sau consum.

                  Are un prieten un Q5 in configuratia asta si e foarte multumit. Merge bine si pe autostrada si pe teren usor.
                  Last edited by stolniceanulucian; 13 October 2015, 18:06.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #24
                    Imi cer scuze sa va spun...dar mie 150,000 km mi se par foooarte multi kilometri pentru o masina pe care dai 16,000 EUR! A..da, daca dadeai pe ea un 8,000 EUR mai vorbeam...dar asa sa dai o palarie de bani pentru care muncesti de iti sar capacele si sa iei ...aproape o rabla... e exclus!
                    Sa ridice mana cel care are cu Loganul peste 150,000 km si nu a bagat deloc bani in masina! Si ganditiva ca Logan e o masina simpla, cu o suspensie simpla si fara prea multa electronica!
                    Eu vreau o masina fiabila care sa nu necesite investitii ulterioare, nu cumpar masina nici ca sa ma dau mare fata de vecini nici din alt motiv!
                    Pur si simplu vreau o masina cu care sa calatoresc foarte mult si sa imi ofere ce nu am la actuala: xenon, scaune incalzite si cu un suport lateral mai bun, pilot automat, sa nu ma rupa la consum (ca m-am obisnuit cu GPL u ) si sa fie si ceva mai puternica.
                    Asa o oferta interesanta e si asta
                    Automobile premium, rulate, cu istoric de service, garanție, soluții finanțare. BMW și MINI rulate disponibile la Bavaria Used, stoc România și Germania.

                    (cu toate ca motorul de 177 cai nu e cea mai buna idee a bavarezilor...am inteles ca are ceva probleme pe la distributie).
                    Dar mi se pare ca o masina cu peste 100,000 km necesita investitii.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • #25
                      Dintre toate X-urile de la BMW, X3 e un proiect care nu a iesit cum au vrut bavarezii.
                      Daca are si motor cu cod N47, mai bine il eviti. Si sigur e cu N47, modelul de X3 din link este E83. Abia incepand cu X3 F25 nu mai e pus motorul N47, cred.
                      Last edited by mr.K; 13 October 2015, 19:09.

                      Comment


                      • #26
                        Ai explicat mult mai concret acum insa desii spui ca nu vrei o masina f sofisticata te uiti la masini gen bmw etc.Pai scuza-ma, bmw la 15 mii de euro cu 70 mii de km n-ai sa vezi.
                        Cat despre km ..nici vorba sa fie asa.Masinile actuale duc 300-500 mii fara problema daca sunt intretinute corect si conduse corect,ceea ce extrem de putini o fac ! Un constructor auto spunea recent ca motoarele de generatie noua sunt facute sa tina 300.000 km cel putin!
                        Iar la mana 2 e vb si de sansa,o poti lua cu 70,80 mii si s-o fi rupt ala in gura numai cu frana de mana,cunosc cazuri.Daca ai criteriile astea fixe in afara de un passat sau o skoda superb n-ai ce sa iei .Desii nici astea cu cine stie ce dotari sau automate in banii si km doriti

                        Comment


                        • #27
                          Dadeam doar exemple ce mai e prin piata. Totusi eu zic ca un buget de 16-17K e Ok pentru 320 Xdrive pe criteriile mele, sau Passat sau Superb.
                          Nu neg ca tin 300,000 km- doar ca necesita investitii deloc neglijabile: amortizoare, pivoti, bucse, chiar injectoare turbina etc.
                          Si nu e deloc simplu sa iti justifici tie (dar sotiei ) ca ai dat 16,000 EUR pe o masina si dupa o luna deja trebuie sa mergi in service cu ea.
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • #28
                            BMW nu cred în mințile lui, sa fim serioși cn ia bmw nu e genu sa conducă calm. Passat iei, superb deșii aici Passat e peste. Poate și un Peugeot 508 deșii slabe șanse. Eu nu văd prea multe variante cât despre justificarea în fata cuiva ca bărbat no comm, u știi. E bine totuși să te rezumi la o categorie ori jeep ori limuzina etc sau cel mai important e să-ți placă un anumit model și ala e

                            Comment


                            • #29
                              Buget 16,000 EUR- Caut Masina

                              Allyn_y...cu multi multi de y! Desi...se scrie cu un singur i tata! Nu cu 2, nu cu 7!
                              Pe langa faptul ca habar n-ai ce vorbesti...nici nu stii sa "vorbeste"!
                              Omul si-a deschis un topic...iar tu il certi! Zii lu' taica'tu sa te ia de urechi si sa te trimita la culcare si lasa-ne cu teoriile tale din cartile de colorat!

                              Pune mana la munca...CA CArtea vad ca nu ti-a placut... si nu mai "visa halucinatii"!


                              Sent from mobile
                              Last edited by jonnie007; 14 October 2015, 01:59.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • #30
                                Daca esti cu banu in mana, asteapta sa treaca sarbatorile. Dupa aia vine foamea la vanzatori cu o perioada buna de timp moarta dpdv vanzari. Plus scandalul cu emisiile. Asteapta si vezi ce promotii intra pe teava, cine stie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google