Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai nu e logic ca obstructioneaza vizibilitatea, de multe ori nu vezi pietonul care vrea sa traverseze, eu cand sunt in dreptul trecerilor de pietoni stau cu ochii in 16 v :P

    Comment


    • Originally posted by hmv86 View Post
      pai nu e logic ca obstructioneaza vizibilitatea, de multe ori nu vezi pietonul care vrea sa traverseze, eu cand sunt in dreptul trecerilor de pietoni stau cu ochii in 16 v :P
      Pai nu e logic, pentru ca daca e parcat dupa trecrea de pietoni, eu tot vad pietonii care traverseaza. Si chiar daca e parcat inainte de trecere si nu e duba sau camion, se poate sa vad foarte bine pietonii, in cazul asta iar nu ma enerveaza.

      Originally posted by adimrv
      De unde Din Romania? Care Judet?
      Da' de ce vrei sa stii neaparat?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • in general bunul simt si romanul nu prea au nici o treaba.romanii care stau in alte tari si vin o data pe an in Romania isi schimba radical atitudinea la volan cand intra in tara.de ce?in Romania merge si asa.pietonii au un pic de nebunie,inconstienta sau cum vreti sa spuneti.unii dintre ei nici macar nu se asigura ,pun capul in pamant si traverseaza.ei se bazeaza ca celalalt vede si opreste si asa mai departe.
        Last edited by margelatu; 11 June 2011, 11:07.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • Originally posted by margelatu View Post
          romanii care stau in alte tari si vin o data pe an in Romania isi schimba radical atitudinea la volan cand intra in tara.de ce?
          Apropo de asta,,aseara vorbeam cu un vecin de treaba asta cu romanii din afara.
          Vecinul meu a lucrat ca sofer in delegatiii si corpuri diplomatice in afara tarii si a zis si el aceiasi chestie ca tine,,De ce romanii sunt FOARTE CIVILIZATI in afara tarii si de ce in Romania sunt salbatici imediat ce trec granita!!!

          Cred ca raspunsul la intrebarea asta nu o sa-l aflam niciodata!!!

          Sau se va intampla sa fim civilizati doar daca statul va face amenzi ca in afara, de mii de euro,,puscarie sau confiscarea masinii in functie de gravitatea faptei!

          Comment


          • Originally posted by Ivan Marian View Post
            ....De ce romanii sunt FOARTE CIVILIZATI in afara tarii si de ce in Romania sunt salbatici imediat ce trec granita!!!

            Cred ca raspunsul la intrebarea asta nu o sa-l aflam niciodata!!!
            ....
            Pentru ca noi avem drumuri si ei nu.
            Poze facute pana in granita, la granita cu Ungaria si dupa granita. A se observa viteza fabuloasa cu care merge un roman prin localitatile ungare. E de la drumuri, evident!
            Attached Files
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by Ivan Marian View Post
              De ce romanii sunt FOARTE CIVILIZATI in afara tarii si de ce in Romania sunt salbatici imediat ce trec granita!!!

              Cred ca raspunsul la intrebarea asta nu o sa-l aflam niciodata!!!
              deaia pentru ca in Romania ne permitem si pentru ca nu avem atata strictete! In alta tara, nimeni nu sta la discutie cu tine, ori ramai fara permis, ori iei amentda ori ori ori....iar in RO,faci toate prostiile!Pai dincolo ( oriunde vreti voi ) nimeni nu sta la discutie cu tine daca ai gresit!Ai gresit, platesti, deaia suntem civilizati in alte tari si in RO nu...
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Adi, este adevarat, eu am un stil putin mai ciudat de a discuta cu oamenii. Nu-mi place sa dau informatia direct mura in gura, ci o dau in asa fel incat cel cu care dialoghez, sa aiba un pic de rumegat.
                Si ca sa nu existe neintelegeri, hai ca le iau pe rand la explicat.

                Originally posted by vitriol View Post
                La munca sunt locuri unde parcheaza toata lumea si locuri platite la primarie de locatari (sunt si persoane fizice in bloc). Atunci cand nu gasesc loc de parcare, parchez pe locurile alea platite si pun o hartie A4 pe bord, cu numarul de telefon. Ce vorbesti ma, chiar si cu numarul la vedere, m-am trezit blocat "pai ce frate, eu sunt obligat sa te sun pe tine cand tu parchezi pe locul meu...". Pe langa asta, ma mai suna tot felul de ciumpalaci, daca nu vand masina...
                Asa.. si aseara tocmai ma pregateam sa plec, eram in "bucatarie" si fumam o tigara. Ma uit pe geam si il vad pe unu' cum opreste perpendicular cu masina mea. Zic, hai ca o intind repede ca iar ma blocheaza ciumpalacii... Cand cobor, omu' isi parcase masina pe locurile alea neplatite si ma duc sa-i zic "scuze, puteti parca pe locul dvs..., la care el: don't worry, i didn't buy that parking space, i've just rent it. Beside, i can park here, also.
                Da ma, si tocmai cand ma pregateam sa zic ca mai sunt si soferi cu bun simt in tara asta, sa alfu ca sunt, dar nu sunt romani!
                In postul asta am vrut sa spun ca soferii romani, marea lor majoritate, sunt niste nesimtiti, iar un strain a fost cel care mi-a confirmat asta.

                Originally posted by vitriol View Post
                Iti recomand sa dai o tura prin vestul europei, o sa te rogi sa te enerveze cineva, o sa ti se para plictisitor.
                Ultima data cand am fost in vest, eram foarte entuziasmat ca nu ma enervase nimeni. Cum mergeam eu asa pe autobahn, banda 2, cu 180 km/h, la o distanta de 2-300 m in fata, il vad pe unu' care trage brusc de volan stanga, sa intre pe banda mea, si in momentul ala cred ca s-a uitat in oglinda si m-a vazut, pentru ca a tras dreapta si a inceput sa penduleze pe ambele benzini, o scapase de sub control. Cand am trecut pe langa el, cine credeti ca se agita si gesticula?! El! Ce numar de inmatriculare credeti ca avea masina respectiva?! Nici nu mai este nevoie sa raspund...
                Aici am facut referire la ce am scris mai sus => daca in strainatate nu m-a enervat nici un sofer strain, un roman a putit sa ma enerveze. Am fost ironic atunci cand am intrebat "ce nr. de inmatriculare credeti ca avea masina respectiva?!". Raspunsul nu poate fi decat unu' singur: numar de romania.

                Originally posted by Costi-bc View Post
                si de ce ? in primul rand nu avem sosele. daca s-a bagat in fata ta si apoi merge cu 20 la ora nu-l poti depasi...
                de la Bacau la Brasov (fac des drumul) fac 2.5 ore sambata sau duminica dimineata fara sa ma grabesc , fara nervi pt ca-i traficul usor.
                dupa-amiaza cand revin pe acelasi drum e un cosmar. sub 3 ore nu poti face nici cu un veyron . si nu poti da vina doar pe un tip de soferi. tiristi , carute , incepatori , teribilisti , scuteristi-biciclisti , politie parca toti stau in calea ta.
                mr. k spune bine : "Pe mine ma enerveaza in continuare TOTI soferii. "
                Aici colegul nostru a afirmat ca drumurile sunt vinovate pentru accidentele rutiere din Romania.

                Originally posted by vitriol View Post
                Repeti cliseul asta la fel cum face un robot. Nu soselele sunt de vina pentru accidente. Daca unul merge in fata ta cu 20 la ora, e evident ca vei face accident? Cam asta se intelege din ce ai scris tu.

                Nu drumurile sau masinile sunt vinovate pentru accidenete, ci oamenii.
                Aici am punctat faptul ca, nu drumurile sunt vinovate, ci oamenii.

                Originally posted by Costi-bc View Post
                foarte simplu. acolo stii ca mergi cu acea viteza. aici mergi cu 20 in afara localitatii , depasesti si te duci la 100 apoi iar incetinesti sau chiar te opresti , depasesti si iar ...
                chestia asta s-a impregnat in constientul soferilor romani care nu stiu decat sa se grabeasca si sa depaseasca (de multe ori foarte imprudent) fara sa tina seama de regulile de circulatie. de ce soferii din marile metropole ale tarii noastre devin tot mai rai in trafic, tot mai "bagaciosi" si te depasesc si daca dai pe liber si in fata ai semafor rosu?
                daca ti se strica masina la semafor si nu pot trece de tine te injura , ar fi in stare sa te ia si la bataie... daca ar avea pe unde sa te ocoleasca in cel mai rau caz cred ca nu te-ar baga in seama .
                lipsa soselelor isi spune cuvantul asupra educatiei soferilor si trebuie sa recunoastem ca suntem din ce in ce mai prost educati.
                Aici colegul nostru a confirmat ce am scris eu mai sus.

                Originally posted by vitriol View Post
                Daca si dupa ce ai scris in postul de mai sus, sustii in continuare ca totul pleaca de la drumuri, eu aici ma retrag din discutia asta. Multumesc.
                Iar aici nu am zis ca ma retrag din discutie. Am zis daca, daca si numai daca afirmatiile colegului nostru mai raman in picioare dupa postul de mai sus, atunci ma retrag din discutie, nu ma retrag oricum, ci conditionat de eventualele lui repllici in care sustinea faptul ca drumurile sunt vinovate pentru accidentele rutiere.
                Last edited by vitriol; 13 June 2011, 01:50.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • imi place ca esti coerent si apreciez asta, dar vorba lui x ' daca nu e cu finalizare tot deageaba'
                  sigpic #

                  Comment


                  • Pai si care ar fi finalizarea in cazul de fata?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • MRV-ule, pe langa faptul ca ai fost offtopic cateva posturi, ai mai bagat si trimiteri taioase spre interlocutor. Data viitoare iti dau direct vacanta, poate te mai relaxezi!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Bine domnule'

                        on topic - Pe mine ma enerveaza soferii care conduc masini inmatriculate in Ilfov sau Bucuresti pentru ca majoritatea peste 90% sunt autoturisme de firma si parca toata soseaua e a lor sa nu mai vorbim respectarea regulilor de circulatie.

                        Ps. Si eu am fost ceva de genul, recunosc
                        sigpic #

                        Comment


                        • Si te enervai pe tine insuti? Daca da, sunt curios cum reactionai!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Bai da mai lasati-ma cu strainii. AM fost in Italia vara trecuta la un amic (italian). Cum mergeam noi frumos pe strada opresc 2 muieri masinile in mijlocul intersectiei si pleaca sa ia plozii de la scoala de langa. Am stat acolo 5 minute. Cand a intrebat amicul asta al meu pe politist ca de ce nu ia masuri (toata intersectia a fost blocata, nu s-a circulat in nici un sens) acesta a ridicat din umeri si a spus ca ce sa faca el. De remarcat si faptul ca tipele au fost claxonate de aia care statea la coada si nici nu s-au sinchisit.

                            Sunt ferm convins ca berbeci sunt peste tot insa lipsa drumurilor de la noi ii scoate in evidenta.

                            Comment


                            • Te lasam colegule.
                              Asa ca faza, cati soferi te enerveaza intr-o ora de mers prin Romania, si cati pe drumurile din afara tarii?

                              P.S. Nu, n-am omis sa pun "pe ora" in afara tarii, stiu foarte bine ce zic.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • moldovenii (neamt , tg neamt ) cu numere de italia , nu de alta dar era sa ma bage in sant unul intr`o depasire

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google