Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pozitionare butelie

    Am butelie cilindrica de 55 litri, cu valva la 30 grade, imi intra 38-39. I-am dus-o la meserias sa repozitioneze butelia si a mai ridicat valva cu 1-2 cm - nici un efect. De fapt cred ca trebuia sa coboare valva (prin rotirea buteliei pe suporti).
    Va rog sa-mi dati un sfat, cum ar tebui sa procedez?
    Ex-loganist Prestige 1.6 16v
    Mai nou, franțuzist: Peugeot 407 2.0i

    Comment


    • #32
      salut sunt nou cu instalatie de gaz Landi am rezervor cilindric de 60 Litri si intra 47-48 L la plin

      Comment


      • #33
        Eu la toroidala de 56, alimentez de obicei de la Luk, 47l.
        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

        Comment


        • #34
          Salutare ! Eu am instalatie BRC cu rezervor toroidal de 52L. I-am facut plinul inca de la primul montaj si mi-au intrat 44L.

          Comment


          • #35
            Problema la alimentare???

            Salut.
            Am montat instalatie Tomassetto Stag 200 rezervor toroidal 52l.
            La prima alimentare au intrat 42 l.
            Dupa ce am facut aproximativ 330 km s-a aprins ledul rosu iar dupa aproximativ inca 40 km am facut plinul si au mai intrat doar 29 l.
            Nu e posibil ca sa imi fi consumat doar atat.
            Care sa fie problema?
            S-a declansat mai devreme pompa?

            Comment


            • #36
              Salut.
              Ti-au mai ramas in rezervor ceva litri de gpl
              Daca vrei sa vezi cat intra,mergi cu ea pina trece pe benzina singura
              Numai bine.
              ps:eu pe rosu mai fac 120 km
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #37
                Toroidal de 52litri intra 42....43L.

                Comment


                • #38
                  rezervor toroidal 52 l,inst.tomaseto nu intra mai mult de 33, 34 l

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by alexyno View Post
                    am rezervor toroidal din fabrica, de 52L si intra 42...43.5 litri GPL.... Daca de ex. anul trecut intrau max. 42 litri si acum a crescut nivelul...e posibil sa ai o problema cu multivalva...(componenta ce este responsabila ptr umplerea la max 80% din capacitate)
                    am masina echipata din fabrica cu gpl,de 4 ani,imi intra cca 45-47l..depinde de unde incarc.
                    in oras imi ajunge pt.420-450km,in exterior cca500-510 km.
                    conteaza si calitatea carburantului,sint 2 producatori mari,numai unul din ei ofera acest carburat la parametri tot timpu la celalalt,e cam la pocneala...la 2 umpleri trebuie sa nimeresc un plin mai slab calitativ de abia se tirie masina.

                    Comment


                    • #40
                      cum reusiti voi sa bagati 42 in butelie de 52 ? eu nu reusesc mai mult de 33,34 si am alimentat de la mai multe statii. m-am luat de ala de la peco si mi-a spus ca nu se poate sa intre 42 in 52 sincer nu inteleg lamuriti-ma si pe mine cum sa fac ,multumesc

                      Comment


                      • #41
                        Volum util butelie!

                        Am instalatie Tomasseto stag 200 de aproape un an si 27 000 km.
                        Butelia are volumul total: 52 L (e shtantzat pe Ea).
                        Tot timpul cand am facut plinul mi-au intrat: 42---42.6 L
                        Cat despre indicatzia leed-urilor de nivel gaz: la Mine e pur informativa si variabila in timp, adica nu pot sa estimez nici macar aproximativ cat gaz am. Estimez exclusiv calculand functie de numarul de km parcusi.

                        Comment


                        • #42
                          "Asa face toate" )
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • #43
                            Si eu m'am obisnuit cu treaba asta, la inceput credeam ca este mai exacta.
                            Am vazut ca unul din factori este si temperatura exterioara, da acum ma intereseaza sa nu fie ledul rosu aprins, cu care merg destul avand in vedere ca acesta indca nivelul de aprox. jumatate din rezervorul GPL!
                            ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                            Comment


                            • #44
                              Regleaz-o sa-ti indice cam 10 litrii la rosu.

                              1. Mecanic rotesti sensorul stanga dreapta de pe multivalva.

                              2. Daca permite softul de reglaj modifici voltajele pentru fiecare led.
                              Interfete instalatii GPL

                              Comment


                              • #45
                                Mamaaa, vorbesti de parca as fi umblat toata ziua la instalatii GPL!
                                poate treaba asta mecanica reusesc s'o fac insa ce tine de electronica..., nu ma prea pricep, mai masor si eu cu un aparat de masura mai lipesc ceva cu pistolul de lipit dar cam atat.
                                Este de luat in seama sfatul si'ti multumesc, insa trebuie sa apelez la cineva care se pricepe!
                                Pcat ca stai asa departe, maine ma bag sa vad ce'i p'acolo.
                                Multumesc foarte mult!
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google