Ceasuri Bord Logan II, Pe Logan I

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceasuri Bord Logan II, Pe Logan I

    Dupa cum spune si titlul thread-ului, merg oare montate ceasurile de pe logan II pe logan I, sandero sau duster ?

    A aparut o stire, cu niste poze spion ale duster-ului facelift, printre care apar ceasurile de logan II montate pe acesta.
    Ceasurile noi au fost integrate perfect, desi plansa de bord a ramas aceasi.
    Attached Files
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

  • #2
    Le-ar sta bine pe logan 1, numai sa fie compatibile.

    Comment


    • #3
      Interesanta treaba ar fi...
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • #4
        wow ce interesant

        Comment


        • #5
          nu vad de ce ar fi prea greu sa mearga. cred ca pozele sunt de pe un "catar", adica un prototip de duster ph2. e ilogic sa nu primeasca si duster navigatia mp3...

          Comment


          • #6
            E greu sa le faci sa mearga, imposibil chiar, pentru ca noul Logan are cu totul alta electronica, bordul primeste informatie de la celelalte ecu-uri de pe masina prin CAN, nu filar ca la Logan1. Probabil Dusterul din poze a primit toata instalatia electrica de la noile modele, nu doar ceasurile.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • #7
              Mda. Asa m-am gandit si eu ca nu prea are cum sa fie compatibile cu electronica de pe Logan 1. E diferenta de generatii intre ele. Asta daca nu cumva se poate programa calculatorul de pe Logan 1 sa lucreze cu hardware nou, desi chiar si in cazul asta cred ca ar exista destule bug-uri.

              Comment


              • #8
                inseamna ca nu merita efortul. totusi, exista pe lodgy electronica necesara pentru 1.6 8v, cu aceste ceasuri.

                Comment


                • #9
                  dar cum se obtin acele culori de la ceasurile de bord la logan? am vazut si albastre si albe , oricum mai interesante decat portocaliul ala idiot . as vrea sa le schimb si eu ca m-au plictisit deja

                  Comment


                  • #10
                    deci exista o schema ceva mai concret decat acea poza... se poate sau nu se poate? si-a batut cineva capu cu asta pana acum sau sunt singuru?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by razvanamza View Post
                      inseamna ca nu merita efortul. totusi, exista pe lodgy electronica necesara pentru 1.6 8v, cu aceste ceasuri.
                      Tu intelegi ca ceasurile astea sunt vizibile pe can? Si alea de logan 1 nu? Sau stii ce inseamna asta?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by einstein1984 View Post
                        Tu intelegi ca ceasurile astea sunt vizibile pe can? Si alea de logan 1 nu? Sau stii ce inseamna asta?
                        totusi am informatii ca undeva prin pitesti exista un taxi PH1 cu acest model de ceasuri...nu trebuie sa ne enervam ca daia suntem pe forum sa ne sfatuim zic eu

                        Comment


                        • #13
                          trebuie doar cablaj si calculatoare de lodgy 1.6 8v euro5. k7m812. restul vine de la sine. in plus, s-ar putea pe versiunile "chele" sa fie alt cablaj, fara CAN.

                          Comment


                          • #14
                            sau ar fii mai simplu daca un coleg ar posta o schema ale noilor ceasuri daca dispune cineva

                            Comment


                            • #15
                              Daa, simplu, schimbi cablajul masinii si ABS, calculatior airbag, UCH si injectie doar pentru ceasuri noi, e simplu.....
                              Ce-mi plac mie astia acre nu stiu ce inseamna dar sunt siguri ca e simplu si ieftin.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google