computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • computer de bord?

    Sal, sunt nou prin zona, am un Logan proaspat achizitionat de o luna si am vazut in ziar un anunt care spunea ca pentru 75 lei iti monteaza sau mai bine zis face functionabil computerul de bord ( ceea ce eu nu am pe masina ). As dori sa stiu a mai facut cineva modificari de genul asta? N-as vrea sa-mi sara din garantie datorita acestei modificari. Pt cunoscatori las aici nr de telefon al respectivului ( 0726295488- Ciprian ) si poate stie cineva sa ma lamuresca si pe mine. Multumesc anticipat pentru raspuns.

  • #2
    Da, se poate face. Daca masina este pre-septembrie 2006 o sa ai si consum instantaneu, daca este post-septembrie 2006 nu o sa ai consum instantaneu e CB. Treaba cu garantia e relativa, poti sa zici ca ai schimbat bordul cu totul si ai pus unul cu CB, deci n-au ce sa zica.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      multumesc mult pentru raspuns andrei, pai o sa il contactez maine pe tip si dupa operatie sa va spun prima impresie.

      Comment


      • #4
        Originally posted by andrei
        Da, se poate face. Daca masina este pre-septembrie 2006 o sa ai si consum instantaneu, daca este post-septembrie 2006 nu o sa ai consum instantaneu e CB. Treaba cu garantia e relativa, poti sa zici ca ai schimbat bordul cu totul si ai pus unul cu CB, deci n-au ce sa zica.
        adica, daca masina mea e fabricata in martie 2007, CB-ul n-o sa-mi afiseze consumul? pai si atunci ce rost mai are sa-mi pun cb? ce mai poate face?

        Comment


        • #5
          Iti afiseaza consumul mediu.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Sp!ke
            Iti afiseaza consumul mediu.

            si care e diferenta intre instant si mediu? mediu pe ce? pe cat am mers in ziua respectiva?

            Comment


            • #7
              diferenta e ca consumul instantaneu iti afiseaza cat consumi in timp ce mergi in treapta de viteza respectiva...la turatia respectiva,viteza,pe cand consumul mediu face o medie a stilului tau de condus parca din 400m se updateaza.

              Comment


              • #8
                Originally posted by andrei
                Da, se poate face. Daca masina este pre-septembrie 2006 o sa ai si consum instantaneu, daca este post-septembrie 2006 nu o sa ai consum instantaneu e CB. Treaba cu garantia e relativa, poti sa zici ca ai schimbat bordul cu totul si ai pus unul cu CB, deci n-au ce sa zica.
                Te rog lumineaza-ma si pe mine,eu am Preferance 1.6 31 ian 2006,daca nu am cb ce poate sa faca respectivu'?Ce sa activeze? 75 ron nu e mult.Multumesc anticipat
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  Daca activez computerul de bord trebuie neaparat sa schimb si maneta de stergatoare si sa pun cu buton pentru computerul de bord? Nu se poate folosi tot cea veche, sa fie modificata cumva?
                  In tara momentan.

                  Comment


                  • #10
                    Costin trebuie neaparat sa schimbi si maneta de stergatoare neaparat,ca sa nu mai tai fire sa fie totul ok.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by D-FENS
                      Te rog lumineaza-ma si pe mine,eu am Preferance 1.6 31 ian 2006,daca nu am cb ce poate sa faca respectivu'?
                      Iti "pune" CB ca sa zic asa, tu o sa ai si consum instantaneu pe el. De fapt el rescrie un soft in TDB si astfel e ca un bord nou cu CB pe el.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Stie cineva pe careva care sa faca treaba asta in Buc? Nu prea imi arde sa ma duc pana la pitesti pt asta. Thx !!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Am luat legatura cu nenea ala si mi-a zis ca de fapt ma costa 130 lei.Imi scoate bordul afara si imi schimba un circuit integrat care e in spatele cadranului de afisaj. Operatiunea dureaza maxim o ora. Dupa montaj o sa va spun cum functionaza.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by gionik
                            Stie cineva pe careva care sa faca treaba asta in Buc? Nu prea imi arde sa ma duc pana la pitesti pt asta. Thx !!
                            e un baiat care face asa ceva in bucuresti unde am facut si eu tot la el.
                            Dorin 0723 997 249

                            Comment


                            • #15
                              Merci frumos pt raspunsul promt!!

                              Originally posted by SUPERCAR
                              e un baiat care face asa ceva in bucuresti unde am facut si eu tot la el.
                              Dorin 0723 997 249
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google