Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia la Salonul Auto Paris-2016

    Oare acesta sa fie calandru loganului 2 ph2
    Attached Files

  • #2
    Asta nu e de la Duster?
    sigpic
    !

    Comment


    • #3
      .....

      Nu prea .seamana dar nu rasare

      Comment


      • #4
        pai spune-ne si noua de unde ai poza poate mai sapam si dam de sursa

        Comment


        • #5
          Sa fie oare de la logan 2. Ph 2 ? Tot ce e posibil, clar acum in vara vor aparea tot felul de imagini si poze cu diferite piese de la noul model

          Comment


          • #6
            cautati o poza cu Duster 2015-16 si o sa vedeti ca exact asa arata grila

            Comment


            • #7
              Se vad cateva diferente intre grila asta si cea de Duster.

              Stanga jos--> Se curbeaza marginea, la duster e colturoasa
              Distanta intre ornamentele cromate mai mare (la Duster este acel crom si intre gaurile din grila)
              Plasticul de pe interior, partea superioara, are alta forma
              Gaurile de fixare a emblemei sunt mai apropiate

              Detaliul care imi place, ar fi lipsa locului pentru DRL, cu speranta ca sunt integrate in far, nu in grila (Noul Clio, de exemplu)

              Comment


              • #8
                Saptamana trecuta am vazut articolul asta http://www.romaniatv.net/dacia-si-re...to_295001.html

                Acum nu stiu daca sursa e de incredere
                Last edited by igor06; 2 June 2016, 16:02.

                Comment


                • #9
                  http://www.*******.ro/poze-si-filme-...ift-30755.html

                  ***=4 t u n i n g

                  Comment


                  • #10
                    Toamna anului 2016 va aduce o schimbare estetică minoră și modificări tehnice pentru gamele Logan și Sandero. Nu vă așteptați la abordări radicale, ci la îmbunătățiri și la cel puțin o nouă motorizare care va depăși 100 de cai putere.


                    deci pana la urma se pare ca o sa avem versiunea 2.0 a loganului 2 si a restului de gama numai bine cade chestiunea...sa vedem. la break mi se pare mie sau stopurile par a avea tehnologie led? avea 2 linii rosii...

                    astept cu nerabdare sa vedem si ce motor pe benzina de peste 100 de cai scot; cred ca va fi versiunea upgradata a lui 0.9tce, cea de 110 cai de pe Twingo gt, ca 1.2 tce de 125 de cai ar fi prea puternic si ar necesita modificari de esenta ale trenului de rulare

                    imi place culoarea aia cafenie din prima poza, de pe sandero... pare sa aiba si noi modele de jante pe 16....ca de 15 nu par si nici capace nu par sa fie, cel putin la mcv...poate pe sandero sa fie de tabla, in genu celor de pe duster
                    Last edited by cristi....; 7 June 2016, 21:04.

                    Comment


                    • #11
                      Parcă nu ați mai fi văzut culori, jante și aeratoare...
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #12
                        bine, nu pe dacia

                        daca aducem acu tehnologie sf de pe noul seria 7 pe o dacie nu e ceva ”wow”? chiar daca exista? exista dar nu pe dacia, acu ca e si pe dacia, cu atat mai bine

                        dacia are nevoie de culori, jante, dotari, design, etc ca sa atraga si fidelizeze clientela. daca totu e monoton, sterp, sarac, etc cine se mai uita la ea ?

                        o alta asemanare cu duster vad ca sunt farurile: farurile par a fi identice cu cele de duster numai ca sunt mai inguste: semnalizarea e sus ca pe duster si restu blocului e de prestige/10ani si pare sa fie si fumuriu daca vad eu bine

                        nu mi dau seama daca au renuntat sau nu la ”colturile” de la bara fata de jos, cum avea si pana acu, vw style. camuflaju e bine facut in fata

                        daca lansarea oficiala e la mijlocu lui octombrie, livrarile in tara când incep? in noiembrie sau trebuie sa astept 2017 daca-mi place?
                        Last edited by cristi....; 8 June 2016, 00:16. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          "Ma bucur nespus" ca tocmai am platit avansul acum 1 luna pe un laureate ca sa aflu luni ca pentru inca 500 euro in plus aveam prestige si acuma subit urmeaza si facelift-ul...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ady_dragan View Post
                            "Ma bucur nespus" ca tocmai am platit avansul acum 1 luna pe un laureate ca sa aflu luni ca pentru inca 500 euro in plus aveam prestige si acuma subit urmeaza si facelift-ul...
                            Prestige-ul exista la momentul lansarii comenzii tale.Sigurul vinovat pt faptul ca nu te-ai informat esti tu.De altfel poti oricand renunta la comanda(avansul ti se va returna iti spun sigur)si poti comanda un prestige.Zi merci ca inca esti "in perioada de gratie" ca sa zic asa.

                            In cazul meu Prestige a aparut la 4 luni dupa ridicarea masinii .

                            Comment


                            • #15
                              Chiar eram foarte informat, dar atunci nu era disponibil. As putea sa dau alta comanda, dar ar insemna sa mai astept inca 1-2 luni ceea ce nu e posibil din anumite motive.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google