'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

    Dacia Logan 10 Ani sarbatoreste impreuna cu romanii un deceniu de vanzari de succes ale modelului in tara noastra. Masina lansata ieri este un model aniversar serie limitata care se bucura de anumite modificari si imbunatatiri fata de un Logan obisnuit, atat la exterior, cat si la interior si in ceea ce priveste confortul. Seria limitata aniversara, denumita sugestiv "LOGAN 10 ANI", este dezvoltata pe baza nivelului de echipare Lauraate si se prezinta publicului cu evolutii exterioare atractive, dintre care putem enumera: proiectoare fata dublu optice, sistem de semnalizare pe oglinzile retrovizoare, un stripping de culoare neagra la nivelul stalpului central, protectii laterale de culoare neagra pentru portiere, masca de culoare rosu inchis pentru blocurile optice spate, bagheta de decor de culoare neagra pentru bara de protectie spate si jante de otel de 16 inch model Dark Metal.
    LOGAN 10 ANI 2014 va fi echipat cu doua tipuri de motorizari: un propulsor pe benzina (1.2 16V 75 CP) si un altul pe motorină (1.5 dCi 75 CP), iar paleta de culori disponibila ramane aceeasi cu gama Logan normala.

    Masina va fi limitata la 2000 de bucati
    Attached Files
    Last edited by Cosmin-Poe; 19 June 2014, 11:10.

  • #2
    " geamurile electrice față cu impuls pe partea șoferului (comenzile sunt acum pe portierele ușilor din față), geamurile electrice spate (comenzi pe portierele ușilor din spate dar și pe consola centrala)."

    "În ceea ce priveşte preţurile, acestea sunt de 9 400 Euro (TVA inclus) în cazul motorizării pe benzină și de 11 300 Euro (TVA inclus) pentru motorizarea diesel." fara sistemul multimedia MEDIA NAV cu touchscreen integrat în consola centrală*(300e), regulator/limitator de viteză (cruise control)* și volan îmbrăcat în piele*(400).

    "Comenzile pentru seria limitată aniversară „LOGAN 10 ANI” se deschid în întreaga rețea de agenți autorizați Dacia începând de mâine, 19 iunie 2014."

    Articol integral
    Last edited by t0rquemada; 19 June 2014, 11:23.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Eu astept o editie limitata, care sa nu rugineasca...

      Cat despre asta la 9400 e destul de ok, in sfarsit s-a ajuns si la Dacia la dotari de bun simt... Iar rotile pe 16" merita toti banii.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        Nu rugineste 4-5 ani....vrei sa tina o viata?))

        Comment


        • #5
          F frumoasa masinuta- pacat ca motoarele sunt cam slabute... n ar fi pus si ei motorul ala de 115 cai pe ea asa aniversar...

          La Multi Ani Dacia si tuturor posesorilor felicitari! Avem un produs facut in Romania de care putem fi mandri!

          PS avem un Logan Preferance in familie fabricat in feb 2006. Nu are dram de rugina pe ea. Ca sunt cazuri izolate..se intampla si la case mult mai mari.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • #6
            Poate avem onoarea sa il vedem prezentat si aici.
            Asteptam cu interes primul coleg care va achizitiona asa ceva. ... daca avea si motorizarea 0.9 cred ca era si mai atractiv.
            Da' oare ... conducetele de aer cald pentru locurile spate o avea?
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #7
              un rahat flambat, ambalat sub forma de cadou. adica un rahat scump si prost.
              daca symbolul este doar un logan cu sigla de renault, loganul 10 ani este doar un symbol cu sigla de dacia.
              bord de symbol, clima de symbol, blocuri optice fata/spate de simbol...
              daca ar fi dotari permanente, chiar si optionale mai ziceam dar asa...sa ma minti ca am nemaipomenita onoare sa imi cumpar un logan cu dotari pe care alti producatori le au de 20-30- 40 de ani?? 1.2 75 CP...oaaaau.... 1.5 dci 75 cp.... oaaaau....

              Comment


              • #8
                Asta e Renault-ul, sigla de pe bot si aia de pe volan sunt de Dacia.
                Probabil si caroseria e de Logan, ca altfel n-ar mai rugini si si-ar face romanii cruce ca e masina buna.

                Comment


                • #9
                  pai si symbolul se face tot la mioveni, sau se facea. sunt pline A1 si DNCB de tiruri cu loganuri cu emblema de renault pe ele.

                  Comment


                  • #10
                    Pana la urma, cumparatorul se poate lauda ca are ceea ce alti posesori de Logan doar viseaza: clima si butoane geamuri pe usa.
                    Dupa succesul modelului de 10 ani, aceste dotari vor deveni de serie, la un pret mai mare al masinii.

                    Comment


                    • #11
                      si jante pe 16 in carte ))

                      Comment


                      • #12
                        chair sunt curios daca jantele pe 16 apar in carte sau talon...de urmarit
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • #13
                          apar, altfel, cum? vorbim despre masina de serie.
                          cine are sandero step-a-way nu e in aceiasi situatie?

                          Comment


                          • #14
                            Acum ce sa zic, e ceva in PLUS fata de modelul normal.
                            Orice dotare suplimentara e binevenita.

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa masina! Sunt curios cati oameni vor cumpara seria asta limitata care nu prezinta nimic spectaculos dupa parerea mea. Nu cred ca se merita modelul asta de logan chiar daca e limitat sa-l iei de nou pentru ca este o gramada de bani si dupa 2-3 ani ii scade drastic valoarea si mai bine il iei second-hand (asta si in cazul loganului normal).
                              P.S. Eu am luat logan 1.6 mpi euro 4 nou in 2007 cu 7500 euro ca am zis hai sa am masina noua. Am luat-o cam cheala, versiunea preference de baza + ABS si atat. Acum dupa 7 ani si aproape 40.000 km facuti daca vreau sa vand cazanul nu cred ca pot sa cer mai mult de 3.000 euro pe el. Mai bine luam un logan sh prestige 1.6 16v cu de toate sub 7500 euro sau imi luam VW passat sh si tot eram mai castigat din punct de vedere al echiparii masinii si evident al banilor dati.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google