Demontare Panou Climatizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare Panou Climatizare

    Am reusit sa realizez un clip cu demontarea panoului de climatizare.
    In continuare, dupa demontare se poate dezlipi usor folia neagra (cea cu simboluri iluminate) si se curata foarte usor si cu grija portocaliul de pe spate cu putin dizolvant pentru lac de unghii (nu acetona, aveti grija!).



    PS Se pare ca dintr-un motiv necunoscut mie, cand postez link-ul incadrat de <youtube> apare doar o fereastra alba.... ?

    corect e [youtube] si pe final [/youtube ] (fara spatiul din ultima comanda)
    Last edited by crististreulea; 5 July 2009, 16:59.
    GL-22-TOF

  • #2
    ai rezolvat-o....
    ce fel de dizolvant pt lac de unghii.. . ai folosit??? unde ma duc sa cer si ce cer??? nu prea ma pricep la chetii de genu asta

    scuze de dublu post ..dar cand am incercat sa dau al 2-lea edit nu m-a mai lasat...

    intrebarea...ce e ala dizolvant de lac?? unde ma duc sa cer asa ceva??? Asta cer? dizolvant de lac de unghii??? scuze de intrebarea prosteasca:-?? dar nu ma pricep la astea:P

    presupun ca ai folosit vata sau tampoane demachiante??? nu?

    cred ca un tutorial despre stergerea vopselei era mai bun...dar nu e nimic..daca imi spui ce sa cumpar o sa fac eu saptamana asta

    ps...restul luminilor sunt tot albe si la mine...deci eu vreau tot alb

    ps2: ce model de led ai folosit pt ca nu imi para a fii de ala de pozitii (plafoniera)
    Last edited by iooon; 19 January 2009, 01:46. Reason: Automerged Doublepost
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • #3
      Buna treaba,si eu trebuie sa umblu acolo.Ledul cred ca este la 12v cu flux mare.Cand am vazut ca dai cu smirgel dela mare acolo sa-mi stea inima. Uitam sa intreb,ca sa scoti becul este musai sa scoti cablurile alea de comanda ?
      Last edited by dan.gutu; 19 January 2009, 08:10.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #4
        inca astept raspuns..eventual o poza la sticluza cu solutia magica ca sa cumpar exact acelasi lucru
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #5
          Acum am facut si eu ochi.... Pentru diluant, mergeti in hypermarket, la raionul de cosmetice si va uitati pe raft. O sa vedeti ca sunt sticlute pe care scrie acetona, si sunt unele pe care scrie doar dizolvant. Ce are sotia e de la "farmec", dintre cele mai ieftine. La ingrediente apar alti compusi. Am folosit niste betisoare cu vata.

          Daca nu scoti cablurile de comanda nu prea ai acces la bec. Cel putin eu am incercat si fara sa-l demontez de tot, dar este spatiul mult prea stramt pentru "manutele" mele.
          Ledul este de 3V, cu rezistor de 1k in serie. Nu se potriveste modelul W5W.... e asemanator, dar in miniatura. Cred ca voi incerca cu un led pirahna, sa vad ce rezultate obtin.
          Last edited by danielliviu; 19 January 2009, 11:12.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            mi-e mi s-a ars becul ala dupa un an si asa m-am chinuit ca eu nu am scos cablurile alea de actionare. am reusit ca am laba mai mica pardon mana.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #7
              ...tare faza cu mana mica ..eu nu mai desfac nimic..bag peste tot leduri cand voi schimba si culoarea la bord si gata. Deja am vorbit cu omul de aici de pe forum si cand o sa prind putin timp liber ma duc la ei
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Foarte misto

                Comment


                • #9
                  incerc sa ma duc saptamana asta sa caut dizolvant...sa fac si eu operatiunea
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • #10
                    N-am fost atent..pana la urma cu ce vine din fabrica?Led sau bec la panoul climatizare?
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Default, e bec, nicidecum LED.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        cu tot cu filmuletul asta, care practic e mura in gura, nu as putea sa ma bag sa imi pun eu led. parca ma si vad cu bordul desfacut si nu mai stiu sa il pun la loc
                        Last edited by Cristi_Xp; 19 January 2009, 19:37.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          Daca e de ajutor, filmez si asamblarea ... . Nu e greu, mai ales dupa ce il desfaci de 3-4 ori. . O sa pun si o poza cu becul care vine "default" sa vedeti exact. Acum am facut rost si de poza. . PS Diametrul becului este de 5mm.
                          Attached Files
                          Last edited by darksid3; 19 January 2009, 21:42. Reason: postare consecutiva
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            Foarte frumos, felicitari pentru filmulet. Pentru decolorare se poate folosi si alcool tehnic, adica cel de 100 de grade.
                            No, apoi blana
                            Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                            ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                            Comment


                            • #15
                              La mine dupa demontare,cand incep sa pun la loc imi mai raman piese,la voi?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google