Demontare Panou Climatizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    merci fabian..cred ca m-ar ajuta si un desen in paint facut...sa vad cam unde le-ai pozitionat pt a lumina uniform...
    o sa incerc cu spirt intai...si daca numerge o sa folosesc diluant de lac de unghii!oricum suprafata de proba o sa fia "zona AC" pt ca eu nu am ac si nu conteaza daca se strica
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • #32
      am gasit o poza pe net cu un panou desfacut.Asa am lipit ledurile inauntru panoului.Ledurile sunt inseriate: 2 circuite de cate 3 leduri inseriate si un circuit cu 4 leduri inseriate + rezistentele de polarizare .
      La cd mp3 original am schimbat ledurile originale cu leduri ca cele din bord smd(plcc) dar a trebuit sa frezez un pic din plasticul care difuzeaza lumina la butoane ca ledurile astea sunt un pic mai mari si mai inalte si nu se mai aseza plasticul ala bine, in rest nu se modifica alte valori de piese pe acolo,dar trebuie atentie la polaritatea ledurilor
      Attached Files
      Last edited by GFN; 1 February 2009, 19:25.
      Captain of the black pearl

      Comment


      • #33
        frumos...foarte utila schema exact ce imi trebuie imediat dupa sesiune intru la modificat multumesc inca o data
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #34
          Bafta la examene si la modificari!!
          Captain of the black pearl

          Comment


          • #35
            unde-i filtrul de polen la laureate diesel

            Comment


            • #36
              intrebare sau afirmatie? mama ei de gramatica, cu semnele ei de punctuatie...
              raspuns: n-are, decat daca-i pui tu. din fabrica, e "chel". si nu numai laureate-ul, toate loganurile/sandero-urile vin fara filtru de polen. vezi ca este un topic despre cum se monteaza filtrul de polen, facut de crististreulea...ca idee, se potrivesc filtrele de polen de la clio si micra.
              Last edited by Seba; 5 July 2009, 02:59.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                cum naiba scot rotita de la viteza aerotermei......(0,1,2,3,4), nu vrea sa iasa si pace...am o ora de cand trag de ea..si nu iese....cum naiba e vreo smecherie??
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #38
                  Celelalte 2 le-ai scos? Daca da, uite-te cu atentie la modul de prindere ca sunt identice toate 3.Pe tija, intr-o parte au o clema mica. Insista.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #39
                    daniel...deci am cumparat dizolvant farmec...si am sters(incercat) acolo unde e AC...ca proba..si s-a sters tot..ce sa fac sa il diluez cu apa?

                    ps nu am mai scos rotita aia..nu vrea...
                    0.9 tce SL plus

                    Comment


                    • #40
                      S-a sters si unde era negru? Sau doar ce era porticaliu si dedesubt alb? Asa sterg si eu, ramane transparent. Doar sa nu se stearga si unde este negru.
                      Uita-te la modul de prindere al celorlalte rotite si vezi unde este clema care il tine sa nu iasa. Apoi misca-l putin sus-jos / stanga-dreapta si trebuie sa iasa pana la urma.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #41
                        s-a sters tot , acolo la ac....acum am inceput sa ma chinui dar am diluat-o cu apa...si se sterge cu tot cu alb...ramane negru..dar ma chinui..
                        0.9 tce SL plus

                        Comment


                        • #42
                          Asa trebuie. Nu ai cum sa stergi doar portocaliul, se sterge si vopseaua alba. Chin este, n-a zis nimeni ca e usor. Important e sa nu se stearga unde e negru.
                          Uita-te mai sus pe topic, sa vezi si ideea cu hartia de calc pentru uniformitatea luminii dupa curatarea foliei.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #43
                            am reusit sa sterg vopseaua...si a iesit acceptabil o sa mai lipesc si calc ca sa fie uniforma culoarea alba...pe folie...
                            cu rotita aia nu am rezolvat...nu vrea sa iasa si pace...

                            gata am scos-o

                            acu sa vad cum schimb lumina
                            0.9 tce SL plus

                            Comment


                            • #44
                              pana la urma ma apuc si de electronica...azi mi-am comandat de pe un site cele necesare pt a-mi face singur circuitul de leduri . Mi-am comandat urmatoarele :
                              -Led Flux 3mm alb - 10 x 0,41lei = 4,10lei
                              -Testere multimetru 890 - 1 x 1,85lei = 1,85lei
                              -Multimetru 830B - 1 x 8,37lei = 8,37lei
                              -Neon 3 led flux rosu - 2 x 4,95lei = 9,90lei
                              -Letcon 30W - 1 x 4,75lei = 4,75lei
                              -Colofoniu 35gr - 1 x 2,10lei = 2,10lei

                              am uitat de fludor si de rezistente...
                              apropoo ce rezistente sa pun??o sa le caut prin iasi.. nu mai comand pe net fludor si rezistente...

                              eu sper sa reusesc si sa nu ard ledurile
                              0.9 tce SL plus

                              Comment


                              • #45
                                Fratilor, ajutati-ma urgent, am luat dizolvant si am inceput sa sterg partea galbena, dar e asa de puternic ca imi duce tot si cu negru, ce sa fac? Sa iau acetona simpla?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google