deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • v@aly: ai un PM de la mine...
    Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

    Comment


    • mai postez iar pana ma ajuta careva.....
      Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

      Comment


      • La intalnirile bucurestenilor nu te-a ajutat nimeni?Ai fost la intalniri?
        sigpic

        Comment


        • Daca are cineva schema electrica de la modul impreuna cu valorile pieselor rog frumos sa mi-o dea si mie aici sau pe pm.As vrea sa incerc si eu sa o fac.Multumesc.

          Comment


          • Poftim o schema simpla si una cu pic.
            La cea cu pic, in locul butonului din schema se conecteaza la uch printr-un tl431 sau cu un zener de 5V. La contactul NO al releului se conecteaza actuatorul
            Attached Files

            Comment


            • Si schemele pe care le am eu de la deschiderea portbagajului.
              Poate te ajuta sa-l faci, mai sunt inca multe persoane interesate de acest modul.
              GL-22-TOF

              Comment


              • Multumesc mult baieti....o sa ma apuc de ea saptamana viitoare.o sa va tin la curent.

                Comment


                • salut ! poate sa puna cineva va rog poze cum a montat actuatorul la portbagaj....dar prin metoda aceea de a nu indoi tija foarte tare ... Mersii

                  Comment


                  • Originally posted by danielliviu View Post
                    Si schemele pe care le am eu de la deschiderea portbagajului.
                    Poate te ajuta sa-l faci, mai sunt inca multe persoane interesate de acest modul.
                    Poate ar trebui sa spui si de unde ai schema, sa nu creada lumea ca e conceptie proprie.

                    Comment


                    • Mythica nu e necesar oricum se stie pe forum cei care fac aceste module conceptie proprie....cine intra si citeste isi da seama.merci mult.
                      M-am uitat pe schema de la tine cea cu releul si nu inteleg mai multe din ea.
                      Poti sa imi pui si mie schema numerotarea pinilor de la releu(stii tu 85,86,....).Si o lista cu piesele care trebuiesc pentru al construi cu valorile lor....am vazut rezixtentele si condensatorii dat cred ca mai e si un tranzistor pe acolo sau ceva de genul.Majoritatea valorilor nu se inteleg.Mercu mult de ajutor inca o data.

                      Comment


                      • @Mythica - scuze, a fost o scapare. Dar nici eu nu mai stiam de unde am schema - de pe forum .
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • @valeriuciprian: am fost la intalniri si destul de des, dar cine are, o are din cheia masinii iar eu vreau din telecomanda si nu am gasit pe nimeni.....as putea sa ma duc la un centru de Alarme dar sincer nu am timp decat in week-end si atunci mai pe seara cand multe sunt inchise......si mai am o idee in legatura cu portbagajul dar trebuie sa ma interesez ceva mai mult si daca voi reusi voi posta un filmulet...bafta
                          Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                          Comment


                          • Mario Popa...Pai daca alarma ta are si functia de deschidere a portbagajului nu iti trebuie decat putina indemanare si cu indicatiile si pozele care sunt postate pe acest thread eu spun ca vei reusi...luand-o incetisor...acum depinde doar de tine
                            sigpic

                            Comment


                            • alarma meaare 2 butoane: 1-inchis-deschis, 2-finder.....eu vreau sa anulez finder-ul si din el sa deschid portbagajul....bafta
                              Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                              Comment


                              • Originally posted by bogidan21 View Post
                                Mythica nu e necesar oricum se stie pe forum cei care fac aceste module conceptie proprie....cine intra si citeste isi da seama.merci mult.
                                M-am uitat pe schema de la tine cea cu releul si nu inteleg mai multe din ea.
                                Poti sa imi pui si mie schema numerotarea pinilor de la releu(stii tu 85,86,....).Si o lista cu piesele care trebuiesc pentru al construi cu valorile lor....am vazut rezixtentele si condensatorii dat cred ca mai e si un tranzistor pe acolo sau ceva de genul.Majoritatea valorilor nu se inteleg.Mercu mult de ajutor inca o data.
                                85,86 sunt contactele de la bobina releului, se leaga la 1,2 din schema. 30 se conecteaza la actuator (P), iar 87 la S. In schema mai e un tranzistor npn bc337 sau echivalent si unul tot npn dar de putere mai mare: bd sau se pot folosi 2 bc in conexiune darlington. Din valorile potentiometrului de 10K si al condensatorului de 100uF se regleaza timpul maxim dintre apasari pentru deschiderea portbagajului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google