deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by chelull View Post
    Poti sa ii pui chei briceag.
    Costa in jur de 80 de lei kitul (Unitate centrala + 2 chei briceag) si te mai duce in jur de 30 lei montajul!(daca nu o montezi singur).
    Si dupa parerea mea e mault mai usor sa tii doar cheia dupa tine
    sal
    o adresa daca se poate ca idea nu este rea avand in vedere ca este la pret ca o alarma.

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • salut,

      am montat actuator pt deschiderea portgajului din telecomanda si merge e ok, mai tb sa rezolv cu un amortizor sa vad pe unde gasesc, ca din arcuri nu am rezolvat nimic.
      vreau sa va intreb daca pot monta undeva in masina un buton suplimentar pt deschiderea portbagajului, pt ca din buton de desch centralizata al masinii nu merge, se deschide doar din telecomanda.

      ms

      Comment


      • kti - ti-am dat PM!
        ffp - bineinteles ca poti monta buton suplimentar.
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • amortizor

          Ne pute-ti spune si noua de unde putem cumpara un amortizor ptr portbagaj...? please...

          Comment


          • Originally posted by Khaymera View Post
            Ne pute-ti spune si noua de unde putem cumpara un amortizor ptr portbagaj...? please...
            imi cer scuze, sper din tot sufletul ca ai vrut sa fi ironic, dar ce iti pute?

            Comment


            • Originally posted by chelull View Post
              uite inca o schema..
              exact asa am montat si eu actuatorul....multumesc ptr poze

              Comment


              • Telescoape

                Azi am reusit sa termin operatiunea. Am montat si doua telescoape de mobila de 100n.multumesc pentru idee mike26ro.Pentru cei interesati gasiti telescoape de acest gen pe strada Bucuresti-Magurele la nr 19. Este un magazin cu accesorii mobila.Cost total operatiune: actuator 25ron + 10ron telescoape
                Attached Files

                Comment


                • ce lungime au telescoapele deschise? ai renuntat la arcuri?

                  Comment


                  • Am si eu telescop montat la portbagaj si facut sa se deschida din cheie trebuie doar un acuator un telescop si de breack.
                    SRF TARGOVISTE

                    Comment


                    • Nu, n-am renuntat.Le-am detensionat dupa care le-am tensionat treptat treptat ptr a se deschide cat mai usor. De lungime n-as putea sa-ti zic, nu le-am masurat dar poti sa masori aproximativ la masina ta uitandu-te in poza.Am pus si un filmulet: http://www.youtube.com/watch?v=sBdk5olRLbs

                      Comment


                      • Nu am renuntat la arcuri, le-am detensionat si le-am tensionat treptat pana cand s-a deschis portbagajul .Nu as putea sa-ti spun ce lungime sunt(masina este in service vreo saptamana) dar cred ca daca te uiti la poze poti sa masori aproximativ.O sa pun si un filmulet dar trebuie sal gasesc intai.

                        Comment


                        • Aveti aici o poza cum am montat actuatorul si filmuletul: http://www.youtube.com/watch?v=sBdk5olRLbs
                          Attached Files

                          Comment


                          • si sistemul de prindere a venit cu telescoapele sau l-ai adaptat tu ???

                            Comment


                            • Am intrebat si eu de astfel de telescoape la un magazin din Galati si sunt cam 5 lei bucata. Si vin cu tot cu sistem de prindere.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Originally posted by Khaymera View Post
                                Aveti aici o poza cum am montat actuatorul si filmuletul: http://www.youtube.com/watch?v=sBdk5olRLbs
                                Da...se deschide frumos...felicitari pentru lucrare.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google