Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da , dopurile sunt pe filet , am luat acea eticheta si le-am scos pe toate , la mine doar un singur element parea ca nu avea suficient lichid.
    Te vei chinui putin la inceput si vorba lui IancuMIC le vei sifona dar nu-i nici o problema , eu le-am pus la loc si bateria s-a incarcat brici!
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Promotie la bateriile Dacia

      In luna noiembrie este promotie la bateriile vandute in reteaua Dacia.

      Comment


      • pune si tu un link.

        Comment


        • Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. PreÈ›uri È™i caracteristici.



          oricum japca cam cu 75% mai scumpe decat in Autovit, nu de alta dar sa faca si ei burta mare

          Comment


          • Eticheta aia alb-albastra ofera proprietati magice bateriei, de aceea costa mai mult.

            Comment


            • e cu dedicatie pentru olteni, fanii U Craiova.

              Eu o am pe masina de 1 luna de zile bateria magica de mai sus care in afara promotiei costa 483 de ron si acum la superpromotie costa 350 RON.

              La un magazin mare de piese din Buzau (CLIO- pentru buzoieni ) aceasta baterie costa 260 de ron si este etichetata ca "Premier negru", in Autovit am dat 200 de ron
              Last edited by Drogas; 23 October 2014, 14:57.

              Comment


              • De 483 lei pret intreg la reprezentanta, cumperi 2 baterii cu aceleasi caracteristici, din magazin.

                Comment


                • observ ca cea de 60 Ah nu mai are 600 A descarcare la rece.

                  @Drogas: eu tot nu sunt convins ca alea din "tancioc" nu sunt naspa intr-un fel sau altul. poate n-or fi fake (desi nu sunt 100%...) , dar pot fi vechi sau rebuturi de fabrica. oricum, n-as cumpara de acolo.
                  dar oare reprezentantele rombat n-or avea si dacia ?!

                  Comment


                  • Nu, that's the point la un produs branduit. Daca nu se vand la reducere in reprezentanta, se vand la engross catre aia din Autovit
                    Last edited by einstein1984; 23 October 2014, 15:45.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      @Drogas: eu tot nu sunt convins ca alea din "tancioc" nu sunt naspa intr-un fel sau altul. poate n-or fi fake (desi nu sunt 100%...) , dar pot fi vechi sau rebuturi de fabrica. oricum, n-as cumpara de acolo.
                      dar oare reprezentantele rombat n-or avea si dacia ?!
                      E parerea ta. Sunt extrm de curios sa imi spui cum ai dedus treaba asta.?? pretul pre mic ?? pentru ca vechi nu au cum sa fie pentru ca o baterie care sta, se descarca singura si nu scoate 12.77 pe multimetru depozitata afara/ se pot verifica serii scrise pe baterii. Oricum la aceste preturi ai fi uimit ca tu cumperi o baterie si vis a vis e altul care cumpara baterie, sunt curios cand te duci la reprezentanta Dacia daca e macar o persoana interesata de baterie la acel moment.


                      La magazinul Clio din Buzau costa 260 de ron si au mai fost useri care au dat 310 ron pe ea prin alte orase.

                      Inteleg ca daca e sub 349 pretul Dacia toti care au luat sub acel pret au luat din alea nashpa....

                      PS Ti-o dau pe a mea cu 349 de ron( vad ca vrei sa iei scump), are o luna de folosinta, ne intalnim la reprezentanta Meridian sud in parcare, ca sa o cumperi din reprezentanta.
                      Last edited by Drogas; 23 October 2014, 16:30.

                      Comment


                      • Dai si 2 ani garantie ? La orice reprezentanta din tara?
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • NeaBeleAo, ia dom'le din vitan baterie.
                          Daca ejti otzara mai inchis la ten, ai sanse s-o iei mai ieftin decat a luat-o drogas.

                          Acu pa bune, daca e "proaspata" d.p.d.v. al fabricatiei si la masuratori da ok, n-are ce dracu sa aiba, e buna bateria. Reprezentanta e ultimu' loc de unde as lua baterie.

                          Comment


                          • nici asta cu data de fabricatie n-am inteles-o. ziceau unii de niste serii.
                            m-am uitat la rombat in auchan, oha serie care sa poata insemna luna si anul. numai cu cifre mai mari de 1. au caranda tot acolo care aveau un sticker deasupra cu casute (buline, mai bine zis) care reprezentau saptamana si anul si care ar fi trebuit sa fie bifate sau insemnate. nimic...
                            eu cred ca nu e in interesul nimanui sa apara o data clara de fabricatie pe baterie.

                            Comment


                            • Uita-te si pa cwroo bateriei, acolo e trecut de obicei, cel putin la varta asa e.

                              Exista un barcod pe baterie este (de obicei) de tip EAN 13 (13 caractere).

                              In lista asta identifici tara de provenienta:

                              Comment


                              • multumesc pentru ponturi.
                                mie mi-e sa nu imi fac temele bine, si sa ma lase in parcare,
                                sa trebuiasca sa-i chem pe unii cu livrare si montare la domiciliu,
                                caz in care aam invatat degeaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google