Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Exact. Sunt fraier, dau bani, nu ca pezedistii.
    Si tot cs un fraier, muncesc. Nu ca pezedistii.
    .
    confunzi magarul cu garla, oile cu tarla si mistretul cu beamveul. Ca si benzina cu mobilunu. Daca vezi un urs o sa zici ca e aprozarist, maimuta nesimtita, sau ponei de curse. Ia uite ce mai munceste chichiroaica pe banii mei, nu ca pezedistii.

    Scuze, confunzi primaria cu scoala de fete si iasi-ul cu braila.
    Last edited by Fanez; 14 December 2017, 21:48. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Propun schimbarea titlului in "Mistocareala ieftina despre politica" ca vad ca @Fanez cam in directia asta o apuca...

      Sent from my SM-A510F using Tapatalk
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Daca mai apuc. Vezi bine ca oricine este anti "sistem" e linsat.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          confunzi magarul cu garla, oile cu tarla si mistretul cu beamveul. Ca si benzina cu mobilunu. Daca vezi un urs o sa zici ca e aprozarist, maimuta nesimtita, sau ponei de curse. Ia uite ce mai munceste chichiroaica pe banii mei, nu ca pezedistii.

          Scuze, confunzi primaria cu scoala de fete si iasi-ul cu braila.
          Primaria chiar e scoala de fete, sunt angajate toate fufele, amantele, nevestele, nepoatele, fara niciun criteriu de competenta.
          Iasul cu Braila-mai greu de confundat, un oras e langa garla mare si n-are niciun pod.

          Comment


          • Deci da! N-ai treaba cu scoala de fete (nici n-ai cum), nu dai bani pentru pod intre braila si iasi deci esti de stanga (iasi e mai la stanga fata de braila). Deci muncesti gratis. Bravos tie! Munca patriotica, proletara.

            Comment


            • Vă referiți la aceste amendamente generate de un calculator care schimba litere și virgule într-un amendament și apoi erau puse la loc în alt amendament?

              Miercuri, deputatul Lucian Stanciu - Viziteu a anunţat că a depus 6.500 de amendamente pentru modificarea regulamentului Camerei Deputaţilor şi a afirmat că acestea nu au fost acceptate de preşedintele Comisiei pentru regulament, Eugen Nicolicea, pe care l-a acuzat de abuz în serviciu şi fals în acte, "pentru că a minţit în plen" că acestea nu există.

              Deputatul USR a susţinut că a făcut acest lucru în şedinţa Comisiei de regulament, "convocată neregulamentar" miercuri dimineaţă, în care propunerea de modificare a regulamentului în ceea ce priveşte supunerea la vot a amendamentelor a primit vot favorabil.

              Viziteu a arătat că a creat un soft care poate genera foarte multe amendamente la fiecare articol, toate amendamentele fiind unice, ca "armă extremă la nişte abuzuri extreme pe care cei din majoritate pare că le comit".

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Deci da! N-ai treaba cu scoala de fete (nici n-ai cum), nu dai bani pentru pod intre braila si iasi deci esti de stanga (iasi e mai la stanga fata de braila). Deci muncesti gratis. Bravos tie! Munca patriotica, proletara.
                Nu bre, eu muncesc pe bani.
                Gratis n umunceste nimeni in tara asta, unii chiar primesc bani fara munca.
                Munca patiotica face doar pezede, sunt sigur ca si de revelion vor modifica in comisii legi.

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  ...1. La care n-am raspuns?
                  2.La "privat" te duci la 10, iei pauza de la 12 la 14 si la 16 esti epuizat, mai muncesti pana la 18 si ai 10 ore de munca.
                  3. Cand a fost? Cacarau a fost in psd? Bfuuuuaaaaa!
                  1. aia cum ca as fi hot, pt simplul motiv ca nu lucrez la stat
                  2. pt cultura ta generala, confunzi primaria sau finantele cu o firma serioasa. eu merg la lucru la 8:30, lucrez pana la 16:45 (pauza nu mi se considera timp lucrat, pt ca asa prvede codul muncii).
                  3. Cacarau a fost aliatul psd. USL iti spune ceva? dreapta in stanga. tradare de ambele parti, din pct de vedere al doctrinelor, tradare din partea pnl, daca e sa consideram marimea partidelor. urmarea aliantei cu psd s-a vazut la alegerei, cand amatorii din pnl au obtinut un mare fassss....
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    1. aia cum ca as fi hot, pt simplul motiv ca nu lucrez la stat
                    2. pt cultura ta generala, confunzi primaria sau finantele cu o firma serioasa....
                    3. Cacarau a fost aliatul psd. USL iti spune ceva?...
                    ... amatorii din pnl au obtinut un mare fassss....
                    1. Cineva zicea ca daca te-ai ingrasat inseamna ca ai furat, nu eu am zis.
                    2. Primaria si finantele nu sunt "firma serioasa".(!?)
                    3. De ciuda ca n-a primit "post" face mojicii? Usr nu-mi zice nimic. Partidul nazist al lui hitler a inceput ca usr-ul (am vazut pe history tv difuzat de digi). Stii ca pe 50 de ani istoria se repeta... e un ciclu. Abia il astept pe noul hitler, din pacate nu va fi joshanus. E prea leguma.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Nu bre, eu muncesc pe bani.
                    Gratis n umunceste nimeni in tara asta, unii chiar primesc bani fara munca.
                    Munca patiotica face doar pezede, ....
                    1.Aha, deci nu es userist, esti pnlist.
                    2. Bani fara munca de exemplu "demnitarii" usr, pnl, pmp etc.
                    3. Deci recunosti ca psd munceste gratis.
                    Niciun userist, penelist, pmpist nu s-a plans ca au salarii si indemnizatii prea mari. Mai era un latos burs care nu stia cat castiga sa doarma, cand a fost intrebat raspunsul lui a fost:"intrebati-l pe dragnea, ca a zis ca ne taie indemnizatiile"....

                    Hai sa ne culcam la loc!
                    Last edited by Fanez; 15 December 2017, 12:07. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Fanez mdea...ai dreptate, stalin a inceput exact ca PCR-ul tau (aka PSD)...si a omorat mai multi tivili decat au murit in tot al doilea razboi mondial.

                      Adevarul este ca PSD-u leste o gluma proasta rau. Probabil una dintre cele mai proaste glume din istoria romaniei (as spune ca la fel de proasta ca PCR-ul...dar de fapt PSD-ul si PCR-ul sunt un singur partid)

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Fanez mdea...ai dreptate, stalin a inceput exact ca PCR-ul tau...
                        hai ca "m-am râs" la faza asta!

                        Comment


                        • Si cu oameni exact ca tine...nu-i de ras...din nefericire.

                          Comment


                          • Cum era aia ca totul duduie si noi nu pricepem ca masurile nu sunt sustenabile?

                            Ce ne pregateste Guvernul "2Doze":

                            "Guvernul pregătește împrumuturi externe de 8 miliarde de euro în următorii 2 ani, din cauza cheltuielilor mari, și urcă puternic limita datoriei externe, la 27 miliarde euro"

                            Sura aici.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Iti dai seama ca daca reuseste justitia sa recupereze tot ce a furat PCR-ul (voiculesc, dragnea, tariceanu etc...)...nu doar ca nu ne mai imprumutam...dar si lichidam toata datoria externa? Si mai ramane de o saorma.

                              Comment


                              • Din pacate justitia dispune recuperarea dar ANAFul se misca greu.

                                Mie mi-e frica de ce o sa se intample in viitor: 8 miliarde de Euro in 2 ani? Daca ii vom si imprumuta pe toti o sa fie foarte rau ...
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google