distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mea a crapat pe la 50.000 km, in ~5 ani.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Esti primul pe care il aud cu pompa originala dusa devreme.
      Sunt useri care afirma ca au 170k cu pompa de uzina.

      Comment


      • Hai ca parca scrisesem si pe aici... daca nu ma insel, chiar cu tine am avut o mica discutie pe tema asta. Chiar nu mai retin exact, cred ca-s vreo 3 ani jumate, poate chiar 4, de atunci.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Posibil sa nu-mi aduc eu aminte.
          Dar cei cu 170k facuti cu pompa originala au facut precizarea recent.

          Comment


          • Când am schimbat prima dată distribuția la 61000km/5ani și odată cu asta și pompa originală, deși erau semne de scurgere pe la axul pompei, pierderile de lichid de răcire erau practic neglijabile. Dacă nici noua pompă Hepu nu se va dovedi a fi măcar la fel de fiabilă ca cea din fabrică, data viitoare o să trec pe pompa de origine.
            Last edited by ibuzescu; 17 October 2013, 23:16.
            sigpic

            Comment


            • ...crezi ca doar daca scrie Hepu pe ea, e scutita de a fi contrafacuta?

              Comment


              • Fiind luată de pe daciashp sper să nu. Şi pentru că tot ai ridicat problema asta, trebuie să spun că aceeaşi pompă în exact acelaşi ambalaj, cu aceleaşi etichete şi inscripţionată la fel cu Germany, am văzut-o ulterior mai ieftin pe M-ţii Carpaţi.
                sigpic

                Comment


                • Buna ziua.Am sunat la service-ul local dacia pentru a face un deviz ptr distributie si kit accesorii logan 1.4.Acestia mi-au cerut 950 lei cu montaj si garantie 1 an.As vrea sa stiu daca si pompa de apa este inclusa in pret ?

                  Comment


                  • Vrei sa sunam noi sa intrebam?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • @FAN LOGAN, la banii astia (950lei) in mod sigur nu e inclusa si pompa de apa.
                      Vorbim de reprezentante unde (doar) pompa de apa de origine variaza intre 320lei si 360lei.
                      Da' poate vb. prostii, ia legatura cu ei si cere-le un deviz estimativ defalcat pe fiecare piesa si operatiune in parte. Asa de face, ca sa stii cum sa (nu) arunci cu banii.

                      Comment


                      • Intr-adevar pompa de apa nu este inclusa mi sa spus ca daca la demontarea distributiei ea curge trebuie schimbata dar daca nu curge nu necesita schimbarea.
                        Am intrebat si de pret iar la ei costa 400 lei pompa..

                        Comment


                        • Bun asa...euro scade si astia tot salta preturile la repere.
                          Io cand am schimbat-o in primavara (aprilie a.c.) tot la o reprezentanta in Buc. costa 320lei (sper sa nu ma insel)

                          Foarte corect ce ti-au spus referitor la inlocuirea sau nu a pompei de apa. La fata locului o sa primesti verdictu'.

                          Comment


                          • Originally posted by FAN LOGAN View Post
                            Intr-adevar pompa de apa nu este inclusa mi sa spus ca daca la demontarea distributiei ea curge trebuie schimbata dar daca nu curge nu necesita schimbarea.
                            Am intrebat si de pret iar la ei costa 400 lei pompa..
                            Deci o sa iesi undeva la 1400lei daca o sa trebuiasca sa schimbi si pompa de apa. De ce nu iei matale pachetul asta si il montezi in service autorizat? - ai si garantiile de rigoare ca in reprezentanta, pui totul original si mai scutesti si vreo 4-500lei.

                            Comment


                            • Asa am sa fac cu siguranta eu am sunat la ei estimativ.
                              Doar ca am sa iau pachetul fara a.c pentru ca nu am asa ceva.
                              Va multumesc foarte mult!

                              Comment


                              • Salutare ,ce parere aveti de cei de la Norauto din Bucuresti si de piesele pe care le folosesc ei la distributie (500 ron piese + manopera)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google