distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica, daca sfatuiesti pe cineva sa isi schimbe distributia in reprezentanta dar cu piese de origine cumparate, apare altul care ii spune sa achizitioneze si piesele din reprezentanta, chiar de il va costa dublu distributia.
    Si da-i si lupta neicusorule, ca doar nu-s banii celui care il sfatuieste pe omusteanul cu intrebarea, sa aleaga varianta la pret dublu.
    Last edited by mr.K; 9 March 2014, 21:37.

    Comment


    • da-mi tu un loc unde piesele sunt 100% originale. si mai ai vreo garantie cu piesele luate din alta parte ?

      Comment


      • NDL, in iunie ti se termina cele 12 luni de garantie la piese? Ca la manopera cred ca-i demult terminata garantia.

        Te vad eu in ziua 366 cum mai aperi garantia aia ipotetica. Nici nu stiu cum de ai sa mai poti dormi de grija.


        O fi de vina piesa sau manopera, daca se rupe cureaua in ziua 91?

        da-mi tu un loc unde piesele sunt 100% originale
        Nu mai bine demostrezi tu ca piesele de origine vandute in magazinele mari, sunt fake-uri?


        Eu zic sa schimbati distributia anual, ca sa fiti tot timpul in garantie.
        Last edited by mr.K; 9 March 2014, 21:49.

        Comment


        • nu laud garantia, ci vreau sa ma feresc de fake-uri.
          ceea ce in romania e foarte greu. n-am incredere nici in fratele meu in materie de piese de origine
          Last edited by B997NDL; 9 March 2014, 21:53.

          Comment


          • Ok, cat timp esti dispus sa platesti pentru 12 luni de garantie e ok. Mai raman 36 de luni neacoperite. Si distributiile fake tin 10-20k.

            Eu nu m-as baza tot timpul pe promotii la distributie complete, promotia de acum doar la kitul de distributie dovedeste ca a-ntarcat balaia.
            Last edited by mr.K; 9 March 2014, 21:58.

            Comment


            • 10-20 k, dupa care nota de plata e de cca 4000 de lei. parca SM ULI o patise...

              Comment


              • Pai si cureaua aia din reprezentanta nu se poate rupe, sau cum?
                Sa nu uitam, tu ai avut probleme cu accesoriile ORIGINALE de uzina. Si cred ca aveai masina de mai mult de 12 luni, deci la o garantie normala oferit acum, te uitai la hartie degeaba.

                Odorizante auto tot din reprezentanta cumperi? Sper ca si cauciucurile tot de acolo le ai, piata poate fi plina de fake-uri. daca bubuie unul de pe fata cand ai 120/h, Doamne fereste!

                Daca toti ar vinde fake-uri cum zici, ai vedea zilnic la stiri vreun magazin auto incendiat de vreun nemultumit ca i s-a rupt distributia cumparata de acolo. Plus niste useri de pe forum bagati in spital, ca au vandt fake-uri. Si totusi, nu se intampla...
                Last edited by mr.K; 9 March 2014, 22:04.

                Comment


                • Pe principiul tau ndl-ule doar distributia care vine din fabrica e originala. Deci de ce nu o lasi pe aia 6 ani sau 90.000 km? In plus stii ca-i montata corect...
                  Si sa-ti mai zic o idee. Marile magazine de piese nu se complica cu fake-uri. Nu-si permit sa vanda asa ceva si nici nu merita cand au discount direct de la producator daca vand multe.
                  Ps: la distributiile cu intinzator automat montajul gresit se cunoaste de la prima cheie , altel e garantia la piese. Asta ca sa raspund tot eu la intrebarea mea.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Pe principiul tau ndl-ule doar distributia care vine din fabrica e originala. Deci de ce nu o lasi pe aia 6 ani sau 90.000 km? In plus stii ca-i montata corect...
                    Ntzzz, tocmai aia de uzina i-a dat batai de cap.

                    Comment


                    • Originally posted by Costi-bc View Post
                      Deci de ce nu o lasi pe aia 6 ani sau 90.000 km? In plus stii ca-i montata corect...
                      sa stii ca regret nespus ca am schimbat-o la 61 de mii. trebuia s-o mai las macar un an.

                      Comment


                      • Pai o poti lasa pe asta 6 ani, ca e de reprezentanta. Bine, 5 ani mergi fara garantie.

                        Comment


                        • Cu accesoriile a avut probleme ndl-ul , ceea ce confirma afirmatia mea ca verifici accesoriile si daca's bune nu schimbi distributia. Desigur amndoua sa fie montate o data si sa nu fie fake-uri.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by Costi-bc View Post
                            Cu accesoriile a avut probleme ndl-ul , ceea ce confirma afirmatia mea ca verifici accesoriile si daca's bune nu schimbi distributia. Desigur amndoua sa fie montate o data si sa nu fie fake-uri.
                            au fost montate din fabrica, si accesoriile s-au dus pe la 38-40 de mii
                            Last edited by IancuMIC; 9 March 2014, 23:03. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • ce probleme ai avut ndl-ule cu accesoriile de uzina? baga si tu un link ca nu stiu de poveste.

                              Comment


                              • din spusele mecanicilor, s-a gripat rulmentul la rora de intoarcere. a sarit... s-a rupt... nu stiu. dar a disparut pe autostrada A1 ( ma refer la curea). simteam miros de plastic ars. a frecat in protectia aia de plastic. am ajuns aproape de casa, si pana acasa si la service a fost un calvar. servo electrica. s-a dus cand a scazut curentul. daca ramai fara servo e mult mai rau decat daca n-ai avea-o deloc.
                                Last edited by B997NDL; 9 March 2014, 22:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google