distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 20% e putin, daca ei iti vand piesele cu dublul pretului din magazin.

    Comment


    • Anul trecut în iunie, când am cumpărat Loganul, fostul proprietar mi-a spus că distribuția montată pe el este Gates și mi-a recomandat s-o schimb la 100000 km (la acel moment mașina având 85000). Nu știu dacă el a schimbat-o la 60000 km, conform cărții, dar mă întreb acum, dacă mi-a zis s-o schimb așa de repede, oare marca Gates n-o fi chiar în regulă? Mă poate lămuri cineva?
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Si eu am avut distributia schimbata la un service dar nu aveam incredere s-o mai las inca 10.000 de km (un total de 40.000km). Probabil ca asa si el. Despre Gates am auzit ca sunt laudate, nu e ca noname.
        Last edited by Fanez; 14 February 2017, 20:07.

        Comment


        • Mai am inca 7500 km pana la 100000, asa ca anul asta musai o sa-i vina randul la schimbat.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Primul termen atins, o fi fost cel de 4 ani; daca a avut in jur de 40 de mii, atunci e recomandat sa schimbi dupa alti 60 de mii. Daca a schimbat-o in reprezentanta poti afla. In privinta kitul de distributie gates, nu se poate pune la indoiala calitatea acestuia. Stai fara griji, prin urmare.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Masina a fost in reprezentanta doar in perioada de garantie, la reviziile periodice. N-am carnet de service la ea, dar un tip de pe feisbuc care lucreaza intr-o reprezentanta (nu stiu care), dupa ce i-am trimis seria sasiului, mi-a trimis un document in care apar cele trei intrari in reprezentanta, dar nu apar si operatiunile executate asupra masinii la acele intrari.
              Oricum, pe mine ma interesa calitatea distributiei Gates. Daca doua persoane mult mai experimentate intr-ale soferiei zic ca-i buna, n-am motive sa ma indoiesc, m-am linistit, iar pe de alta parte, o s-o schimb la 100000, asa cum am fost sfatuit, sau poate chiar mai repede, inainte de plecarea in concediul din iulie (daca pana atunci nu ajung la 100000).
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Ca sa stai relaxat, schimb-o inainte de concediu.

                Comment


                • Fanez, cred ca e cea mai buna idee.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Se referea la masina
                    Scapi si de grija distributiei.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Se referea la masina.
                      Bineinteles.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Se referea la masina
                        Si io care credeam altceva... m-am dezumflat.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Imi recomandati si mie va rog o pompa de apa buna dar nu foarte scumpa?
                          A pus cineva pompa de apa Airtex?
                          Multumesc.

                          Comment


                          • Da, am avut eu Airtex - dar nu o recomand si o sa-ti zic si de ce ;

                            Pompa de apa a fost la mine primul lucru care a picat.....in primii 30 000 km de cand luasem masina, in 2004, a inceput sa curga

                            Mi-am facut nervi insa la garantie nu m-am dus- tata s-a decis si a luat atunci o Airtex, facuta in spania, a luat practic ce a gasit .....


                            Acea pompa m-a tinut primii 200 000 km fara probleme......am schimbat-o ca asa mi-a venit, insa nu curgea si nu facea probleme


                            De ce nu o recomand? Pt ca desi pe mine m-a tinut 200 000 km, eu o consider tot o petarda de pompa si cred ca a fost noroc ca m-a tinut atat

                            Si este posibil ca tu sa nu ai acest noroc......cand vine vorba de anumite chestii eu intotdeauna sunt norocos, dar e alta treaba asta


                            Pompe serioase sunt Hepu, Skf

                            Comment


                            • Pompa de origine m-a tinut vreo 98k km. Airtex a tinut 200k si mai mergea. Ia si tu skf.

                              Comment


                              • Chestia e ca am pe o supernova tot airtex si nu am probleme cu ea sa curga...bine nici nu are foarte multi km... dar in astia a vazut multe turatii
                                O singura chestie e ca uneori cand ma duc cu ea in turatii incepe sa fluiere dar nu dau vina neaparat pe ea.
                                De pompe blocate nu prea am auzit...de curs, putea sa curga si asta...e loterie cu ele.
                                Chestia e ca nu prea am bani sa ma intind aiurea doar pentru firma...
                                Din ce citesc pe internet observ ca pun si altii pe bmw sau vw si cam toti dau raport calitate/pret destul de bun.
                                Doar pentru ca e o pompa relativ ieftina nu as baga o in aceeasi oala cu ceva gen asam.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google