Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se intampla la nivel national si este metoda aplicata de toate partidele, indeosebi de cel aflat la putere.

    Comment


    • Cat de amuzant este:
      O fi avut ceva în cap dar a ieșit aiurea.
      E usor de spus daca a avut ceva in cap: nimic, zero, nada, vid. Doar idei pesediste.

      Tot amuzant.
      "Câteva mii de tefeliști strică petrecerea Simonei Halep la stadion, câteva sute de mii o aplaudă în Piață"
      Halep nu a fost in piata, iar cei din piata erau cei adusi cu forta la mitingul pesedist. De aia aplaudau in dorul lelii si au plecat inaintea discursului marelui om, plus inaintea intonarii imnului.

      Cei de pe stadion au venit voluntar, sa salute o campioana, un om de valoare.
      La miting au fost doar non valori.

      Asa cum si nonvaloarea de Harabagiu n-a inteles nimic din ce a facut si o tine tot inainte:
      "Vreau sa va multumesc tuturor pentru efortul depus! Sunteti o echipa minunata. V-am cerut intotdeauna mobilizare si disciplina! Tocmai pentru ca eu sunt un om disciplinat! Voi respecta cu sfintenie decizia Presedintelui Liviu Dragnea! Voi ramane loial lui Liviu Dragnea. Este omul care a procedat absolut corect! Orice greseala trebuie taxată imediat! Din acest moment vă anunt public că potrivit deciziei presedintelui PSD Liviu Dragnea activitatea mea pe acest grup inceteaza imediat. Va doresc multa bafta! Spor si nu uitati: mobilizare si disciplina!", a scris George Harabagiu pe un grup intern de Whatsapp
      Senatorul Serban Nicolae, prin replica: "Eu am o poza in care dumneavoastra faceti sex anal, acuma ce sa facem?", introduce in dialog un element ce tine de viata privata, intima a deputatei USR Cosette Chichirau, "cu scopul de o caricaturiza si de a o rusina public."


      Senatorul PSD a primit doar avertisment, in timp ce presedintele Klaus Iohannis a fost amendat de CNCD pentru afirmatiile legate de "penali".

      De unde rezulta ca aia din CNCD fac toata ziua szex anal chiar cu Serban Nicolae, deci li se pare normal sa se vorbeasca in public si la adresa altor persoane despre asta, de aia l-au mangaiat pe crestet.

      Sa vorbesti despre penali, cum a facut Iohanis, e mult mai grav.

      Daca in CNCD se practica regulat sexul anal este chiar ok.

      De fapt, mitocania este litera de lege la PSD.
      Alt caz:
      Senatorul USR Florina Presadă susţine că joi, în timpul şedinţei de plen, după ce le-a oferit senatorilor social-democraţi câte un exemplar din volumul “Ferma animalelor” de Orwell, a fost înjurată de Liviu Brăiloiu.

      “Pot să relatez contextul: membrii grupului parlamentar USR ofereau cărţi membrilor PSD. Este vorba de ‘Ferma animalelor’ de George Orwell. O serie de senatori PSD aruncau cărţile pe jos. Mă refer aici la doamna Ecaterina Andronescu, domnul Bodog, doamna Arcan. Iar domnul Brăiloiu, vizibil deranjat de acest gest, a început să mă insulte şi să mă înjure. Nu e prima dată. Voi face o plângere împotriva dumnealui, la Biroul permanent. Există un Regulament al Senatului care trebuie respectat. Am cerut în acel moment domnului Manda, care era preşedinte de şedinţă, să suspende şedinţa, însă a refuzat să facă acest lucru”, a declarat ea.

      Presadă nu a dorit să spună ce cuvinte i-au fost adresate. Ea a adăugat că în acel moment în preajmă se aflau doar senatori PSD.

      “I-a amuzat foarte mult această replică a domnului Brăiloiu”, a spus ea.
      Niste parveniti inculti, ce sa faca ei cu cartile, daca tot nu stiu sa citeasca? Majoritatea au origini modeste, cu diplome cumparate dupa ce au facut ceva bani.
      Acasa la parintii lor, cartile se foloseau la aprins focul in soba, cel mult. Dar macar parintii lor au muncit la camp, nu au ajuns prin parlament sa fure la nivel inalt si sa-si injure colegele.
      Last edited by catalonia; 14 June 2018, 13:52. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Daca Ferma Animalelor este grea... ce sa mai zicem de romanul 1984 tot de acelasi autor...
        „Era o zi senină și friguroasă de aprilie, iar ceasurile băteau ora treisprezece” - așa începe romanul care ne transpune într-o realitate imaginară a anului 1984. George Orwell îl scria în 1948 și descria modul în care ar putea funcționa peste mai mult de 30 de ani o societate condusă de un regim totalitar, ce abolește orice logică și răstoarnă orice valoare.


        Ca se simt vizati si cu musca pe caciula... este alta chestiune... nu cred ca sunt ei chiar asa inculti.

        La extrema cealalta recomand "Minunata lume noua" de Aldous Huxley

        Interesant este ca Huxley a fost profesorul lui Orwell.
        Last edited by C.Mike; 14 June 2018, 14:15. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Este părerea ta că au fost doar non-valori. La fel ca în cazul tefeliștilor unde sunt animale de tipul acelui bătăuș care se pozează gol pe feisbuc, cand au urcat în autocare, au fost aduși și unii care nu aveau chef și nici nu înțelegeau nimic. Însă, ca unul care am fost acolo în alb, știu cu siguranță că este o minciună mizerabilă să spui că 3-400 000 au fost aduși cu forța. Numărul celor aduși cu autocarele nu a depășit 100 000 și doar unii dintre ei au venit pentru plimbare - n-aș putea spune cât dar se puteau număra la umbra și pe iarba de pe lângă piață. Și este o minciună să spui că au fost doar forțați sau doar non-valori. Plecarea lor înainte de vreme se datorează și faptului că nu erau acolo la un miting pro-dăncilă sau pro-dragnea, ultimii doi vorbitori. Acesta este adevărul, orice altceva este minciună.
          Last edited by gecmc94; 14 June 2018, 23:56.

          Comment


          • Apropo de treaba de pe Arena Naţională, stiti ce zvonuri circula? Cica mesajele alea false aruncate pe Facebook, l-ar avea în spate chiar pe mustacios.
            De ce ar fi făcut Livica asta? Socoteala aici e una perversa: ne facem ca o apsrsm on-line, dar de fapt miza e să o execute.
            Acuma, ce parere aveti: mai poate toapa să pretindă candidatura la preşedinţie, au ba?
            Eu cred ca e: Livica-Gabitza 1-0.


            Este părerea ta că au fost doar non-valori. La fel ca în cazul tefeliștilor
            Tefelistii macar au loc de munca, pesedistii prezenti la miting erau asistati sociali in proportie covarsitoare, oraseni taietori de frunze la caini si tarani lenesi.
            Primii ajuta tara cu impozite, ultimii sug tara de bani. Ecartul e mare intre ei, si cultural, si economic, si valoric, in general.

            Un deputat USR dezvaluie ca Guvernul a renuntat la constructia autostrazii Comarnic - Brasov cu Banca Mondiala.

            "Vin cu o veste, probabil in premiera. Ministrul Sova ne-a anuntat ca renunta la pregatirea proiectului cu Banca Mondiala. Cu asta se duce pe Apa Sambetei orice sansa de profesionalism pe care o avea aceasta investitie", a scris Catalin Drula pe reteaua sociala.

            El aminteste ca pregatirea acestui proiect a fost anuntata de Guvernul Tudose si ca prin decizia de a-l anula "ne distrugem orice credibilitate".

            "Reamintesc ca pregatirea proiectului cu Banca Mondiala a fost anuntata cu surle si trambite, anul trecut, de anteriorul guvern PSD (Tudose - n.red.) . Acum actualul guvern PSD se razgandeste. Ne distrugem orice credibilitate, ca tara, in relatia cu institutiile financiare internationale.
            Normal, PSD nu vrea sa lucreze cu bani de la Banca Mondiala, pentru ca nu poate fura din ei, acolo nu verifica gen Curtea de conturi si apoi nu se mai intampla nimic, Banca Mondiala cere banii inapoi.
            Last edited by catalonia; 15 June 2018, 09:18. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Comedia devine mută. Guvernul prezintă un film mut al deplasării premierului în Estonia.

              Comment


              • Mai bine, noi stim ce poate scoate pe gura Veorica.

                Comment


                • Poate vă interesează, sigur însă ar trebui să știți asta. Despre Israel.
                  MOHAMMED ABED (AFP)Protests peaked on May 14 when at least 61 Palestinians were killed as thousands approached the border fence
                  Israel's use of live ammunition against Palestinian protesters in Gaza has left health workers struggling to cope with an unprecedented crisis, with more than 13,000 wounded, a senior Red Cross official said Monday.At least 132 Palestinians have been killed by Israeli forces since the protests at the border with Gaza began at the end of March.Robert Mardini, head of Middle East for the International Committee of the Red Cross (ICRC), told reporters that the "vast majority" of the 13,000 hospitalized protesters had suffered severe wounds, including multiple gunshot wounds."This is I think a crisis of unprecedented magnitude in the Gaza Strip," said Mardini.
                  Israelul a omorât 123 de palestinieni în protestele desfășurate în fâșia Gaza din martie. A tras cu muniție de război asupra 13000 de oameni care au suferit răni severe, inclusiv plăgi multiple împușcate.

                  Trebuie să știți asta. Mai trebuie să știți că anumite organizații umanitare vă roagă să boicotați Israelul și produsele fabricate acolo. Mai trebuie să știți că există și o propagandă mincinoasă desfășurată la A3 pe această temă. Eu îi suspectez că au probabil parte de o finanțare israeliană de sunt în stare să mintă în halul în care o fac despre situația incredibilă, dezastruoasă din fâșia Gaza. L-au invitat la un moment dat pe Ion Cristoiu iar Gâdea a fost foarte fericit când amândoi au proclamat că Hamas este în spatele protestelor. De parcă ar conta când tragi cu gloanțe de război în civili neînarmați.

                  Iar dacă nu auziți din altă parte este pentru că lobbyul israelian este prea puternic să fie deranjat.

                  PS: Când Assad a făcut o zecime din ceea ce a făcut Israel, a fost numit "animalul Assad" iar țările apărătoare de "valori" au sărit să atace Siria: Turcia, Arabia Saudită, Qatar, Israelul, SUA (țările care au făcut front comun contra Assad de ce puțin 5 ani).

                  Israelul are însă imunitate totală.
                  Last edited by gecmc94; 18 June 2018, 23:15. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Sa vedem cine erau.
                    Hamas si simpatizantii lor= TERORISTI
                    Marşul Întoarcerii, orchestrat de organizaţia teroristă Hamas, la graniţa dintre Fâşia Gaza şi Israel, a strâns ieri aproximativ 30 de mii de palestinieni în câteva sectoare ale gardului de securitate.
                    Cati au murit? Mai putini.
                    Surse medicale din Gaza au indicat că cel puţin 17 palestinieni au murit şi peste 1.000 au avut nevoie de îngrijiri medicale.
                    Sa vedem si de ce au fost impuscati.
                    Cei mai mulţi au fost împuşcaţi, când au încercat să forţeze gardul de la frontieră
                    Potrivit corespondentului Radio România, palestinienii au ignorat apelurile pentru o manifestaţie paşnică, au rostogolit pneuri incendiate şi au aruncat cu pietre spre soldaţi.
                    Pai deh, in orice tara te impusca daca vrei sa fortezi frontiera.
                    Palestinienii astia nu inteleg ca multi ar crapa de foame daca nu ar fi lasati sa munceasca in Israel. Ei ijnca mana caprele prin desert ca acum 500 de ani.
                    Alta intrebare?

                    Nimic de spre modificarile la Codul penal? Nimic despre COmisia d ela Venetia? NImic despre vizita adjunctului de la externe al USA?
                    Last edited by catalonia; 19 June 2018, 10:17.

                    Comment


                    • Da, în fața cauciucurilor în flăcări (presupun că în spatele gardului) poți să tragi cu gloanțe de cauciuc, cu gaze lacrimogene, cu tunuri cu apă. Să folosești muniție de război reprezintă o crimă împotriva umanității.

                      Altă întrebare? Ți-ar conveni ca statul român să tragă cu muniție de război împotriva tefeliștilor care ocupă abuziv o piață publică? Mai ai și altă întrebare?

                      Iar a spune despre Hamas azi că sunt teroriști este echivalent cu politicianul acela mitralieră care numea nu știu cum pe tefeliști. Eu prefer să citesc în The Guardian o opinie despre manifestul politic al Hamas care se aliniază rezoluțiilor ONU care resping ocupația de către Israel a unor teritorii. Dacă și The Guardian = TERORIȘTI atunci plecăm acasă cu toții și ne apucăm de cules căpșuni.
                      Concerns remain, but efforts in the group’s new charter to distance it from antisemitism are an opportunity to be grasped
                      Last edited by gecmc94; 19 June 2018, 23:34. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Nenea, este vreo granita statala in Piata Victoriei?
                        Poate doar intre statul cetatenilor si statul pezedeilor.

                        DIn punctul meu de vedere, ma intereseaza mai mult ce se intampla in ROmania, nu in Orient.
                        N-ai decat sa bocesti tu teroristii Hamas.

                        Jurnalistul german Paul Wagner, ridicat miercuri seara de jandarmi in timpul protestului din Piata Victoriei, a fortat dispozitivul de jandarmi, acesta fiind motivul pentru care a fost dus la sectia de politie si a fost sanctionat cu amenda de 500 de lei, sustine Jandarmeria Bucuresti.
                        Necajitul asta, care are 65 de kg cu tot cu camera foto, a reusit sa rupa cordonul de jandarmi?
                        Sa dea afara jandarmii care se lasa daramati de un slabanog.

                        Mai era un mut care striga Jos Guvernul si care a primit amenda pentru asta.
                        Ridicol, ireal, pesedist!
                        Last edited by catalonia; 21 June 2018, 15:00. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Nu va fie frica, Dragnea nu pica!

                          Ponta a mai avut un dram de bun simt si a cedat. Daddy nu va face asta. Va distruge si va calca totul in picioare (chiar si peste cadavre daca este nevoie - ca tatucul Ilici-Iliescu). Va merge pana in panzele albe si pana la ultima picatura.
                          Urmeaza un atac la baioneta la presedinte s-o demita rapid pe Kovesi. Trebuie sa-i potoleasca pe procurori. Apoi toata munitia pe justitie. Ultimul glont va fi o ordonanta de urgenta pe tema abuzului in serviciu si a toate capetelor de acuzare.
                          Singura lui problema este ca marele partid nu mai are oameni de valoare. Acum dau doar atacuri scurte, dar daca razboiul se prelungeste risca sa piarda. Asta este ultima speranta pentru tarisoara asta.
                          Dar distrugerile cauzate vor fi foarte greu de reparat.

                          Comment


                          • Originally posted by catalonia View Post
                            Nenea, este vreo granita statala in Piata Victoriei?
                            Știu că nu te interesează pentru că atât arată nivelul de cunoștințe. Știi că granița aia nu este recunoscută internațional de aproape toate țările, și nici de ONU? Ce graniță este aia? Este teritoriu ocupat care aparține palestinienilor.
                            Vrei să știi ce scrie chiar Haaretz?
                            Israel captured east Jerusalem in the 1967 war from Jordan and annexed it in a move not internationally recognized.
                            Asta cu ocazia vizitei de acum câteva zile a prințului William al UK în Israel. El chiar a afirmat că Ierusalimul de Est este TERITORIU OCUPAT.


                            Mai vrei să știi că ONU lansează o anchetă? Da, ești de părere că tefeliștii ar trebui împușcați cu muniție de război. Da, asta susții.

                            Comment


                            • Scapam de penalul asta de Teleorman odata?

                              Comment


                              • Paul Wagner ăla are cameră video dar asta nu îl face jurnalist. Eu scriu pe net, asta nu mă face ziarist. Neamțul ăla este, cel mai probabil, un luptător contra abuzurilor, în mod sincer, care prin Germania iese să lupte contra ECB, corporate power și alte chestiuni împotriva cărora luptă stângiștii din Occident. Asta nu îl face jurnalist. Nu are nicio autorizație, certificare. Avea doar scris pe tricou PRESS. Ce caricatură. Iar propaganda a răspândit minciuna pe unde a putut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google