Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ... aia de la anvelopejantepromotii nu mai au falken...
    Vezi aici:


    Singurele gume cu indice A pe umed la pret sub 200 lei/bucata la oferta.
    Originally posted by B997NDL View Post
    ...plus transport gratuit la 4 bucati cumparate...
    – transportul GRATUIT se acorda la achizitionarea a minim 2 anvelope si/sau jante de turisme, 4×4 si SUV-uri*, cargo.

    * pentru a putea beneficia transport gratuit contravaloarea comenzii trebuie achitata numerar la livrare/sediu, prin ordin de plata sau pentru plata online prin card de debit.
    Nu se ofera transport gratuit pentru plata online prin Card Avantaj si/sau Card de Cumparaturi Star BT Banca Transilvania, pentru plata prin Card Avantaj / Star BT / la sediu dar cu livrare la o alta adresa sau pentru plata la livrare prin card de credit. De asemenea localitatea de livrare trebuie sa se regaseasca in aria de acoperire Fan Courier. Daca localitatea de livrare are km. suplimentari, puteti opta pentru plata km. suplimentari sau ridicare anvelopelor de la sediile Fan Curier.

    Verifica daca localitatea de livrare are km. suplimentari aici.
    Am cautat in cartea masinii emisiile de CO (pe care nu le-am gasit) si am descoperit ca am un tip de anvelope optionale pe 14". In vechiul talon erau trecute doua tipuri de anvelope optionale pe 14", adica unu tip in plus fata de cartea masinii.
    Last edited by Fanez; 31 May 2016, 07:24. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      uite aici cam la aceiasi bani. plus transport gratuit la 4 bucati cumparate
      ..............

      si pe site-ul asta sunt toate proaspete. au luat baietii in aprilie anvelope facute in ianuarie 2016
      multumesc mult de linkuri, dar nu ma ajuta: am 195/55/R16... mi-am luat masina scumpa, mdea...

      de astea ce parere aveti? -> https://www.anvelope.ro/anvelope-var...16-91-v-xl.htm
      Last edited by AlexPetro; 31 May 2016, 14:11.
      Prowd of my new wheels!

      Comment


      • Am auzit ca sunt facute de michelin. Am vazut pe un logan (dimensiuni de logan). Mie personal nu-mi inspira incredere si nici nu-mi plac. Banuiesc ca sunt ca Tigar. Uita-te si pe aici: http://www.cauciucuridirect.ro/searc...ice=&maxPrice=

        Comment


        • sunt facute de continental
          Prowd of my new wheels!

          Comment


          • Desi am mai vazut pe niste forumuri ca ar fi facute de Continental, pe wikipedia apare ca ar fi facute de Michelin..

            Comment


            • in 2005 se faceau in fabrica din Timisoara a lui Continental. Erau Sebring Grip. probabil ca si-acum tot la Conti sunt facute
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Am cumpărat sebring +401 sport, protecție la janta. Au costat 772. Acum aștept să vină și să le montez. Am mers pe varianta asta în loc de 301, pentru că au canalele de evacuare mai late
                Prowd of my new wheels!

                Comment


                • sincer, n-as vrea sa stiu cum se comporta anvelopele pe 16" la pret de 772.
                  nici pe 15 n-as lua anvelope mai ieftine de 200 de lei.

                  Comment


                  • Magazinul avea o oferta de 20% aplicata la prețul fără tva. Prețul întreg era de~235 lei per bucata. Mai ieftine de prețul cu reducere erau cele chinezești, la care se putea aplica aceea reducere. Era ceva gen happy hour. ..
                    Dacă citește careva din Petroșani, e vorba de scorpio, lângă piață
                    Last edited by Seba; 2 June 2016, 16:19. Reason: nu mai da "quote" la ultimul post!
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • ce dot au ? in ce an sunt facute ?

                      Comment


                      • Sunt"proaspete":anul acesta, dar nu am reținut săptămâna. Când le primesc, am sa postez dot-ul.

                        Nu mai folosi "Quote" cand raspunzi la ultimul post!
                        Last edited by Seba; 2 June 2016, 16:20.
                        Prowd of my new wheels!

                        Comment


                        • Salut! O întrebare pentru cine m-ar putea lămuri:este vreo șmecherie cu azotul în anvelope în loc de aer normal? Mulțumesc pentru amabilitate!
                          Prowd of my new wheels!

                          Comment


                          • azotul are o molecula mai mare decat aerul obisnuit si nu mai scapa prin pori.
                            din cate stiu, nici nu-si mareste sau micsoreaza volumul in functie de temperatura de afara, presiunea ramanand constanta.
                            una peste alta, nu e vreo mare smecherie.
                            nu stiu daca merita.
                            Last edited by B997NDL; 4 June 2016, 14:00.

                            Comment


                            • Adică indicat ar fi azot în pneuri?
                              Mulțumesc de răspuns!
                              Prowd of my new wheels!

                              Comment


                              • scoate pauza dintre pro si motor
                                http://www.pro motor.ro/utile/azot-sau-aer-in-anvelope-cum-e-mai-bine-sa-mi-umflu-rotile-video-14630115

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google