Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu le-as lasa sa treaca prin primul an de utilizare cand inca au lipici pe ele si abia in a doua iarna, la primul polei sau mazga mai serioasa sa le vad ce le mai poate pielea.
    oricum de apreciat ca in filmele de prezentare fac comparatie pe zapada cu anvelope de vara michelin
    nu stiu cat as da banii pe asa ceva avand in vedere ca vara ma dau cu 195/50 si iarna pe 185/65

    Comment


    • Deci CrossClimate nu se fabrica cu indici 88T ci doar 92 XL T - mai bine, as zice eu!
      Attached Files

      Comment


      • Mai merge un sac de cartofi in plus fata de 88T.
        Problema e ca nu fac amortizoarele fata.

        oricum de apreciat ca in filmele de prezentare fac comparatie pe zapada cu anvelope de vara michelin
        Se numeste deontologie profesionala.

        Comment


        • Era o ironie :P

          Comment


          • Idem.
            Totusi, cum sunt zone din tara unde zapada e vazuta mai mult pe la TV, cei de acolo pot sa-si cumpere. Doar sa stea locului, nu sa dea ture pe la munte.

            Comment


            • Cu scuzele de rigoare daca nu am postat unde trebuie, as avea si eu nevoie de sfatul vostru in achizitionarea unor anvelope:





              Acum am pe masina Michelin Energy, DOT3308 care deja sunt periculos de depasite, nu neaparat ca uzura, dar sunt crapate, iar unul deja a facut pori si a fost necesara schimbare.
              Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

              Comment


              • Mergi pe dunlop, e o anvelopa destul de buna si rezistenta
                My Ride sigpic

                Comment


                • Asa voi face, am mai primit acelasi sfat de la un amic. Multumesc!
                  Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                  Comment


                  • dar de ce 195/65 ? 185/65 sunt prea scumpe ?

                    Comment


                    • Blueresponse nu am gasit decat 195/65, la fel si GY EfficientGrip, doar Conti 5 sunt 185
                      Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                      Comment


                      • uite aici.

                        Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                        Comment


                        • 185/65/R15, le găsești la ușor sub 300lei/buc, dot 0215.
                          Am eu pe masina, sunt extraordinare din toate punctele de vedere, 2000+km parcurși cu ele.
                          Mergi fără ezitare pe Dunlop SP Bluresponse, n-o sa regreți alegerea făcută.

                          Comment


                          • hopa !!! lume noua ! bine ati revenit, dle Kojak.
                            de unde le-ai luat ?

                            Comment


                            • @Kojak: Ai revenit din purgatoriu?
                              Dunlop recomand şi eu.

                              Comment


                              • Am inteles, cred ca am fost cam lenes si m-am luat dupa auzite, am zis sa apelez la o firma de profil .

                                Ar mai fi acum intrebarea, de ce este diferenta aceasta de pret dintre 195 si 185?

                                PS: Bine ai revenit Kojak
                                Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google