GPL motor 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GPL motor 1.6 16v

    Buna,
    Are cineva montat instalatie GPL pe motor 1.6 16v?Cum functioneaza?

  • #2
    N-am auzit pe nimeni de pe forum sa aiba GPL pe 16v.

    Acum o parere personala...
    Mie mi se pare nashpa sa pui GPL pe 16v... Motorasul ala e facut sa traga si sa fuga nu sa-l gatui cu GPL (ii scade puterea cu pana la 15%, in concluzie pierzi cam 16 cai).

    Comment


    • #3
      Defapt, nu prea scade puterea, ci mai mult cuplul.

      Una peste alta, daca faci multi km cred ca renteaza si pe 16v insa cel mai potrivit motor pt GPL de la Logan mi se pare 1.6 8v.
      numar secundele

      Comment


      • #4
        Ar fi chiar culmea sa puna cineva gpl pe 1.6 16v.Vrei putere mica si consum mic ia 1.4 sau diesel.Cum ar fi sa pui gpl pe Clio RS ).Numai bine la toata lumea
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #5
          Pai atunci de ce mai iei 16v? Mai bine iei un 1.4 mpi pt gpl...
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            culmea tuninigului din 2008 va fi lansat subaru impreza wrx sti & lancer evo ix in variante GPL

            sigpic

            Comment


            • #7
              eu sincer m-am gandit sa fac economie de bani cu gpl, si sa-l folosesc pt. oras, iar cand vreau putere si viteza comut pe benzina.
              prblema este ca uzina nu recomanda sa instalez cat e in garantie zic ei...,
              iar cei din Oradea sustin ca au instalat si ca e OK, dar dureaza 2 zile caci trebuie demintat tot ansamblul fata, si mai mult nu-mi spune nimeni un pret la instalatie si la manopera prin telefon.
              Asa am inceput sa devin suspicios si am cerut ajutorul vostru...

              Multumesc mult, va mai astept cu pareri, o zi buna sa aveti toti.

              Comment


              • #8
                Pretul e de aproximativ 1000 euro pentru o instalatie mai buna. Daca vrei una cum se gaseste prin Metro, Praktiker e vreo 2000 ron.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  care sunt instalatiile gpl de 1000 de euro ??? Poyi sa-mi dai un link??

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Christnacht
                    Ar fi chiar culmea sa puna cineva gpl pe 1.6 16v.Vrei putere mica si consum mic ia 1.4 sau diesel.Cum ar fi sa pui gpl pe Clio RS ).Numai bine la toata lumea
                    da cum ar fi sa pui GPL pe un Porsche sau BMW M3 )

                    Comment


                    • #11
                      ) hai ca asta a fost tare.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #12
                        Se poate monta fara nici o problema, un prieten are montat gpl pe un motor de 1.6 16v dar de pe megane sedan si merge brici.
                        Instalatii de GPL recunoscute sunt Lovato, Romano, Landi-renzo, cauta pe net si ai sa gasesti si preturi. Instalatia de pe megane a costat 3.400 ron.

                        Comment


                        • #13
                          si eu am un MCV 1,6 16v si mar interesa

                          Comment


                          • #14
                            Gpl

                            Originally posted by bsorinb
                            eu sincer m-am gandit sa fac economie de bani cu gpl, si sa-l folosesc pt. oras, iar cand vreau putere si viteza comut pe benzina.
                            prblema este ca uzina nu recomanda sa instalez cat e in garantie zic ei...,
                            iar cei din Oradea sustin ca au instalat si ca e OK, dar dureaza 2 zile caci trebuie demintat tot ansamblul fata, si mai mult nu-mi spune nimeni un pret la instalatie si la manopera prin telefon.
                            Asa am inceput sa devin suspicios si am cerut ajutorul vostru...

                            Multumesc mult, va mai astept cu pareri, o zi buna sa aveti toti.
                            Linga HD instalatia cu rezervor in loc de roata de rezerva costa 2250 lei Am intrebat pt .ca si eu vreau sa montez pe MCV 1,6/16v

                            Comment


                            • #15
                              mai oameni buni, la ce drac' v-ati luat 1.6 16v daca va uitati la consum? nu vreau sa supar pe nimeni, dar se pare ca romanu' vrea totusi sa umble pe gratis si sa faca si performanta...cu o masina de un nivel tehnologic de acu 10 ani, exceptand abs-ul care e singurul lucru mai nou.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google