Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H7 si H1 pentru far dublu (Logan 10 ani, Prestige)

    Comment


    • Azi am cumparat cele 2 capitonaje/insonorizante care se monteaza la dci si la tce. Pretul total pentru ambele piese a fost de 250 lei, in acest pret primind si clipsuri (care sunt de 2 tipuri). Insonorizantele au fost luate de la dezmembrari, anuntul fiind publicat pe olx. Cel de la peretele antifoc nu a fost montat, intrucat trebuie acees la rampa. Atasez 3 poze.


      Si pozele: le-am pus de pe telefon, nu stiu de ce nu s-au incarcat de prima data
      Attached Files
      Last edited by Crs. Sandel; 8 June 2016, 19:17.

      Comment


      • Unde sunt pozele?

        Comment


        • Am editat postul anterior

          Comment


          • Ai observat vreo imbunatatire?

            Comment


            • Nu am observat nicio imbunatatire acustica. Voi reveni cu impresii dupa ce montez si pasla de la peretele antifoc (saptamana viitoare).

              Comment


              • Am montat astazi si pasla de la peretele anti-foc. Zgomotul s-a redus, este mai infundat. Multumit de schimbarea acustica, in bine. Insa, am o nelamurire ce sper ca va fi lamurita pe topicul de intrebari.
                Attached Files

                Comment


                • In primul rand pe ce masina ai pus pasla si ce fel de pasla e ca nu prea seamana????!

                  Comment


                  • Este pasla luata de pe un dci, 2013 si pusa pe Sandero 2.

                    Originally posted by FloNick View Post
                    In primul rand pe ce masina ai pus pasla si ce fel de pasla e ca nu prea seamana????!
                    Am comparat acum pozele postate de tine atunci cand ai cumparat pasla si pozele cu pasla mea si sunt la fel. Nu exista diferente.
                    Last edited by Crs. Sandel; 15 June 2016, 12:01. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • torpedou refrigerat

                      s ar putea monta?banuiesc ca trebe o conducta de dupa vaporizator spre torpedou..oare ar fi greu?daca s ar putea monta fara sa fie dat bordul jos,nu ar fi mare greutate..

                      Comment


                      • Studiază cum se face la alte mărci.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Ieri mi-am montat senzori de parcare.Problema e ca nu prea se aude.Mi-a montat difuzorul in portbagaj.Toata operatunea am facut-o la Dacia.

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Sambata am montat si eu pe Logan MCV II din 2014 Laureate camera pentru mers inapoi. Cand am desfacut protectiile din portbagaj pentru a avea acces la fire, am observat ca pe tablia de sub geamul de la portbagaj din stanga masinii (pe partea soferului), din manunchiul de fire, am un fir rosu, neizolat, care statea pur si simplu pe acea tablie metalica neizolat. Aveti idee de la ce este acel fir? Poate fi precablaj pentru senzorii de parcare? Stiu ca prin acel loc ar veni pus difuzorul senzorilor, daca ar fi echipata din fabrica cu acei senzori.

                            Comment


                            • acel fir, este plus (nu are siguranta bagata in panou ) pentru cupla carlig remorcare
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Salutare,

                                Ce spuneţi de ceara Ixell ? Merită o ceruire maşina cu această ceară ? Care ar fi cantitatea ideală şi ce părţi ale maşini ar necesita o ceruire prioritară ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google