Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unii pot, pentru ca au ceea ce multora le lipseste; nuuu, nu de bani e vorba.



    OFF.
    Originally posted by Kojak View Post
    Sunt dujmanu' tău de muerte, ai uitat ce-ai zis?
    Daca a fost o gluma, atunci a fost una nesarata, daca nu, atunci e o mare minciuna, inventata sa-ti justifice actiunile impotriva mea.
    Pot sa te ignor, nu sa te urasc, chiar si cand derapezi; pana la un punct.
    Nu uita niciodată că unii te pot urî, dar cei care te urăsc nu te înving decât dacă îi urăşti şi tu. Şi când o faci, te distrugi.
    Last edited by IancuMIC; 29 June 2017, 09:36.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Din informatiile pe care le-am primit, conducatorul autoturismului Citroen a fost considerat vinovat pentru producerea accidentului si i-a fost retinut permi...


      Din cate imi dau seama, Citroenul a venit pe rosu, de pe Virtutii, iar Opelul de pe Lujerulul; ma insel?
      Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 09:40.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Citronelul a venit de pe Virtutii si s-a incadrat sa faca stanga (probabil a intrat in intersectie pe verde), sa intre pe Iuliu Maniu, unde trebuia sa acorde prioritate celor care vin de pe Lujerului (din sens opus). Ca ala cu Opelul o fi trecut pe rosu, n-are nicio importanta - oricum nu poti sa dovedesti decat cu camerele de supraveghere din intersectie. Din unghiul din care este filmat accidentul, nu se vede daca Opel-ul a trecut pe rosu.

        Putin a lipsit ca ala cu Opel-ul sa imprastie pietonii care asteptau pe scuar...
        Last edited by vitriol; 12 July 2017, 10:17.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Se vad masini oprite la semaforul de unde vine Opelul. Cred ca el a trecut pe rosu.
          Toate masinile din rand cu Citroenul s-au pus in miscare.
          Super soferi, nu au nici o reactie nici inainte nici dupa impact, frana sau directie.
          Bine ca s-au ferit pietonii de pe trotuar.
          Daca nu sunt martori sau camere Citoenul ramane vinovat.
          Last edited by cristiboerica; 12 July 2017, 10:01.

          Comment


          • Originally posted by cristiboerica View Post
            [...]Super soferi, nu au nici o reactie nici inainte nici dupa impact, frana sau directie.[...]
            Ca n-au nicio reactie inainte de accident, da, sunt de acord, dar dupa un soc ca ala, de ti se amesteca materia cenusie in cap, crezi ca tu ai mai fi in stare sa reactionezi in vreun fel?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Daca ne uitam la pietonii care traverseaza, se poate intelege ca Opelul a intrat ve verde totusi.
              Ala cu Citroenul s-a cam grabit sa patrunda in intersectie.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • La Opel nu mi se pare un soc prea mare tinand cont de cat a deviat de la traseul initial.
                Nu stiu cat de surprins a fost de lovitura. Are nevoie de 3 secunde ca sa franeze.
                Sper sa nu aflu vreodata daca am reactii mai bune sau nu.
                Rezolvarea legala a accidentului este prezentata chiar in video.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Daca ne uitam la pietonii care traverseaza, se poate intelege ca Opelul a intrat ve verde totusi.
                  Nu contest ca Opel-ul ar fi intrat pe verde, dar pietonii din Bucuresti sa stii ca nu traverseaza doar cand e verde la semafor. Nu m-as baza pe asta.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Ai dreptate, in legatura cu traversarea la intamplare, in Bucuresti, dar totusi pare a fi o traversare pe verde; se trece agale din ambele sensuri.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • E adevarat, se trece cu durere in bascheti, dar in acelasi timp, in filmulet, sunt niste cetateni cate stau si asteapta ceva pe scuar. Zic eu ca ar astepta culoarea verde - probabil sunt din provincie si sunt civilizati.

                      Cred ca, totusi, cel cu Citronelul a vazut din unghiul lui ca s-a pus verde la semaforul pentru pietoni (cel dinspre Lujerului) si s-a bagat hotarat in intersectie.
                      Last edited by vitriol; 12 July 2017, 10:55.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Tinand cont de lipsa totala de reactie a celor 2 soferi tind sa cred ca Opelul a trecut pe rosu si nu a vazut Citroenul din cauza celorlalte masini oprite la semafor.
                        La randul sau Citroenul a vazut ca masinile de pe primele 3 benzi s-au oprit si nu s-a mai asigurat pe ultima.
                        Daca Opelul trecea pe verde nu vad cum ar mai fi fost atat de lipsiti de reactie ambii soferi.

                        Comment


                        • a vrut sa fie primul la inviere acum sta pe dreapta. stiu intersectia... trec saptamanal pe acolo... se fac 5 randuri de pe virtutii spre iuliu maniu(exact pe pasaj) si trebuie sa incapa toti

                          Comment


                          • Uitati-va cu atentie la 0:10; era foarte aproape de o tragedie.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Intersectia o stiu ca trec zilnic pe acolo si vin din aceeasi parte de unde a venit si opelul.

                              Pietonii angajati in trecere prin fata Citroen-ului deja aveau rosu, exista 10-15 sec dupa ce se pune rosu cand mai poti traversa pana ce coloana din spatele autorului are verde si ajunge in intersectie, este exact ce se spune mai sus, nu va luati dupa cum traverseaza, nu intotdeauna este verde

                              Opelul a trecut pe Rosu.

                              Comment


                              • Unu cu loganu' care se joaca cu focu' facand pe justitiarul in trafic: vezi 2:52.

                                Last edited by IancuMIC; 18 July 2017, 13:55.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google