Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De la reprezentanta sau de la cei care vand piese auto pe forum

    Comment


    • din reprezentanta...
      sigpic

      Comment


      • Eu am pus doar pe fata, deflectoare de bara și roti. Probabil și la sandero ar fi utile și pe spate. Obturatoare de praf la portiere, nu se pun nici la dokker, în schimb vine echipata cu tubulatura aer spate pasager, carton insonorizant torpedou pasager fata, pasla capota motor și perete antifoc inclusiv la motorul 1.6.

        Comment


        • Cat au costat?
          sigpic

          Comment


          • Are cineva acele deflectoare, chiar se simte diferenta ? Par un fix ieftin.

            Comment


            • 180 ron, în 2014, merita, a mai atenuat din zgomot la rulare în exterior.

              Comment


              • Bani dati degeaba. Am eu din 2012. La mine a venit masina cu ele, cele 3 elemente.
                sigpic

                Comment


                • Nu se cunoaste diferenta intre mers cu si mers fara deflectoarele alea? Eu nu cred ca nu e diferenta, prin urmare nu sunt bani dati chiar degeaba.

                  via Tapatalk

                  Comment


                  • Si-a montat cineva pe diesel batatorul acustic ?

                    Comment


                    • Nu ca as fi expert in fizica dar acele plastice par mai mult sa scada coeficientul aerodinamic al masinii. Din cate stiu o masina trebuie sa aibe fundul cat mai plat, vezi F1 si oricum e greu de crezut ca doar cateva plastice ar influenta ceva semnificativ, altfel le puneau din fabrica doar nu era o asa mare cheltuiala pt Dacia.

                      Comment


                      • N-au pus ei doua sigurante de rezerva pe capacul tabloului de sigurante, de alte alea ce sa mai vorbim!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by alinn28 View Post
                          Nu ca as fi expert in fizica dar acele plastice par mai mult sa scada coeficientul aerodinamic al masinii. Din cate stiu o masina trebuie sa aibe fundul cat mai plat, vezi F1 si oricum e greu de crezut ca doar cateva plastice ar influenta ceva semnificativ, altfel le puneau din fabrica doar nu era o asa mare cheltuiala pt Dacia.
                          Doar plasticele din fata (de sub bara si cele doua aparatori noroi de la roti) costa 180 lei. Daca ar pune la toate masinile, rezulta o cheltuiala destul de mare. Deflectorul de sub bara fata are rol aerodinamic, in conditiile in care Loganul este destul de inalt si intra mult aer sub masina. Asa, avand acel deflector, intra mai putin aer sub masina. Nu stiu daca masinile pentru export il au, insa nu este degeaba pe lista pieselor ce pot fi adaugate ulterior.

                          Comment


                          • Mai bine iei arcuri si o lasi mai jos decat sa agati niste plastice.

                            Comment


                            • Ai în ordine din față în spate:

                              "bărbita" - paradoxal montată pe Acces 2014/2015
                              deflectoare în fata roților față doar pe Stepway și unele Laureate 2014/2015
                              deflectoare în fața rezervorului nu s-au montat
                              deflector pe partea inferioară a punții spate pe unele Stepway
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Fiecare face cum vrea, din moment ce la export se montează, nu prea sunt degeaba. Și la sandero 1 am văzut deflector bara fata montat din fabrica, fiind cel cu doua găuri dreptunghiulare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google