Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am avut eu "Extenso".
    E prelungirea garantiei comerciale, cu inca 2 ani; vezi limita de km.
    Last edited by IancuMIC; 20 July 2016, 19:30.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Salut! Are careva idee cat costa cotiera de aici Multumesc!
      Prowd of my new wheels!

      Comment


      • Am și eu 2 ani extenso, doar amortizoarele și pivoții au limita de 50000 km, bateria 4 ani de zile sau 80000 km. Merita sa păstrezi garanția în continuare a masinii. Citește contractul extenso pe care l-ai primit și te lamuresti exact.

        Comment


        • Nu are nimeni garantie extinsa ??
          Presupun ca vrei sa afli ceva anume.
          Last edited by mr.K; 20 July 2016, 21:35.

          Comment


          • am mai intimpinat cineva problema asta ? dupa ce depasesc viteza de la 120km in sus imi trepineza pitin volanul zibratia vine din partea drepta pina la 120km e ok poate fi de la cauciuc ? decetrat nechilibrat ? masina e din 2015 si are 21000km e dci ..

            Comment


            • Totul se poate afla la o vulcanizare buna
              Dat rotile pa fata jos si reechilibrare
              Nu poti STI exact care roata este
              sigpic

              Comment


              • Ceva mici trepidatii la peste 110 km/h am si eu la 25 000 de km. Saptamana trecuta am fost la echilibrat. Situatia s-a ameliorat, insa nu complet.

                Comment


                • Originally posted by AlexPetro View Post
                  Salut! Are careva idee cat costa cotiera de aici Multumesc!
                  ~ 350 lei - 15 % ( 10% + 5% ) => ~ 300 lei.

                  Daca o cumperi, monteaz-o tu...ai instructiunile foarte clare...bineinteles, sa ai unelte ( chei Torx )

                  Comment


                  • Multumesc! Cheile ce M sunt?
                    P.s. merita tipul ala de cotiera?
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • Intrebarea e, este de origine ? As vrea si eu o cotiera de aia daca nu e facut din cheap plastic.

                      Comment


                      • Am fost astăzi la Daperom Pitești să mă interesez de cotiera. Au modelul cu schelet de plastic la 325 de lei fara montaj. Se pare că varianta mai veche, cu cadru metalic, nu se mai găsește în rețeaua Dacia.

                        Asta nouă arată bine, însă nu stiu daca acea armatura de plastic rezista in timp. Momentan nu am cumparat-o, mai analizez chestiunea o perioadă.

                        Comment


                        • E cea care nu are compartiment de depozitare ? E super naspa aia, pe langa ca e ingusta.

                          Comment


                          • Nici modelul actual, nici cel anterior, nu au prea mult spatiu de depozitare. În mare, cotiera arată cam așa: http://www.pieseauto.ro/cotiera-auto...880285548.html

                            Comment


                            • Eu am cotiera aia. Extrem de rigida nu este (se misca foarte faorte putin, daca stai pe loc si te apesi mai tare simti ca se misca foarte putin). Asa...este comoda. Spatiu este sufcient pentru ce tin eu in ea (bonuri, chitante etc). Poate daca era putin mai lata...
                              P.S. Nu deranjeaza centura...si foarte foarte putin deranjeaza frana de mana (de fapt, din toate cotierele incercate...asta se pare ca deranjeaza cel mai putin).
                              Am sa pun deseara si poze cu ea montata

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Presupun ca vrei sa afli ceva anume.
                                A explicat ce vrea sa afle si asta ma intereseaza si pe mine.
                                Originally posted by Bazilman View Post
                                ...Si acum intrebarea: Garantia extinsa acopera aceleasi prestari de servicii ca si garantia de pana la 3 ani, sau e ceva gen CASCO cu diferite nivele de asigurare?
                                Adica exista excluderi dupa acesti 3 ani?
                                ... as aprecia un raspuns "din experienta"
                                Multumesc anticipat.
                                Nu mi-am pus problema asa, am considerat ca e acelasi lucru pe toata durata garantiei. Daca cineva stie "din experienta" sau detalii suplimentare, sa ne lamureasca si pe noi.

                                Originally posted by IancuMIC View Post
                                Am avut eu "Extenso".
                                E prelungirea garantiei comerciale, cu inca 2 ani; vezi limita de km.
                                Adica ai aceeasi garantie doi ani in plus. La mine e un an in plus, limita de km e tot 100.000.

                                via Tapatalk

                                Stie cineva ce ulei are L2 din fabrica? Elf sau Dacia oil, 5w30 sau 10w40?

                                via Tapatalk
                                Last edited by Fanez; 22 July 2016, 07:47. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google