Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este ceara
    Am fost in service pe tema asta si nu am plecat de acolo pana cand nu am fost lamurit


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Ceara e. Daca va băgați pe sub masina o sa vedeti aceeași ceara si prin zona toții de rezervă si acolo nu are ce sa curgă. Clar ceara
      sigpic

      Comment


      • Atunci e bine. Înseamna ca i-au bagat ceara în fabrica.

        Comment


        • De fapt nu a bagat
          A stropit podeaua
          Aceeasi solutie o ai si pe praguri (partea de jos )


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Unde sunt localizati senzorii de presiune pneuri?
            M-am lipit de o pana si ala de la vulcanizare era surprins ca nu e pe janta nu stiu ce cutiuta.


            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • Nu ai pe janta!
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Sunt pe ABS, asa ca poti sa pui si sachimbi roata cu ce vrei si cand vrei

                Comment


                • Multam! Am luat o frumusete de holsurub pe dreapta spate si de aici dilema.


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Exact la fel am pățit eu la L1 înainte de a o da... numai ca nu aveam senzori... da hol-șurubul îmi tot dezumfla roata... am tot făcut eu presiune pana m-am saturat și le-am zis sa dea roata jos... și ce sa vezi.... ditamai hol-șurubul înfipt bine, dar atât de bine ca nu scăpa tare... umflam roata la 1000 KM

                    Bafta cu roata!

                    Comment


                    • Originally posted by eliadib View Post
                      Sunt pe ABS, asa ca poti sa pui si sachimbi roata cu ce vrei si cand vrei


                      Se plageau baietii ca la vulcanizare meseriasii de acolo le-au rupt senzori
                      Deci nu cred ca sunt pe ABS ci pe janta


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • La asta ma gandeam si eu , cum naiba stie senzorul de abs cate presiune sunt in roti ?
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Primeste reclamatii de la roata cu presiune scazuta. Ii spune ca ea munceste in plus si e platita la fel ca celelalte. Daca janta este mai aproape de asfalt, face mai multe rotatii.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Aha , M-am desteptat acum.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Unele modele de Logan2 au senzori pe jante, altele nu.

                              Comment


                              • De la Torq citare...
                                din 09/2014 TPMS direct cu senzori presiune prea mica/mare si temperatura - trebuie schimbati la expirarea bateriei.
                                din 11/2015 TPMS indirect(via ABS) avertizare doar la presiune prea mic - nu ai ce sa schimbi..


                                la TPMS direct uch-ul compara si TdB doar avertizeaz si trimite comanda de sincronizare SET TP ctre uch

                                la TPMS indirect abs-ul compara i TdB doar avertizeaz i trimite comanda de sincronizare SET TP ctre abs.
                                Last edited by micutzu666; 25 September 2016, 06:59.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google