Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    M-a sunat o roscata de la dacia sa ma intrebe daca sunt multumit de masina si de modul in care a decurs vamzarea. Cand i-am zis ca sunt foarte nemultumit de vanzare si i-am explicat a zis ca: "da? Numai putin, sa notez." A mai primit cineva astfel de telefon?
    Pe mine m-au sunat referitor la vanzare si m-am declarat multumit. Apoi de 2x la service si m-am declarat nemultumit, ba mai mult le-am dat nota 1 la intentia de a cumpara pe viitor dacia.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Eu sunt la 6.5Km de casa...si daca ma trezesc de dimineata devreme...scot aprox 15-17 min. Dar asta inseamna ca seara plec mai devreme...si fac 40min.
      La 7-10 min esti la maxim 2km de casa. Gaz ars de 50 lei/luna...hmm...la un consum de asta inseamna ca tu consumi aprox 15L gaz...la un 10%...faci aprox 150km/luna...adica un aprox ceea ce confirma 2Km acasa-servici...aprox 25 min de mers pe jos
      Cum o chema pe profesoara ta de logica?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Era profesor...unde-i gresita logica?

        Comment


        • Pai gazul e 2 sau 2,x lei. Consuma de 50 lei, reies 24-25 litri de gaz...

          Comment


          • si 15 km ii faci usor dimineata cand nu-i aglomerat.

            ps:logica lui lasa de dorit inca decand se contrazicea cu mine :P hahahaaa ce-mi plac glumele mele , vorba unui clasica in viata
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Logica e gresita pentru ca nu ai toate datele problemei. Ca sa tragi o concluzie, trebuie sa ai niste ipoteze. Ori tu nu stii decat ca drumul costa 50 de lei si timpul este de 10 min, respectiv 20 min.

              Dar, ca sa incheiem, am 5 km de acasa la serviciu si 4 semafoare.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • norocosule

                Comment


                • Costi-bc eu stiam ca gpl-ul este putin peste 3 lei.
                  vitriol mdea...eu stiam ca gpl-ul este usor peste 3 lei...5 km in 10 min...wow...de mult n-am mai facut 5 km in TM...cu greu noaptea mai scot timpul asta.
                  Ma rog...suntem deja prea offtopic

                  Comment


                  • Cliseul cu "hai sa folosim mijloacele de transport in comun, ca asa se face in tarile civilizate" ma enerveaza la culme. Fiind cliseu, n-are decat forma. Fondul consta in faptul ca in tarile civilizate nu astepti juma' de ora un autobuz, iar atunci cand in sfarsit ajuge, nu poti sa te urci pentru ca e aglomerat.

                    Am lucrat la 17.5 km de casa si strabateam orasul de la est la vest, dar tot cu masina mergeam. 30 min dimineata si 1-1.5 ore la intoarcere.

                    Ceea ce nu am mentionat este faptul ca nu locuiesc in Bucuresti, ci intr-o localitate de langa Bucuresti. Asa ca ar trebui sa iau in calcul si banii de rată, cand vine vorba de transport.

                    L.E. In Bucuresti GPL-ul costa 2 lei/l. Eu ti-am zis ca n-ai toate datele problemei.
                    Last edited by vitriol; 11 October 2016, 14:22.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • vitriol ah...neutilizand...ultima data cand m-am uitat...cica era 3.1 lei parca.
                      Any way...dap...cand esti in afara orasului (sau lucrezi in afara orasului)...este alta mancare de peste. In situatia asta nu ma refeream la tine.

                      Comment


                      • Si eu locuiesc in afara oraului si lucrez tot in afara oraului
                        Otopeni - popesti Leordeni
                        [emoji23][emoji23][emoji23]


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by GuGu21 View Post
                          "ma-ndoi" ca e mai ieftin cu masina decat cu metroul sau autobuzul in traficul din Bucuresti, daca ai putea sa ne explici... ...
                          Originally posted by vitriol View Post
                          Dimineata fac fo' 7-10 min, iar seara, la intoarcere, 15-20 min. Gaz ars: in jur de 50 lei/luna.
                          Cam asa si in cazul meu. Ca sa ajung la serviciu iau autobuzul pana la statia de metrou si apoi metroul.In mai putin de o ora n-am cum sa ajung. Nu pun ca mai fac 10 minute pe jos de unde ma lasa metroul. Sau schimb doua autobuze si tot pe acolo ajung cu timpul.
                          In afara de asta nu stii cand ajunge autobuzul. Am stat in statie si 40 (patruzeci) de minute. Cu masina fac 20 de minute din parcare pana in "poarta fabricii", fara sa ma ploua, ninga, bata vantul, arda soarele prin statii de autobuz.
                          Originally posted by bolovan View Post
                          Eu sunt la 6.5Km de casa...si daca ma trezesc de dimineata devreme...scot aprox 15-17 min. Dar asta inseamna ca seara plec mai devreme...si fac 40min.
                          La 7-10 min esti la maxim 2km de casa. Gaz ars de 50 lei/luna...
                          Exact 5,7 km am de acasa pana la serviciu. Daca locuiesti undeva unde dureaza 15 minute doar sa iesi de pe strada blocului in soseaua principala asta e altceva.
                          Ca total de plata ieseam cu 2-3 lei mai ieftin cu autobuzul decat cu Loganul 1,4, iar acum cu 1,2-ul sa ies mai ieftin. Luam in calcul si comoditatea? Si mai ieftin si mai comod cu masina personala.

                          Comment


                          • Norocosilor, ce spuneti de mine? Merg din 2 in 2km, cu pauza de 15-30min, distanta totala 20-30km, aproape in fiecare zi, in interes de serviciu (peste 20 zile/luna) pe banii mei? Sa ma plang de consum? Noroc ca nu am CB. Voi vedea cat suporta bateria tratamentul asta. Nu am timp sa o pun la incarcat, macar o data pe saptamana. Sunt tare curios sa vad cum va face masina iarna ce va veni.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Oti dar ce lucrezi...daca nu sunt prea indiscret.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                M-a sunat o roscata de la dacia sa ma intrebe daca sunt multumit de masina si de modul in care a decurs vamzarea. Cand i-am zis ca sunt foarte nemultumit de vanzare si i-am explicat a zis ca: "da? Numai putin, sa notez." A mai primit cineva astfel de telefon?
                                Ca o curiozitate, de unde stiai ca e roscata? Ca de cate ori m-au sunat, niciuna nu mi-a zis culoarea parului. Oricum, eu am presupus ca majoritatea erau blonde.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google