Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 69,99 lei.

    Il poti lua cu incredere; isi merita banutii.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu am gasit un topic unde sa se discute asa ca intreb aici:

      Ce stergatoare de parbriz recomandati pentru Logan II ?

      In gama de pret 70-80 lei se gasesc OE, Bosch Aerotwin, Hella sau Valeo, toate flat/aero. A incercat cineva mai multe din ele ? Se remarca careva ? Cele OE din fabrica sunt foarte ok dar probabil pe la 1 an o sa inceapa sa isi arate ceva uzura si as vrea unele cel putin la fel de bune.

      Codul pentru cele OE flat este 288908484R ?
      sigpic

      Comment


      • Eu am GREEN CONTACT,destul de bune,cam 1 an le folosesc.pret 30 lei buc

        Originally posted by IancuMIC View Post
        69,99 lei.

        Il poti lua cu incredere; isi merita banutii.


        Multumesc,de luni e oferta?
        Last edited by puscoiuionut; 7 January 2017, 20:46. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu vreau sa par nevrotic dar pe un al forum cineva spunea despre deconectarea bateriei pentru incarcare "Sa nu decuplez bateria pentru ca o ia razna computerul de bord. Inclusiv geamurile trebuiau reinvatate."

          Comment


          • Nu cred ca e chiar asa. Cum faci sa schimbi bateria?
            Cine stie ce problema o fi avut de a patit alea.

            Comment


            • Originally posted by LifeDrainerRO View Post

              Ce stergatoare de parbriz recomandati pentru Logan II ?

              In gama de pret 70-80 lei se gasesc OE, Bosch Aerotwin, Hella sau Valeo, toate flat/aero. A incercat cineva mai multe din ele ? Se remarca careva ? Cele OE din fabrica sunt foarte ok dar probabil pe la 1 an o sa inceapa sa isi arate ceva uzura si as vrea unele cel putin la fel de bune.
              De ce vrei sa arunci banii aiurea?
              Ia-ti Alca (nemtzesti) calsice, sunt 10lei /buc, 2 seturi pe an (sezon cald-rece) daca esti pretentios ca mine, sau chiar un set pe an. Sunt imbatabile d.p,d.v. pret-calitate-durabilitate, sterg bine, nu lasa dare, etc. Cauciunul folosit e grafitat, nu e chiar cel mai ordinar
              Chiar si cele mai scumpe stergatoare, dupa 1 an de folosinta, necesita inlocuire, asta daca tii la vizibilitate. Asa ca de ce sa dai 1 minion si ceva pe OEM si sa le tii 1 an - 1 an si ceva, cand de banii aia iti iei ptr. 5 ani (sau 2.5 ani)
              Last edited by Kojak; 7 January 2017, 23:31.

              Comment


              • Cand vine vorba de vizibilitate/siguranta nu fac rabat la calitate si nici economii nesemnificative, aici sunt incluse becuri, stergatoare, lichid parbriz, etc. Un set premium de stergatoare o data la 1-2 ani nu este capat de lume.

                Am facut ceva research aseara si se pare ca cea mai buna varianta (calitate/performanta/durabilitate) sunt Bosch. Exista 2 variante - Aerotwin (~70 lei setul) si Aerotwin Plus (noua gama) la ~100 lei setul, pe care cred ca o sa le si achizitionez.

                The new Bosch Aerotwin comes with the new rubber technology Power Protection Plus for:- Perfect wiping performance- Longer service life- Gentle wiper action


                Masina mi-a venit cu stergatoare flat din fabrica, nu o sa fac downgrade sa pun clasice.
                sigpic

                Comment


                • Si eu dupa iarna vreau sa le schimb ca se fac praf. O sa merg si eu tot pe Bosch.

                  Comment


                  • Iti recomand Alca sau alta marca la care pretul nu trece de 30-40 lei.set , Bosch aero twin - > vrajeala de adormit copiii!
                    Last edited by prometheus; 8 January 2017, 13:45.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by LifeDrainerRO View Post

                      Am facut ceva research aseara si se pare ca cea mai buna varianta (calitate/performanta/durabilitate) sunt Bosch. Exista 2 variante - Aerotwin (~70 lei setul) si Aerotwin Plus (noua gama) la ~100 lei setul, pe care cred ca o sa le si achizitionez.

                      The new Bosch Aerotwin comes with the new rubber technology Power Protection Plus for:- Perfect wiping performance- Longer service life- Gentle wiper action
                      Cand iti va disparea un set, nu vei mai fi asa de incantat de ele.

                      Comment


                      • Sunt atat de bune ca nici macar nu se fura. [emoji1]

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          La loganul actual, de cand am montat blana antifonanta de sub capota motorului baga aer cald in masina inca si mai repede, deci acea protectie mai este buna si la altceva pe langa antifonare
                          Originally posted by FloNick View Post
                          Panselin si eu am observat lucrul acesta,dar am crezut ca e placebo.
                          Salut, de unde pot achizitiona la un Logan II Ambiance 2015 ?
                          Sunt din Pitesti, dar pot cumpara personal si din Bucuresti.
                          Last edited by catalin11; 8 January 2017, 18:46.

                          Comment


                          • @ LifeDrainerRO

                            ...stergatoare flat Valeo First VFB60 , respectiv VFB53 folosesc de ceva vreme si sunt multumit
                            ...la dimensiunile acestea , obtin o suprafata maxima de parbriz stearsa.

                            Comment


                            • Buna ziua. Am si eu o intrebare: se poate face sa emita un semnal sonor la bocarea/deblocarea usilor cu telecomanda din cheie? (Logan II - 2016). Multumesc

                              Comment


                              • @Heger :
                                Conectezi o goarna la pinul de inchidere/deschidere centralizata.

                                Stie cineva ceva despre METABOND ? L-ati folosit etc. ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google