Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu te-am contrazis. ziceam doar ca cele din aliaj stoc (sinaia,bucuresti...etc) sunt pe 6j.

    Comment


    • As vrea si eu sa imi iau un set de jante de aliaj pe 15 inch si mi-a captat atentia modelul din poza atasata. Am Logan serie limitata BlackLine culoare Gris Platine. Ce parere aveti?

      L.E: Jantele le-am gasit aici: http://www.ejante.ro/?x=mod_janta_stoc&id=1205
      Nu vreau sa fac nici o reclama, pun linkul doar ca se vedeti marca si alte detalii despre jante si sa imi spunti ce parere aveti despre ele.
      Numa' bine!
      Attached Files
      Last edited by piroman22; 8 April 2012, 11:46.

      Comment


      • Am ocazia sa cumpar jantele de mai jos-pretul este de 700 RON-6,5J ET35.
        Se merita sau nu se merita? Ceva pareri?
        Attached Files

        Comment


        • da, clar. e un pret bun. arata bine jantele

          Comment


          • salut

            super jantele mai ales la pret de 700 lei.
            merita.

            Comment


            • Mersi frumos, mi-ati intarit convingerea si deja le-am comandat(in sfarsit imi iau si eu jante dupa mai mult de o luna de cautari).
              Pe wheel offset afiseaza "THE SAME".

              Comment


              • stiu. si eu am 6,5j cu ET35.

                Comment


                • De cat timp le ai montate si cum se comporta fata de cele stock?-ai simtit vreo diferenta cand ai trecut la noile dimensiuni?

                  Comment


                  • pai practic sunt soc ca diametrul e tot de 15" cat despre offset se anuleaza cu latimea jantei. nu vad nicio diferenta. ce-i drept le-am pus doar de 2 saptamani.

                    Comment


                    • Buna ziua , am si eu o intrebare la cei care cunosc despre jenti : am vazut ca cineva de aici spunea ca ptr Logan ar fi bune si jantele de la opel . In ce ccontext se pot cumpara si de la ce modele ? Am o ruda in italia si poate ia mai ieftin de acolo .Multumesc anticipat pentru raspuns !

                      Comment


                      • daca nu ma insel marimea la jantele opel intre prezoane este 4x98 iar la logan 4x100
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • Originally posted by piroman22 View Post
                          As vrea si eu sa imi iau un set de jante de aliaj pe 15 inch si mi-a captat atentia modelul din poza atasata. Am Logan serie limitata BlackLine culoare Gris Platine. Ce parere aveti?

                          L.E: Jantele le-am gasit aici: http://www.ejante.ro/?x=mod_janta_stoc&id=1205
                          Nu vreau sa fac nici o reclama, pun linkul doar ca se vedeti marca si alte detalii despre jante si sa imi spunti ce parere aveti despre ele.
                          Numa' bine!
                          uite o poza cu jantele prezentate de tine ... gumele erau 185/60/r15 ...
                          Attached Files
                          sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

                          Comment


                          • Originally posted by vyalli View Post
                            daca nu ma insel marimea la jantele opel intre prezoane este 4x98 iar la logan 4x100
                            4x98 e la Fiat, exceptia Fiat fiind Grande Punto care are 4x100 deoarece este facut pe platforma lui Opel Corsa deci la Opel distanta la cele in 4 prezoane este de 100mm. Problema e alta-diametrul gaurii centrale care e mai mic si la Fiat si la Opel decat la jantele Renault.

                            Comment


                            • multumesc pentru raspuns , dar ...cum doamne iarta-na fac astia de au jante opel pe loganuri ?? ca tot nu inteleg ...citind prin forum , am observat ca la logan , gaura centrala e de 60 mm , deci daca e sa vb sa imi aduca din italia , tre sa caute ceva de renault neaparat sau si de opel ?dar alte marci ?? aveti idee??? multumesc din nou ;)

                              Comment


                              • Sal din cate stiu eu gaura centrala la opel este mai mica decat la logan si trebuia facut la strung sa ma corecteze cineva daca ma insel

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google