Logan 1.4 Vs 1.6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 Vs 1.6

    Ce sa iau? Logan 1.4 sau 1.6?

  • #2
    Ia-ti 1.6 daca tot poti alege!Ideal e 1.6 16 v!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Depinde ce vrei de la masina ,dak esti mai temperamental 1.6 8v este cel mai recomandat , (motorizarea 1.6 16v intilnindu-se doar pe variantele prestige-partener a caror pret de achizitie este un pic cam mare )

      Comment


      • #4
        Va multumesc

        Comment


        • #5
          Si 1,4 se misca binisor, da prin depasiri mai din scurt se simte lipsa de caluti...Deci mai bine 1,6 (nu o sa iti para rau;))
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            1.6 . Mai multa putere din start , oricum vei ajunge sa o doresti daca iei 1.4
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #7
              In primul rand intervine factorul financiar.
              Daca te afli in situatia de a luat 1.4 laureate ori 1.6 preferance, te sfatuiesc sa iei 1.4 ca are AC. ( in aceeasi situatie m-am aflat si eu).
              Daca nu "prea" conteaza factorul financiar, 1.6 merge brici, iar 16v e mai mult decat suficient pt orice fel de deplasare, oriunde.
              Sa ai bafta.

              Comment


              • #8
                Corect Iancu . Dar diferenta la Laureatte 1.4 si 1.6 nu este de 300 euro ? Unde-s 8000 euro sau cat costa se mai gasesc 300. Si ai si ac si inca 15 martoage ca doar 75 sunt caluti .
                B -X X - DDF x 2

                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                Comment


                • #9
                  Asa este florin. Se mai gasesc cand ai
                  Dar cand ai buget strict, nu se gasesc din pacate.
                  Oricum daca se poate face un mic efort, cum spune si florin, fa-l si ia-ti 1.6.

                  Comment


                  • #10
                    Pai da...Te intinzi cat te intinzi, pana se rupe si tre sa spui ''stop!, atata se poate''.

                    Comment


                    • #11
                      1.6, clar, dar sa aibe clima si abs. Ambition e varianta de echipare ph1 care le avea pe toate. La mers in oras n-ai nevoie de 16 valve. Descoperit pe propria piele . Afara insa se face simtita diferenta, dar si aia numai dupa 120km/h.
                      din punctul meu de vedere, daca nu vrei musai sa mergi "blana", 1.6mpi e ok. vorbesc ca unul ce-am avut 1.6mpi si am fost multumit de masina.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Cu cat e mai mare consumul la 1.6 fata de 1.4?

                        Comment


                        • #13
                          Nu f mare, diferenta undeva la 0.3 l per consum mediu. Ceea ce e avantajos, tinand cont ca mai ai 15 cai in plus.
                          Daca finantele nu sunt o problema, se merita 1.6, dar cu ac si abs ( cum spune si seba)

                          Comment


                          • #14
                            0.2-0.3 , in Buzau fata de Bucuresti traficul este lejer , dar in oras nu prea vei simti diferenta prea mult la consum .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • #15
                              Taxa de mediu cat costa la 1.4, 1.6?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google