Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

    Salut la toata lumea!

    Ma numesc Valentin, sunt nou pe acest forum si cum nu exista o sectiune de introduceri, o sa abuzez de masina ca sa fac asta

    Masina:

    Dacia Logan Prestige 1.6 16v din noiembrie 2006

    Masina e stock in afara de un kit Xenon la care s-a ars un bec dupa un an, multumita drumurilor noastre superbe. O poza cu masina murdara in parcare mai jos :p

    Planuri de viitor:
    1. Suspensii: KW reglabile sau fixe
    2. Jante 17". Alternativ un set de jante de 15" late cu offset mic si cauciucuri performante de dimensiuni standard.
    3. Cateva imbunatatiri foarte utile gasite pe forumul vostru!
    4. Logan Sport daca mai apare...

    Soferul:

    Sunt student la Electronica in anul... 5+1 ;) si grafician 3d, mai precis Lead Vehicle Artist la AMC Studio.
    Pe scurt, fac masini pentru jocuri. Ceva de genul:
    We provide 3D design, digital art creation, content solutions and technical tools for the game development industry.




    "Sa fie intr-un ceas bun", cum zic batranii!
    Attached Files
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

  • #2
    sa o stapanesti sanatos ........ multi km fara probleme !!
    numa bine
    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

    Comment


    • #3
      S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ! Bine ai venit pe forum
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • #4
        Bine ai venit pe forum, cat mai multi km fara probleme.....
        sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

        Comment


        • #5
          ce de posturi cu idei constructive
          Attached Files
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Salutare,

            Am vazut proiectu ala 3d cu dacia logan, foarte fain, sper sa il bagi si in Live For Speed si sa fie cu motorizarea ce o ai si u pe masina

            PS: numa bine si sa ne ti la curent cu ambele proiecte (si cel real si cel virtual)
            ...de doi lei :p

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme

              Comment


              • #8
                Multumesc pt urari!
                O sa mai postez pe aici pe masura ce mai schimb chestii pe la masina:
                Cred ca in curand o sa-mi iau un HU Alpine cu interfata de iPod.
                Pentru partea de tuning o sa astept pana se mai incalzeste...
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos!
                  In loc de Player-ul Alpine cu intrare iPod mai bine iei un player cu intrare Aux.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Mersi de urare Andrei!
                    Ma gandeam si la un player cu AUX, ar fi mai ieftin.
                    Avantajul interfetei de iPod este ca am acces la playlisturile din iPod si imi citeste tagurile cu titlul piese/artist. Plus ca il si incarca asa ca nu pierd baterie la drum lung.
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment


                    • #11
                      N-am mai postat de mult aici. E timpul sa mai adaug cate ceva.
                      Intre timp s-au intamplat urmatoarele:
                      1. Am dat dracu kitu de Xenon si mi-am luat becuri Philips. Ma bucur ca pot sa dau flash-uri din nou, in Bucuresti sunt foarte folositoare cand vrei sa-i faci semn cuiva sa se bage!
                      2. Am cumparat un HU Alpine 102Ri cu interfata iPod si 4 difuzoare Alpine SPS-13C2. Fiind de 13 cm, difuzoarele au intrat in lacasurile standard si le-am acoperit cu capacele stock.
                      3. Mi-am schimbat discurile cu un set de discuri EBC 3GD si placutele cu un set de EBC Green Stuff:


                      Franele sunt acum mult mai eficiente iar fadingul este aproape disparut. Poze nu am inca dar promit sa postez de indata ce le fac. Daca vreti detalii despre achizitie si montaj, ma puteti contacta pe PM.

                      Planuri de viitor:
                      1. Un woofer Magnat si o statie pe are incerc sa-mi fac timp sa le montez zilele astea daca nu mai ploua. O sa postez poze dupa ce fac operatiunea.
                      2. Arcuri H&R 45mm si amortizoare Bilstein B8.
                      3. Vestita plinta sub bara fata, marca LoganClub Bucuresti ;)
                      4. Un set de jante, cel mai probabil pe 17". (vezi lista de mai jos)
                      5. O toba finala mai serioasa si poate un traseu de admisie nou, fie KN, fie custom, depinde de costuri.
                      6. Cip tuning.

                      Daca tot veni vorba de jante, am facut cate screenshoturi cu un model 3D facut de mine si cu cateva tipuri de jante. Masina din imaginile urmatoare se vrea gri comete cu suspensii lasate exact 45mm fata de standard, plinta pe bara fata si diferite tipuri de jante de 17. Am incercat sa aleg jante cat mai variate ca model ca sa-mi fac o idee despre cum ar arata masina cu ele. Ce parere aveti despre jante, care va plac mai mult?
                      Attached Files
                      Last edited by Valentin_N; 30 May 2009, 23:12.
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • #12
                        Mie, sincer, imi plac cele cu nr. 1, parca dau bine, la culoarea masinii tale...sper sa nu gresesc, dar asa cred si asa imi place
                        Si io am logan de 1,6 16 valve, oricum e tare Loganul cu acest motor, sa ai parte de el, sa-l stapanesti sanatos.....
                        cu stima, kenjiro_sanga...Deva
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • #13
                          Mie imi place mai mul LV4 si Nuvo... dar gusturile nu se discuta ;)
                          Felicitari si bafta in continuare.
                          Toate cele bune
                          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                          Comment


                          • #14
                            Cat te-au costat placutele si discurile?

                            Comment


                            • #15
                              Discurile sunt 95E bucata si placutele sunt 60E toate.
                              sigpic
                              ^Logan turbat (WIP)^

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google