Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si eu tot Borbet LV4 as zice ca sunt cele mai potrivite pentru Logan.
    sigpic
    https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
    http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

    Comment


    • #17
      Keskin sau Wolfrace.Nici Borbet-urile n-arata rau.

      Comment


      • #18
        Pana la urma cred ca o sa las fudulia la o parte si o sa iau niste jante mai simple ca design dar mult mai usoare: ATS DTC.
        17x7.5 ET 40
        S-ar putea sa fie cam mare ETul si jantele sa stea prea "bagate", caz in care voi pune distantiere.
        Attached Files
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #19
          cred ca o sa dea bine bine ;)
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #20
            Cred ca ti-ar sta mai bine cu niste jante negru-cromat decat cu cele argintii dar nici cu alea n-ar sta rau.Asta e părerea mea tu pui ce-ti place.Bafta la modificat in continuare.

            Comment


            • #21
              Salut, eu as alege Dotz Brand Hatch sau ATS DTC, sunt cele mai frumoase, iar cu o suspensie mai joasa se potrivesc cel mai bine!
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #22
                Si mie imi placeau Dotz Brands Hatch Black dar au 10kg bucata!
                ATS DTC au 7.4kg bucata si sunt cam la acelasi pret.
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • #23
                  Mergi pe ATS desi ambele modele imi plac!
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #24
                    idee buna in legatura cu jantele. si chiar cred ca arata bine cu acest model! spor la bani pentru modificari!

                    Comment


                    • #25
                      In sfarsit am pus mana pe arcuri H&R
                      Am dus masina la service azi sa rezolv o paguba la aripa stanga spate. M-au asigurat cei de acolo ca pana vineri e gata. Asa sper sa am timp sa si montez arcurile pana la regionala.
                      Apropo: unde montez si eu un set de arcuri vineri sau sambata in Bucuresti?
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • #26
                        iti sugerez , daca ai posibilitatea si ajutor, sa te apuci chiar tu de montat ( sau sa gasesti o cale de mijloc) . In service te costa mult prea mult si nu se merita..
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • #27
                          Jockere, ai dreptate, m-am uitat pe tutorialele lui Cristi de la sectiunea How To si schimbatul arcurilor e treaba relativ simpla. Pe mine ma apucasera caldurile cand ma gandeam la presele cu care schimba tata arcurile la Dacia lui 1300... Cand colo, la Logan desfaci cateva suruburi/piulite si arcurile... cad
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • #28
                            vezi numa sa le pui si la loc ... ca acolo se fac greselile mari...la pusul suruburilor inapoi )
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              Am vazut ca a cam sarit cativa pasi in tutorial dar nu-mi fac griji, eu o sa le montez cu ajutor profesionist. Tata e mecanic si nu obisnuieste sa ramana cu suruburi in plus cand repara masini, spre deosebire de mine
                              sigpic
                              ^Logan turbat (WIP)^

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Valentin_N View Post
                                In sfarsit am pus mana pe arcuri H&R
                                Am dus masina la service azi sa rezolv o paguba la aripa stanga spate. M-au asigurat cei de acolo ca pana vineri e gata. Asa sper sa am timp sa si montez arcurile pana la regionala.
                                Apropo: unde montez si eu un set de arcuri vineri sau sambata in Bucuresti?
                                Cred ca te pot ajuta... 0765.329.231 (George)... sos.Fundeni nr.120G

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google