Merita sa cumperi un dCi 85 CP decat un 1.6 16v?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merita sa cumperi un dCi 85 CP decat un 1.6 16v?

    Sfatuitima daca merita sa cupmpar un 1.5 dci 85 cp ( prestige sau kiss fm ???) sau un 1.6 mpi(care gama???) sau un 1.6 16v (prestige) . Si ce avantaje am (dotari , motorizare , putere , consum ) ????

  • #2
    Depinde cat de mult alergi. Daca faci mai mult de 20000 pe an... ia un DCI, daca nu ia un 16v.

    Comment


    • #3
      11000

      fac cel mult 11000 dar daca merg pe autostrazi(2 ) in jur de 140 - 150 km /h 16v imi consuma muuulltt

      Comment


      • #4
        dci prestige 85 cp merita. consum mic,o resoftare de 20 cp si o faci k un 16 v .

        Comment


        • #5
          eee

          Dar , dar cat baga consum ??????

          Comment


          • #6
            la dci plus 20 cp (resoftare )nu creste consumul dc o exploatezi in regim normal.daca te dai la ea fata de consum normal creste k 0.5 max 1l motorina .iar la benzina 16 valve mie in oras dupa 17000 km la bord mers normal 9 iar sportiv 11 si la drum intins mers normal 100 120 .7% si sportiv 160 180 cam 8,5l ,9l.
            Last edited by crististreulea; 25 February 2008, 19:23.

            Comment


            • #7
              UN CONSUM BUNICEL ZIC EU LA 16V DAR LA 1.5 DCI 85 CP e MAI BUN DAR NU VITEZA MAX ESTE DE 170 km/h NU 180-190 km/h CA LA 16v DAR OARE DUPA RESOFTARE PRINDE MAI MULT DCI???
              Last edited by Cristi_Xp; 23 February 2008, 19:11.

              Comment


              • #8
                hai ma da-o in colo ce o masina sta in care baga mai mult conteaza sa te simti tu bine si apropo de resoftare mai bine o lasi cum e ea facuta din fabrica
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  =D>

                  Asa Este !!! =d>

                  Comment


                  • #10
                    daca as lua masina sa merg mult cu ea dci
                    daca ar fi asa de familie :concediu,week-end
                    as lua 16v
                    sigpic Alexandria

                    Comment


                    • #11
                      eu nu stiu ce va aruncati asa la 180..180...hai sa fim seriosi...chiar vrei racheta?..de unde drumuri?...eu zic ca un 140 e multumitor..mai mult nu trebe sa o rupi...(bine...exceptand unele cazuri..cand te grabesti tare,,,,,sau cand trebuie sa o mai verifici...)

                      Comment


                      • #12
                        Bun , am si eu o nelamurire, care mai e avantajul diesel fata de benzina , mai ales ca motorina a ajuns mai scumpa decat benzina?
                        Sa vedem acelasi nivel de dotare de ex prestige.. pretul este cam cu 800 - 1000 euro din start mai mare la motorina, benzina e mai ieftina decat motorina, reviziile sunt mai putine si mai ieftine la benzina decat la motorina, nu e asa sensibila la benzina cum e dieselul la motorina prosta, nu pica turbina sau pistoane , casco e mai ieftin, deci avantajul ar fi doar la consum si ...cam atat

                        Comment


                        • #13
                          numai ce s-a inchis acum cateva zile un topic cu titlul "diesel vs. benzina"... vrei sa-l reinvii?
                          fiecare cu ce are, cu ce ii place, cum ii place, cu ce crede ca e mai bine, etc, etc, etc...
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • #14
                            Aveti thread cu benzina vs diesel. Citeste ce ti-a zis spyke! Masina de fmilie: de departe MCV. De 2 ori am reusit sa umplu portbagaju.
                            Nu stiam ca e inchis.
                            Last edited by anubis nou; 23 February 2008, 21:39. Reason: thread inchis

                            Comment


                            • #15
                              Eu unul daca ar fi sa aleg...cum ar fi cazul tau...as lua 1.6 16V

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google