NATIONALA 22-23-24 IULIE Pe TRANSALPINA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NATIONALA 22-23-24 IULIE Pe TRANSALPINA

    Salutam membrii Logan Club din tara pe aceasta cale si ii invitam pe toti membrii la NATIOANALA LOGAN CLUB TRANSALPINA care va avea loc in zilele de 22,23,24 IULIE.
    Va rog sa va postati optiunile aici de cazare sau cort pe lista care o vom deschide mai jos,cate persoane cate masini,ptr. a sti cu exacitate cate camere trebuiesc rezervate. Aveti la dispozitie sa va exprimati optiunile pana in data de 01 Iulie data dupa care nu mai garantam cazarea 100%.

    Traseul va fii Sebes-Ranca-Novaci,dinspre partea de nord inspre sud.
    Puteti gasi detalii si aici.. http://www.transalpina.biz/harta.html
    Traseul se poate face cu orice fel de masina si va atasez un citat de la un administator din zona :

    "Vă anunț că Transalpina NU este asfaltată în totalitate dar poate fi traversată fără probleme. Verificați totuși prognoza meteo și evitați perioadele ploioase, nu prea aveți ce să vedeți atunci când este înnourat .
    Vă rog din tot sufeltul, pe toți cei care traversați vârful, să vă îngrijiți de puritatea acelor munți și să luați atitudine la orice nereguli observate. Haideți să nu batem joc de frumusețile cu care am fost binecuvântați"

    Cazarea va fii intre suma de 100 si 150 ron acum va depinde de cati membrii vor participa astfel depinde ce pensiune vom rezerva .
    Cine doreste se poate campa cu cortul.
    Masa se poate servii la pensiune ,la tarifele aferente pensiunii, se poate aduce de acasa ptr. gratar etc.. deci fiecare bea si mananca cand doreste si ce vrea .
    Se vor desfasura concursuri surpriza si premii inedite ,distractie,si in functie de timp activitati de seara la lumina focului..
    Un program de desfasurare am sa va postez Duminica 26.06.2011.

    Sa incepem lista de participare:

    Cazare:

    01.sebi8ta+Misu-P = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Kronstadt
    02.nairod+prietena = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Kronstadt
    03.sonyffr+mykiffr = 1masina..1camera pat matrim. L.C.Kronstadt
    04.florinc99+prietena = 1 masina..la cort L.C.Kronstadt
    05.dhp+prietena = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Timisoara
    06. ....

    Asteptam ca in cel mai scurt timp sa va exprimati optiunile voastre, dar sa fie sigure 100%.
    Va multumesc si va astept sa participati in numar cat mai mare.
    Last edited by crististreulea; 27 June 2011, 12:17.
    Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

  • #2
    parca era vorba sa campam la obarstia lotrului si fiecare vine cu ce crede de cuviinta.
    nu era in week de 16-17 , iar sa sucit ?

    Comment


    • #3
      Pai nu era la liber..acum e cu program?
      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
      prost.

      Comment


      • #4
        foarte tare, poate particip si eu!
        sigpic

        Comment


        • #5
          >>>

          6. Nicosianu (sar putea +3 persoane) - 1 Masina >>> campare la cort. - LC Kronstadt
          Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

          Comment


          • #6
            CataFOF -fiecare vine cu ce crede de cuvinta ..citeste cu atentie primul post..si cazarea si camparea se va face la ranca ..ptr. ca la obarsia lotrului nu ai unde ..e pe varf de munte...si asa vei sta la jumatatea drumului si in plus vremea nu ne va permite campare in acea zona ..daca tu vrei sa risti esti invitatul meu ...decizia e a ta.

            DISSSEL -este la liber cu mancarea si bautura ...la fel citeste primul post cu atentie ...ca si program este ca vor fi unele activitati dupa ce vom parcurge traseul si vom ajunge la cazare..program de distractie concursuri etc...daca vrei sa participi la activitati ok daca nu te duci la somn sau faci ce vrei...concluzia ...programul va fii distractia..impreuna sau separat dupa bunul plac al fiecaruia...

            sa continuam lista de participare cu membrii care vor participa 100%
            Rog sa nu va treceti pe lista daca nu sunteti siguri 100% ca participati..Multumesc.

            01.sebi8ta+Misu-P = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Kronstadt
            02.nairod+prietena = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Kronstadt
            03.sonyffr+mykiffr = 1masina..1camera pat matrim. L.C.Kronstadt
            04.florinc99+prietena = 1 masina..la cort L.C.Kronstadt
            05.dhp+prietena = 1 masina..1 camera pat matrim. L.C.Timisoara
            06.Nicosianu (poate+3 persoane) = 1 masina..la cort LC Kronstadt
            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

            Comment


            • #7
              Ar fi ok locatia, dar......
              1. Avem ce sa vizitam, sau stam aiurea in penisuni sa sujem cepe ?
              2. Cazarea mi se pare foarte scumpa, avand in vedere ca te poti caza si cu 80 RON/noapte daca mergi singur, deci clar in grup va fi mult mai ieftin.
              3. Legat de mancare, zici ca se poate manca la pensiuni, dar preturile cum sunt, aceleasi ca la regionala de la Brasov unde multi au cam regretat ca au fost din cauza preturilor extrem de piperate ?

              As putea sa continui asa la nesfarsit, deorece mi se pare normal ca la o nationala sa cada la intelegere mai multi organizatori, si sa se vina cu o lista clara, gen astea sunt preturile, asta va fi programul.

              Comment


              • #8
                05.dhp+prietena = 1 masina..1 camera pat matrim. sau cort vedem in functie de vreme L.C.Timisoara

                Comment


                • #9
                  Super traseu si distractie. Cred ca ma bag si eu dar cu un raspuns sigur am sa revin saptamana viitoare. Oricum succesuri tuturor va doresc.
                  sigpic___________

                  Comment


                  • #10
                    o sa vin direct la ranca pentru ca stau aproape iar cu cazarea mai vedem.poate cobor noaptea sau stau la cort.
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • #11
                      o super locatie pentru o nationala.Daca doriti sa vedeti ce va asteapta studiati imaginile din link-ul urmator,va garantez ca nu ve-ti regreta, eu am fost chiar astazi.Sa nu uitati sa va luati haine mai groase, la 2100 m e cel putin racoare indiferent de temperatura de jos.http://www.facebook.com/media/set/?s...3&l=6b01a184ba.
                      Nu stiu daca am voie sa postez link-uri catre site-uri de socializare, rog admin sa stearga post-ul daca e o problema
                      GILL 3*

                      Comment


                      • #12
                        90% ca vin si eu!
                        Am fost si la sfarsitul lunii Mai Obarsia Lotrului-Sebes si nu este asfaltata in totalitate dar in cea mai mare parte da. Cand am fost eu sparsesera la toate podetele sa faca ce or sti ei.
                        Nu vreau sa sperii pe nimeni dar partea spre Sebes este multa padure si putin de vazut. Pana si localnicii ne recomandau partea ailalta spre Ranca.
                        Ultima poza e cu dedicatie pentru voi!
                        Attached Files
                        Last edited by 1q Mitru; 27 June 2011, 02:15.

                        Comment


                        • #13
                          Mie imi place ca se organizeaza nationala de cineva care nu are treaba cu regiunea aia, da informatii false si schimba data dupa cum i se-arata

                          bravo 1q-le si multumim FLR!
                          Originally posted by FLR
                          am fost eu week acesta,si nu este asfaltat 100% sunt portiuni care daca ai arce sport te scutura putin...dar e super traseul..eu am prins si ninsoare abundenta ploaie si soare..deci merita..in rest de portiunile acelea...e foarte bun drumul..daca tot mergeti..da ti o fuga pana l ramet..pe cheile rametului
                          Avand in vedere ca e zapada acum, prefer transfagarasanul, ca pe-acolo prin zona am ce vedea

                          Comment


                          • #14
                            transalina e pe transagarasan?
                            vopsitorie preturi bune

                            Comment


                            • #15
                              >>>

                              @Razvy
                              1. Ai fost pana acum la vreo regionala/nationala organizata de kronstadt?
                              2. Data s-a schimbat datorita plagerilor mai multor persoane, legate de lipsa de bani in acea perioada initiala.
                              3. drumul este asfaltat in proportie de 90% ... mai sunt portiuni de 2-4 km in care intradevar nu exista asfalt dar sunt practicabile.
                              4. Transalpina este situata pe DN67C oarecum paralela (daca putem sa spunem asa) cu Transfagarasanu.
                              5. Peisajele oferite de transalpina sunt din punctul meu de vedere (repet, parere strict personala) mult mai frumoase decat transfagarasanu, plus ca es si incarcatura oferita de faptul ca acesta este cel mai inalt drum din romania (2145m altitudine).
                              6. LC.Kronstadt incearca sa organizeze de fiecare data ceva inedit. Asa ca cine doreste este poftit sa ni se alature pe transalpina, ceilalti pot ramane acasa la un gratarel si o bericica in spatele blocului.

                              Deci daca e sa fie distractie atunci sa fie distractie ... hai sa demonstram ca Loganisti stiu sa se distreze si sa se simta bine oriunde sar afla (la mare sau in varf de munte)

                              PS.: Cum a zis cineva mai sus ... luati-va si ceva haine groase ca nu se stie .. ganditiva ca mergeti undeva la cca 2000 m altitudine.

                              Numa bine stimabililor si ne auzim pe transalpina.
                              Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google