Pareri Prestige 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai tragi un ochi la tabla, sa vezi de zgarieturi/indoituri sau alte minuni. poti sa te uiti si pe la lampa care lumineaza numarul din spate, ca si acolo a fost un caz cand a ridicat-o fara, si prin interior sa vezi daca ceva e in neregula. acuma nu te astepta sa gasesti o gramada de probleme sau lipsuri, ca astea sunt cazuri izolate. s-ar putea sa nu ai nici o problema. eu spre exemplu am o pata (lipsa de vopsea) pe capota care se vede doar la soare. am vazut-o pana in toamna, iarna nu a fost cazul, dar acum de cand cu caldurile nu am mai observat prezenta ei. cred ca s-a uniformizat. eu am ridicat masina asa, ca nu mi s-a parut o problema. dar acum nu mai are nimic
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #32
      In legatura cu Kormoran-ele pe 1.6 16v cititi aici(postul 1828,user-ul catalin27182)
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #33
        Eu am Laureate PH2 si a venit cu CONTI3 pe ea pentru ca are ABS . Cred ca ar fi fost grav cu Kormorane , stiu de la PH1 care are asa ceva si se duce sanie si vara pe asfalt (daca ploua se duce mai mult (zici ca e data cu parafina) ) )
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • #34
          pai si prestige-ul are abs

          eu am michellin pe masina din fabrica, si am abs. dar cunosc oameni care au acceasi versiune ca a mea si au kormoran si pe unu cu mcv laureate care are continental pe ea...deci cred ca pana la urma depinde de noroc
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #35
            Se duce si pe uscat.Cand aveam Preferance-ul am bagat o frana la o trecere de pietoni in Constanta de-a inghetat bietul pieton.Nu stiu ce la speriat,scartaitul sau fumul de la Kormorane...
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #36
              Singurul lucru care nu imi place este Bordul ala bej,crem ce culoare este :|

              Comment


              • #37
                nu-ti place - nu iei iti iei laureate ca ala are interiorul negru si te-ai scos
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #38
                  Da Laureate o sa imi iau si asta pt ca are bordu negru

                  nu da "quote" cand raspunzi la ultimul post!
                  Last edited by Seba; 21 May 2009, 16:31.

                  Comment


                  • #39
                    Se vede prafu'...
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by D-FENS View Post
                      Se vede prafu'...
                      tare asta
                      @ D-FENS ce parere ai de noul Logan avand in vedere ca ai avut si modelul vechi,am inteles ca la noul model nu revine volanu' singur pe directie inainte,asta e valabil si la modelul vechi???
                      scz de off topic...

                      Comment


                      • #41
                        La ambele modele volanul revine pe directia inainte.De modelul cel nou sunt foarte multumit.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #42
                          Am patit-o eu, e posibil la Dacia sa iei modelul de varf si si vina cu Kormorane, nu trebuie sa mire pe nimeni asta.

                          Am intrebat si eu la VC si mi sa raspuns ca sunt cauciucuri produse de Michelin si nu au defecte de fabricatie

                          Am inlocuit Kormoranele cu Fulda Carat Progresso si lucrurile au revenit la normal

                          Comment


                          • #43
                            ciudat, pana la lansarea ph2, doar ambitionul si prestige-ul veneau cu conti/michelin, restul modeleleor cu ce dadea Dumnezeu. chiar au fost cazuri cand clientii au sunat la vocea clientului ca au luat varf de gama cu kormoran/montana si cei de la reprezentanta au fost apoi luati la (pe sus ...) si au chemat clientul inapoi sa-i schimbe gumele. nu m-ar mira si acum sa fie aceeasi politica, dar cum lumea nu stie...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              ce, ii intereseaza pe unii sa se intereseze?
                              are patru roti? da!
                              are 4 anvelope? da (nu conteaza cu ce e incaltata)!
                              functioneaza? da!
                              atunci e extraordinara.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Pai tocmai ca ala e tot aspectu .. la prestigiu nou ... cel putin eu is inebunit dupa bej .. in interior... daca nu aparea loganu asta sigur imi luam Rover 75 cu interior bej .. e criminal.... asa vazand interioru asta ... am zis o iau pe asta e nou e alta treaba... cu toate ca nu se compara cu roveru... dar.... ce e nou intotdeauna e mai bun ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google