Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se scurge parafina sau ce Dumnezeu au pus din fabrica in usi, praguri etc si arata urat, dar daca intradevar este rugina... Nu-i frumos din partea lor!

    Comment


    • Nu cred ca e rugina,se scurge din prag chestia cu care au dat cei din fabrica,plus ceva praf...Subiect pt carcotasi.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Post Nelalocul Lui ... Dacia Ofera Infuzie De Rugina In Logan Ph2 )
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • Rugina nu e 100% e ceva scurs din prag uleios pe care s-a pus si praf sau noroi.

          Comment


          • Cand am fost acum o luna pentru ceruire si mi-a bagat in prag ....Gaura aceea e mai in spate decat locul unde este aceea chestie ...Probabil are vreo gaurica in prag sau e ceva murdarie...

            Comment


            • Pls help me......Astazi m-a sunat dealerul si mi-a zis ca zilele astea imi vine masina......Si m-a sunat sa ma intrebe ce accesorii vreau sa imi puna pe ea....Eu sincer nu ma prea pricep....Voi ce ma sfatuiti?M-ar incanta alarma , ca celelalte se pot pune si mai tarziu si nu e neaparata nevoie....El zicea ca ma sfatuieste pt o alarma de vreo 6 mil cu pager sa te avertizeze in casa cand iti umbla cineva la masina....


              Nu mai folosi scrierea mirc.
              Last edited by valeriuciprian; 22 September 2008, 10:15.

              Comment


              • Eu am montat alarma de 300 ron (fara pager). In general, am constatat ca accesoriile de la dealer sunt mult mai scumpe decat daca le-ai cumpara din alta parte. Eu zic sa nu-ti iei nici un accesoriu. S-ar putea sa fie jegmaneala...
                KissFM 1.4 mpi

                Comment


                • Vezi sa nu uiti de niste presuri. In zilele astea ploiase e pacat si o zi sa stai fara presuri .
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Am zis ca presurile pot sa le cumpar si din alta parte nu neaparat de la dealer, ma duc astazi dupa amiaza sa vb cu dealerul si sa vedem ce preturi au....Am vorbit cu o cunostinta care are un service auto si el m-a sfatuit sa imi montez alarma la ei(ca in cazul in care peste ceva timp se intampla ceva la electrica sa nu dea vina pe cei care au montat alarma) , ca cea cu pager este buna....Acum chiar nu stiu ce sa fac
                    Last edited by valeriuciprian; 22 September 2008, 12:01.

                    Comment


                    • 40 ron in targ la vitan. Tip tavita din plastic, nu aluneca sub acceleratie
                      KissFM 1.4 mpi

                      Comment


                      • Va rog frumos , daca ati mai facut aceasta operatiune pe Logan PH2 . Vreau sa-mi schimb Cd-player-ul Blaupunkt pe care-l am din fabrica cu un SONY GT20 care e destul de ieftin si parca sa zic ca se aude mai bine . Am si cleste de scos unitate, dar aveti idee este vreo incompatibilitate la mufe ?
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • Daca nu schimbi si difuzoarele, nu va fi o imbunatatire prea mare.
                          Din cate stiu eu, au aceleasi mufe, adica acea mufa ISO.
                          Daca gresesc, sa ma corecteze cineva.
                          PS: cand am schimbat casetofonul cu unul Alpine, a trebuit sa faca o adaptare de mufe.

                          Comment


                          • De obicei nu trebuie sa faci nici o modificare...Si daca tot dai bani pe un player mai bine ia si niste boxe de 13

                            Comment


                            • Diferenta este evidenta de la playerul original la un Sony GT 20, dar daca chiar vrei sa simti ca ai fidelitate iti recomand alte boxe si eventual un Alpine sau Pioneer. Mufa masinii este mufa ISO , se potriveste cu orice player de pe piata, "mufa adaptoare" este speciala pt. Fiecare brand in parte si vine in pachet cu playerul, iar la sony pt. Mufa de radio tb. Sa ai deasemenea un adaptor in pachet.
                              sigpic

                              Comment


                              • @d-fens: la inceput si eu am vrut prestige, dar am considerat ca nu merita asteptarea pt. Geamuri electrice spate (cu butoane urat amplasate) , jante aliaj (modeste) si doar de 15" si piele pe volan (de o calitate medie)..
                                ar mai fi nuantele de bej... Cromatica si gusturile nu se discuta...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google