Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • K9K adica motoarele diesel se fac la noi . Inca nu au ajuns iar la lotul de diesel . Explicatia simpla Dacia fabrica pe grupuri de culori respectiv motorizari . Daca va uitati in toate testele oficiale cand a fost lansat PH2 o sa vedeti numai motorizari DCi deci tocmai au trecut de motorizarea respectiva . Apoi au inceput sa livreze 1.4 pe toate culorile inca din iulie(la sfarsit) respectiv august ce au avut pe stoc. Deja dupa remontul uzinei au inceput sa livreze la greu 1.6 si 1.6 16v inclusiv dotarile cu GPL. Dupa ce se vor acoperi toate culorile , cam pe 25 sept probabil vor trece la diezelache insa va mai dura ceva o masina se asambleaza cam in 5 zile si juma` de la intrarea pe banda. Cam dupa 1 le veti avea daca veti dori

    Si inca niste poze cu PH2 al meu ALB
    Attached Files
    Last edited by ingerulol; 19 September 2008, 10:06.
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • Si unde sunt PH2 DCi ? Daca s-au fabricat nu trebuia sa le si vedem?

      Comment


      • http://www.automarket.ro/stiri/autom...ift-13342.html si toate testele care s-au facut in perioada iulie atunci cand a aparut PH2 sunt numai Dizel :P Mai sunt niste articole pe promotor , dar nu le gasesc. Cauta si ai sa vezi
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • Originally posted by gigiman View Post
          Din cate am auzit eu motoarele dci nu se fabrica la noi, iar inaintea loganului facelift dci, o sa apara motorul 1.6 de 140 cp.
          o sa apara pe ph2 motor de 140 de cp?Stie cineva cand?Poate baga si un dizelar mai mare.

          Comment


          • Cel mai mare motor va fi cel de 1.6 16v RS 133Cai Putere + modificarile de rigoare . Inca se discuta daca se va cere pe piata 1.5 DCi 105 cai insa diferenta va fi de inca 1000E peste DCi probabil cam scump pentru multi romani .
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • Tot ce e peste 100cp e ok. Am mers si cu masini mai puternice, dar pentru Logan un 133 cp ar fi super ok (poate nu mai te chinui asa in depasiri)
              KissFM 1.4 mpi

              Comment


              • Ala deja o sa fie sport . Clar nu prea o sa se chinuie in depasiri ... Poate decat daca e ceva tot sport
                1.6 MPi Icy White

                Comment


                • Da insa si la bani nu o sa se chinuie sa fi sigur.

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Apropo de V.C.,acum zic de Prestige ca se va lansa in octombrie.Sunt curios in octombrie ce vor zice?Sa fie noiembrie?Sau vor sari o luna?Mmmm?
                    E un raspuns oficial sau doar o antenuta? In octombrie poate sa fie si la sfarsit.

                    Comment


                    • Originally posted by razvyy21 View Post
                      @D-fens, eu zic sa dai un telefon pe saptamana la dealer sa te interesezi mereu. Nu de alta dar e bine sa fii printre primii pe lista de asteptare, astfel incat sa nu astepti ff mult dupa masina. Din ce am inteles prestigeurile nici nu se fabrica asa ca probabil va mai dura 2 poate chiar 3 luni pana va fi ajunge la client.Insa si asa parerea mea e sa astepti si sa nu iei Laureate. Asta daca vrei sa ai o masina mai cu motz ca celelalte
                      Asa am si facut,i-am "pisat" in aproape fiecare sapt.Pe lista sunt primul,dar nu-mi pun baza in bucata aia de hartie,macar sa se lanseze Prestige-ul...
                      2 sau 3 luni n-am sa mai astept,deja ma gandesc la Cee'd sau Bravo(90 cp).
                      Laureate nu voi lua in nici un caz,am asteptat prea mult ca sa ma pacalesc tocmai acum.
                      Multumesc pt sfaturi,sunt fost binevenite.

                      Originally posted by anonymustiby View Post
                      Mai bine iti iei laureate 16v decat sa astepti atat dupa prestige.
                      Asa cum ziceam si mai sus,nu-mi voi lua Laureate.Daca nu-mi iau Prestige,voi trece la alta marca.Sunt foarte suparat pe cei de la Dacia,nu sunt corecti(nici nu ma mira)

                      Originally posted by alex86 View Post
                      E un raspuns oficial sau doar o antenuta? In octombrie poate sa fie si la sfarsit.
                      Treaba cu octombrie este un raspuns oficial,restul este doar o "profetie" de a mea care sper sa nu se implineasca.Te voi tine la curent daca aflu ceva nou.
                      Last edited by D-FENS; 19 September 2008, 18:29.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Merci @D-FENS sa speram ca daca e oficial asa va fi. Am dat si eu azi un mail la vocea clientului sa vad ce raspuns o sa primesc.
                        Last edited by alex86; 19 September 2008, 21:16.

                        Comment


                        • Astept sa iasa Prestige Ph2 din luna iulie 2008.

                          Ma gandesc ca au amanat lansarea lui pentru a nu se suprapune cu cea a noului Renault Clyo Symbol (vad ca cu toate taxele si optiunile la 1,4 16 V este in jur de 10 800).

                          Symbol...O masina facuta in Turcia..Pentru pietele emergente cum le place francezilor sa zica..Nu-i de mirare ca nu apare pe site-urile din vest ale lui renault.Com. Totusi arata destul de bine si cred ca va atrage parte din clientii care asteapta prestige ph2.

                          Sau cred ca vor scoate Prestige mai scump..In jur de 11 000..Si atunci cu siguranta ca ma voi indrepta spre alta marca. Singurele variante ca functionalitate si caracteristici la 1000-2000 in plus, si care nu au treaba cu turcia ar fi opel (polonia) si skoda (cehia).

                          Nu prea le am cu masinile si preturile...De regula la sfarsit de an dealerii de orice marca introduc oferte promotionale sau reduceri?
                          Daca tot am stat atata dupa prestige..Si iese si mai scump.....Poate iau ce am scris mai sus.

                          Comment


                          • Nu cred ca va creste pretul posibil sa ramana cel de la configurator de pe situl lor asteptam sa vedem ce iese.

                            Comment


                            • Pretul sigur nu o sa creasca la lansare.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Se aude ceva si de logan mcv face-lift ?
                                Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google