Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei View Post
    Sunt cablurile care duc la cupla centurii, care trebuia sa aiba senzor, dar nu are.
    andrei te inseli, este senzorul de prezenta ocupant scaun, nu duce la nici o centura. La aceste variante (cum am si eu) si centura de siguranta (rola si nu cupla dintre scaune) este cablata. Banuiesc prezenta pretensionarii, cu toate ca nu mi-a confirmat inca nimeni
    @ teodormircea: daca apesi pe scaun o sa constati ca "clicaie" acea piesa de plastic patrata situata sub sezut. Ala e senzorul! Baga mana sub scaun si o sa il simti.
    Varianta mea de echipare este un pickup 85dci Pack comfort cu pachet de siguranta, produs iunie 2008.
    Last edited by detail; 3 May 2009, 22:22.

    Comment


    • Bine, da rola pe care se insfasoara centura se afla intre stalpul central si ornamentul de plastic al acestuia...ce sens are sa "stie" daca cineva sta pe scaunul respectiv ?

      Comment


      • @Teodormircea de obicei "masinile" au un senzor pe sezutul banchetei (pentru a face galagie numai cand este cineva asezat si nu are centura) , si unul in cupla centurii sau in rola. Daca CB-ul nu stie daca cineva e asezat sau nu atunci el te-ar atentiona mereu ca nu ai centura pusa, sper ca m-am exprimat corect!

        Comment


        • Legat de schimburile de ULEI pentru PH2 - am sunat azi la VC si au confirmat pentru masinile fabricate dupa feb 2008 intervalele sunt 15000 la dizel / 20000 Benzina si GPL . A confirmat si dealer-ul DELTA Plus Pitesti de unde am cumparat masina . Ei au zis totusi sa si verific nivelul , insa acesta nu s-a miscat - e ca-n prima zi intre nivel min si max
          Dacia Oil au precizat ca este TEXACO SemiSyntetic parca . Oricum nu ma intereseaza .
          Senzorii aia , de fapt habar nu am ce sunt Daca aflati dati de stire
          Last edited by ingerulol; 6 May 2009, 21:52. Reason: Automerged Doublepost
          1.6 MPi Icy White

          Comment


          • mdap se vede dupa porbagaj...sigur e ph1

            Comment


            • filtru polen

              poate sa-mi spuna si mie cineva ce filtru de polen se poate pune la un logan 2(1.5dci 85cp , prestige).tare as fi curios daca stie cineva.filtrele de polen de la modelu dinainte nu se potriveste.

              Comment


              • Originally posted by catabvbv View Post
                filtrele de polen de la modelu dinainte nu se potriveste.
                Ba se "potriveste" dar trebuie sa stii sa tai...
                Multa lume, putini oameni...

                Comment


                • unde se montau filtrele de polen la modelu mai vechi acum locu ala e ingust ,nu ai ce sa decupezi,suportu e prea mare de la filtru de polen ala vechi.am fost la 2 reprezentante dacia din brasov si una renault si toti dadeau din umeri.sunt curios pe alea care le fac ptr germania ,oare le trimit tot fara filtru de polen?

                  Comment


                  • Am vazut azi un sandero gen scouth de skoda. Cand apare si pe Logan astfel de spoilere si restul?

                    Comment


                    • Probabil ca ai vazut un Sandero cu kit-ul SUV montat, acesta se comercializeaza inca de la lansarea lui Sandero, de acum un an. Costa atunci 2900 lei...
                      Mai exista un astfel de kit si pentru MCV.
                      Dar de ce vrei sa faci din Logan SUV? Pentru ca toti cocalarii au SUV

                      Comment


                      • Salut, am si eu o problema /Am cumparat un logan facelift blue marine in martie .
                        L-am scos la drum lung pt rodaj. Am mers pe un drum cu piatra si acasa am constatat ca bara spate are un stop crapat .
                        Cum il pot schimba fara sa schimb bara spate ?

                        Multumesc anticipat.
                        Last edited by Apate; 10 June 2009, 16:45. Reason: Automerged Doublepost
                        Guns don't kill people, people kill people.

                        Comment


                        • Ochiul de pisica? ala se scoate foarte usor si il poti cumpara de al orice piese auto si se pune la loc... am inteles ca este in jur de 20 RON ....
                          Intalniri Logan Club Constanta:
                          In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                          Ptr detalii : 0723.955.045

                          Comment


                          • da ochiul de pisica ...il pot desface eu ?
                            Guns don't kill people, people kill people.

                            Comment


                            • da....iese foarte usor....eentual ceva ascutit .. o surubelnita cu varf ascutit... bagi undeva jos sau sus sau in lateral si tragi usor.... dar daca este deja crapat poti trage mai tare ca nu mai ai ce face cu el .... iar cel nou care il cumperi in impingi si intra prin presare....nu e cine stie ce inginerie.... noroc!
                              Intalniri Logan Club Constanta:
                              In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                              Ptr detalii : 0723.955.045

                              Comment


                              • Multumesc frumos pentru raspuns. Salut/Numai bine!
                                Guns don't kill people, people kill people.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google