Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    ....
    ( chiar are probleme programul asa
    Îmi modifica unele cuvinte "inut cont")
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tapatalk nu scrie literele care au diacritice. In loc de "ț" scrie " " si in loc de "ș" scrie " ".
    L.E. Mie mi-a disparut jumatate din postul #4709. De aceea apare citat postul anterior, era scris postul actual inainte de citatul respectiv.
    Last edited by Fanez; 10 May 2016, 12:58.

    Comment


    • Sa ma ingrijorez?
      Attached Files

      Comment



      • Scutul cum este ? are ulei pe el ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • pe acolo mananca ulei?

          Comment


          • Mai bine nu te uitai, acum ai descopefit de ce scade nivelul. Cumperi 1L de elf, schimba garnitura, ca sa fii linistit. Sau las-o asa si tii sub observatie.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              [...]Cumperi 1L de elf, schimba garnitura, ca sa fii linistit. [...]
              Cum schimbi garnitura fara sa schimbi uleiul?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Dai drumul la ulei in lighean , schimbi garnitura si il pui la loc.

                Comment


                • Pare sa aibă și scutul ulei pe el. Când am fost sa pun batatorul, am vrut sa ma uit pe sub ea și nu m-a lăsat mecanicul. Uleiul are 8000 km, posibil sa-i fac revizia în curând, tot o sa merg la tara peste o saptamana.

                  Comment


                  • Eu cand va spuneam de acea saiba de cupru nu ma baga nimeni in seama !! in fine !! gandeste-te sa-l lasi asa busonul ala timp de un an de zile !!! cam cat ulei s-ar scurge pe acolo ??
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by dangun03 View Post
                      Dai drumul la ulei in lighean , schimbi garnitura si il pui la loc.
                      Recunosc ca la asta nu m-am gandit.

                      Originally posted by aris86 View Post
                      Pare sa aibă și scutul ulei pe el. Când am fost sa pun batatorul, am vrut sa ma uit pe sub ea și nu m-a lăsat mecanicul. Uleiul are 8000 km, posibil sa-i fac revizia în curând, tot o sa merg la tara peste o saptamana.
                      Eh, daca mai ai putin pana la revizie nu e un capat de tara. Mai asteapta putin si tine-o sub observatie.
                      Cum adica nu te-a lasat mecanicul sa te uiti la masina? Si tu ce ai zis? "Eh, daca nu ma lasi, asta e?" Le-ai mai dat si bani pentru manopera, sau a fost gratis?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • A fost gratis.

                        Comment


                        • Nu degeaba a fost moca manopera.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Eu am garnitura originala de 11 ani, n-am schimbat-o niciodata, masina are 2 schimburi in reprezentanta in 2006 si 2007, in rest eu i-am facut toate reviziile.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Eu m-am bagat sub masina la revizie, am luat-o la pipait, el tragea de roti eu bagam mina prin gaoaze. La un moment dat a zis sa plec de acolo ca vine sefu, nu am voie sa stau sub masina. De data asta, sefu amabil, a dat mana, ce mai fac, cum este, bla..bla..eu, nema problema, am discutat de portiera, balamale si pa. In timpul asta mecanicul, hop, a si bagat 4L de ulei in motor. Eu l-am prins cand storcea din canistra ultima picatura de ulei.
                              Poate garnitura nu a fost montata corect si refolosita
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 10 May 2016, 16:47.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                Eu am garnitura originala de 11 ani, n-am schimbat-o niciodata, masina are 2 schimburi in reprezentanta in 2006 si 2007, in rest eu i-am facut toate reviziile.
                                La 1.6 e alta treaba , tu ai baia de aluminiu nu ? acolo ai alta saiba cu garnitura, la 1.2 16v nu poti folosii aceeasi saiba de mai multe ori .

                                Originally posted by Oti View Post
                                In timpul asta mecanicul, hop, a si bagat 4L de ulei in motor.
                                ahhahahah! nu te-ai luat de el ?
                                Last edited by prometheus; 10 May 2016, 16:43. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google