Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Găsește ots-ul cu pricina și te prinzi
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • De putin timp sesizez o "vibratie" in mers, undeva in partea stanga sub bord (poate fi si in compartimentul motorului) la turatii gen 1400 - 1700 rpm. Ca si cum ar fi un manunchi de cabluri neprins bine si care se loveste de tabla.
      De la ce poate veni zgomotul respectiv? Parca s-au mai plans unii colegi? Stie cineva?

      Comment


      • S-ar putea sa fie cutia fe la filtrul de aer.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Găsește ots-ul cu pricina și te prinzi
          Alta treaba parca parca nu as avea.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Buna
            Va atrag si eu atentia cu o problema pe care o am. Mai precis un scartait in zona curelelor sau a rolelor.Am fost azi la Serus Ploiesti, 3 mecanici si un sef s-au uitat la ea si au zis ca este ceva normal, ca cureaua se mai lasa.Au dat cu un spray special(nu am vazut denumirea) si mi-au zis si scris pe fisa de constatare ca masina este in parametri normali.Peste 1 luna am revizia de 1 an.Masina este un Logan MCV 1,2 16 valve cumparat in iunie 15 si am 2400 km cu ea.Mi-au spus de asemenea ca daca zgomotul se acutizeaza vor desface rolele si le vor face o verificare.Voi ce parere aveti? Eu le-am pus in vedere ca daca se intampla ceva sunt direct responsabili....

            Comment


            • Daca apesi ambreiajul zgomotul dispare?

              Comment


              • nu dispare

                Originally posted by Bizo View Post
                Daca apesi ambreiajul zgomotul dispare?
                Ceva opinii/idei..chiar sunt curios..nu imi afecteaza performantele masinii..
                Last edited by bogdan15; 17 May 2016, 19:48. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • cand este motorul rece se aude?

                  Comment


                  • Ceara de fabrica sau ulei de la cutie? Multumesc anticipat?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Eu zic ca este ulei, parca ai mai avut probleme cu planetara. Asa-i sau ba?
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Am reclamat acu 1 an problema, mi-au zis ca este de la ceara, dar vad ca tot sta umeda in acea zona.

                        Comment


                        • E ceara
                          Uleiul ar fi curs pe jos


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Si eu tind sa cred ca este ceara dar fiind o zona unde apar temperaturi relativ maricele , ceara se face lichida.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Cu nivelul uleiului de la cutie cum stai?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Am reclamat acu 1 an problema, mi-au zis ca este de la ceara, dar vad ca tot sta umeda in acea zona.
                                Se vede pe culoare ca e ceara
                                acum cateva zile am vazut un prestige pe elevator, masina care se livra in ziua respectiva, amicul care lucreaza la adras mi-a aratat cum s-a dat aiurea cu ceara chiar si pe esapament, zicea ca multi clienti s-au intors pentru ca puțea in masina de nu puteai sta ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google