R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Facut azi ITP-ul la DACOSERV. In 20 de minute plecam spre casa. 90 de lei tariful si cadou un cupon de 50 de lei pana la sfarsitul anului pentru piese/manopera de minim 250 lei.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Tre sa fac si eu itp-ul.
      Unde prin Bucuresti se poate, repede, ieftin si bine ?
      Sambata, ca in restul saptamanii nu am cum.

      Comment


      • La DACOSERV nu-ti place?

        Comment


        • Din cate stiu, RAR-ul nu are program de lucru in week-end. Orice statie ITP este direct conectata in sistemul RAR-ului, deci nu cred ca ai sanse, sambata.
          Sa ma corecteze cineva daca gresesc.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • La Iasi, unele statii ITP au program si sambata.

            Comment


            • E oke la Dacoserv, desi am un cui cu ei de la prima revizie.
              Serus nu face sambata, tocmai ce mi-a dat mail
              Problema e cu timpul, daca ei sau altii nu fac sambata e cam nasol.

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Din cate stiu, RAR-ul nu are program de lucru in week-end. Orice statie ITP este direct conectata in sistemul RAR-ului, deci nu cred ca ai sanse, sambata.
                Sa ma corecteze cineva daca gresesc.
                Pai asta e smecheria pentru a evita reinspectia de catre RAR. Sambata la itp sunt multe dacii vechi , rabe, masini care au catalizatorul/filtrul de particule scos, masini tunate, masini cu alte motoare decat cele omologate etc.

                Comment


                • Gata, am facut programare pe 15.10 - sambata - la Dacoserv.
                  Ceva indicatii sa nu am belele la itp ?
                  Masina e din 2009 cu 23k de km, nu am avut probleme cu ea ca functionare, doar semne de Bucucresti, o mica zgarietura un pic infundat pe aripa, butuc usa fortat si o crapatura in bara spate.
                  Ar putea fi ceva probleme din cauzele de mai sus?

                  Comment


                  • Mie mi s-au parut ok cei doi de la ITP - Dacoserv. Vezi ca trebuie sa-ti dea si un cupon de 50 de lei, valabil pana la sfarsitul anului.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • sal


                      itp la Primat Gold ...pe barbu vacarescu ...pret logan benzina 2005 ....90 ron

                      iesit relativ bine ...vroiau sa ma respinga pt repartitor spate ca nu franeaza cu greutate asa cum ar trebui ...si cum "mama lu proces verbal am luat eu precedentele ITP fara SPAGA ? " le-am dat si taxa de revenire pt probleme de franare ....35 ron ...nu de alta dar trusa + extinctor erau expirate (nici nu le-au cerut) ...noroc ca am spalat masina rapid ca a dat o tura sa vada eventuale lovituri ,sa uitat atent la cauciucuri ...cica nu pareau 185/65/15 ...cu toate ca scria mare pe ele dimensiunea ....m-a intrebat de folie pe fata(si din ce stiu eu pe fata nu este legal sa ai folie oricata luminozitate ar avea) masina este foliata si fata si spate ....in rest totul bine si frumos ...ma asteptam la probleme de directie ...pt ca asa imi spusese mecanicul de la dacoserv acum 6 luni ...corp bieleta dreapta fata ...joc ...si s-ar putea sa nu trec ITP. Am trecut.
                      A uitam ....in banii astia mi-a dat si o racleta de zapada .... acum astept iarna .

                      concluzia 125 ron cu tot cu atentii

                      bye

                      P.S. pacat ca nu am stiu de oferta dacoserv cu cupon de 50 ron ...

                      Comment


                      • @dan.gutu ... sau oricine lucreaza in domeniu si poate sa-mi dea un raspuns cu marja mica de eroare :
                        -zgarietura de pe bara spate, din imaginea atasata, este sau nu motiv de respingere la ITP ?
                        Merci!
                        Attached Files
                        It's nice to be important but it's more important to be nice!

                        Comment


                        • nu te poate respinge nici pentru zgarietura de pe bara nici pentru cele de pe aripa
                          daca "inspectorul" incearca sa comenteze spune-i sa-ti argumenteze care ar fi riscul DIN PUNCT DE VEDERE AL SIGURANTEI CIRCULATIEI pentru acele zgarieturi
                          bafta!

                          Comment


                          • @ gabinicu77
                            La I.T.P ,petru a fi "admis" nu conteza numai starea tehnica,sunt si criterii legate de aspect exterior.(crezi ca poti trece cu usa infundata,bara rupta?)
                            In acest caz nu consider un motiv de respingere.Un sfat;nu comentati prea mult cu acest prilej,va poate da revenire pentru un motiv sau altul si nici la alt service nu puteti maerge,pentru ca figurati automat in baza de date.Asdar te faci frate cu...pana treci I.T.P.-ul.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by gabinicu77 View Post
                              @dan.gutu ... sau oricine lucreaza in domeniu si poate sa-mi dea un raspuns cu marja mica de eroare :
                              -zgarietura de pe bara spate, din imaginea atasata, este sau nu motiv de respingere la ITP ?
                              Merci!
                              Pot sa comenteze legat de estetica masinii, mi s-a intamplat o data (era o adancitura mica, mica pe capota de o piatra aruncata de alta masina). De respins nu a fost cazul, doar face Inspectia Tehnica Periodica, nu prezint masina la SEMA.
                              Nu te pune in gura cu el si ai pregatit si tu intr-un buzunar ceva si ai rezolvat.

                              Comment


                              • Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
                                In martie trebuie sa fac ITP si nu stiam daca este neaparat nevoie sa o repar sau mai poate astepta, ca ... e criza
                                It's nice to be important but it's more important to be nice!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google