R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ITP nu este expirat, urmeaza sa o faca pe 10 august, Casco nu am, iar busitura este cu un gard de beton, in minunata iarna care tocmai a trecut...

    Comment


    • Originally posted by dan.gutu View Post
      La ITP nu se primesc masini cu urme de accident,chiar daca exista dovada de reparatie.ATENTIE LA CEI CU CASCO,DACA ITP-ul ESTE EXPIRAT SUNTETI BUNI DE PLATA.
      wtf ?!
      Adica daca avem o zgarietura sau usoara "stergere" indiferent de cine provocata nu suntem primiti la ITP? Poti sa intri putin in detalii te rog ca sa mor daca inteleg legatura ITP-ului cu faptul ca as putea avea o julitura/stersatura pe masina.

      ITP parca era inspectie tehnica periodica nu control zgarieturi/julituri/stersaturi/urme accidente. Sunt putin iritat pentru ca nu vad cu ce influenteaza dpdv tehnic o stersatura la vreunul din colturile masinii sa zicem? Sau o infundatura usoara in usa/aripa/bara?

      Sau te referi la ceva mai mult decat "urme" ?

      PS: Nu de alta dar in iarna-primavara un bizon mi-a sters putin din mers aripa dreapta fata, julitura pe care nu am remediat-o pentru ca este superficiala (o bucata de 4-5 cm din buza aripii a fost putin turtita si pe vopsea se vad 2-3 zgarieturi de-a lungul acestei bucati)
      Last edited by god; 16 July 2010, 16:24.
      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

      Comment


      • M-am referit la ''urme'' mai accentuate,nu la mici zgaraieturi.Una dintre etapele ITP-ului este si verificarea aspectului exterior.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Phiuh, m-am linistit
          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

          Comment


          • Azi am facut itp am trecut cu bine ,imi era frica ca o aveam aripa slefuitua si sarita vopseaua,20 min a durat am crezut ca dureaza mai mult
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

            Comment


            • Si eu am terminat astazi cu ITP-ul, 100 RON.
              Dimineata am schimbat in service-ul unde am facut si ITP-ul cap de bara dreapta si bieleta stanga(pe dreapta cel putin batea ca toti dracii...traiasca gropile din Bucuresti si nu numai) + directie + montat proiector dreapta(ca fapt divers piesele mele, total manopera 260 RON din care ~110 RON directia, ~120 RON montat cap de bara si bieleta si restul de ~ 30 RON manopera montat proiector)
              Trecand peste asta la ITP am stat de mi s-a acrit. A inceput la 11:05, la 11:30 terminase tot ce avea de facut dupa care am stat pana la 12:00 ca astepta nu stiu ce de la RAR(nu ma pricep, un am idee ce si cum dar daca era o sa o blocheze aia pentru alte verificari banuiesc ca spuneau asta pe loc nu in juma de ora).
              Ma rog, una peste alta am terminat si cu ITP-ul pana pe 20 iulie 2012

              PS: masina este resoftata de aproximativ 1 an si 7-8 luni dar nu au fost nici un fel de probleme dpdv al noxelor
              Last edited by god; 20 July 2010, 13:12.
              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

              Comment


              • Cand vreti sa faceti ITP, va stiti fara probleme majore si nu vreti sa fiti aburiti si sa fiti obligati sa faceti reparatii sau reglaje care nu sunt necesare va rog sa imi dati un semn si va voi ajuta.
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Am facut azi ITP la Automarcus a costat 145 RON, cam mult dar cica atata costa pentru benzina si GPL.A fost ok dar am stat cam mult pentru ca a oprit RAR-ul masina pe stand si a trebuit sa astept inca 40 de minute.Nu m-a intrebat nimic de : folie, faruri, trusa, stingator triunghiuri, singurele ce le-au verificat au fost puntile franele si noxele atata tot.

                  Comment


                  • ti-a dat si bon fiscal pt banii ca daca nu diferenta cred ca si au oprito ei. Pe mine m-a costat 100 de lei fiindca am avut si eu gpl astfel costand 90 de lei la Dacoserv.

                    Comment


                    • @irinell24: De exemplu eu taxa am platit-o la casierie si bonul/chitanta pe care mi-au dat-o de la casierie am predat-o tipului care a facut ITP-ul si la el a ramas; daca tineam neaparat sa o am si ii spuneam asta sunt sigur ca mi-o inapoia(ca nu prea avea cum altfel ) dar cum nu ma interesa si abea asteptam sa plec ca mai aveam treaba am lasat-o asa...
                      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                      Comment


                      • da am si bon fiscal care a ramas la mine deci nu cred ca e vreo facatura

                        Comment


                        • Ce naiba i-o fi facut de 145 ? Din banii astia doar 8 roni merg la RAR si restul...
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • Habar nu am si de multe chestii nici nu s-au interesat, presupun ca puteam sa ma duc si cu jenti de 17 si nu ziceau nimic din moment ce nici de faruri nu s-au interesat.Si eu care imi faceam griji ca nu gaseam vesta....Nici cel de la RAR nu parea interesat decat de frane si articulatii.

                            Comment


                            • Oricum vesta nu e obligatorie, doar pentru autovehicule cu masa maxim autorizata >= 3,5 tone.

                              Comment


                              • Originally posted by vallio View Post
                                Habar nu am si de multe chestii nici nu s-au interesat, presupun ca puteam sa ma duc si cu jenti de 17 si nu ziceau nimic din moment ce nici de faruri nu s-au interesat.Si eu care imi faceam griji ca nu gaseam vesta....Nici cel de la RAR nu parea interesat decat de frane si articulatii.
                                Deci era un inspector care nu cauta nod in papura,asa da.Omul a cautat ce a crezut el ca intradevar este un pericol.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google