R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opresc si alte masini nu numai daciile mai vechi; am vazut oprit intamplator si logan si un golf 4.
    Problema e ca sunt oarecum fixati pe masinile mai vechi ca de acolo stiu ca le iese si lor ceva
    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

    Comment


    • In calarasi stiu unde isi fac veacu ei cu minunatele controale iar intro zi am sa numar(eventual sa filmez) cate dacii 1300/1310 sunt si cate alte tipuri.Am trecut de nenumarate ori cu loganu pe acolo si nici macar nu m-au bagat in seama , cert e ca mereu era coada cu dacii 1310 si cateva bulgaresti( in calarasi fiind f multe masini inscrise la bulgari)

      Comment


      • Relativ des merg pe trasee montane dificile cu mașina (Logan 85 CP dCI). În 2 ani am luat cîteva bușeli pe dedesubt. La revizii (pînă acum am 38.000 km) totul a fost OK deși se vedea clar unde fuseseră "unele" lovituri. De fiecare dată am întrebat dacă e necesar să fac sau să schimb ceva sau dacă afectează securitatea mașinii ori rezistența ei și mi s-a răspuns că totul e în regulă. Risc de probleme la ITP din acest motiv este ?
        Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

        Comment


        • daca la revizii ti s-a spus ca totul e ok, inseamna ca la fel ar trebui sa fie si la itp.
          practic asta e si rolul scutului: sa incaseze lovituri ca sa protejeze celelalte componente aflate dedesubt.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Originally posted by Qvadratvus View Post
            Relativ des merg pe trasee montane dificile cu mașina (Logan 85 CP dCI). În 2 ani am luat cîteva bușeli pe dedesubt. La revizii (pînă acum am 38.000 km) totul a fost OK deși se vedea clar unde fuseseră "unele" lovituri. De fiecare dată am întrebat dacă e necesar să fac sau să schimb ceva sau dacă afectează securitatea mașinii ori rezistența ei și mi s-a răspuns că totul e în regulă. Risc de probleme la ITP din acest motiv este ?
            Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
            La drumurile noastre,crezi ca este masina fara busituri pe dedesupt ? Daca nu sunt afectate elemente de siguranta,canducte de frana,lonjeroane strambe,bascule strambe,etc,nu sunt motive de respingere,''unele'' lovituri.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • Mulţumesc încă o dată pentru promptitudine şi interes !

              Comment


              • Salutare! Ce trebuie sa fac si cat ma costa sa schimb culoarea la masina? Multumesc!

                Comment


                • Dupa ce ai vopsit masina,iti faci programare la RAR pentru schimbare culoare.Te prezinti cu masina la data si ore stabilita,iti fac cateva poze la masina,apoi la serviciul inmatriculari, sa iti treaca si in talon.La RAR costa cam 150 de roni,nu stiu cat mai costa la politie.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Salut. A facut careva itp-ul la ASV Brasov? Cum sunt baietii de acolo? Azi trebuie sa merg si eu cu masina acolo si vroiam sa stiu daca sunt baieti de treaba, dar avand in vedere ca masina are doar 2 ani si 42.000 km nu cred ca ar trebui sa am probleme.

                    Comment


                    • Serghey...vad ca ai diesel...inainte de a merge la ITP iesi cu masina si forjeaz-o putin sa ii cureti tobele...si apoi daca mai ai garantie si te respinge eu spun ca trebuie sa te bucuri...te duci la sevice-ul dealerului si iti schimba acele piese defecte.
                      sigpic

                      Comment


                      • Azi dimineata am forjat-o si o sa o mai forjez dupa ce plec de la munca. Inca mai am garantie si merg chiar la dealerul auto de unde mi-am luat masina.

                        Comment


                        • Mai bine mergi la alt ITP...ca na...asa e mai bine zic eu...
                          sigpic

                          Comment


                          • Sunt programat azi la 12.30. O sa vad eu ce zic baietii si apoi ma cert cu ei dac anu sunt de treaba.

                            Comment


                            • inainte de a trece itp cel mai bine este intai sa treci pe la service sa pregatesti masina pentru itp si abia dupa aia sa treci itp-ul.
                              eu asa am facut cu masina si niciodata nu am avut probleme cu itp-ul
                              prostia nu doare dar se plateste

                              sigpic

                              Comment


                              • Daca esti in garantie, cei de la service vor evita sa iti spuna ca trebuie unele chestii schimbate (din alea care se schimba pe garantie, politica de economii Dacia). Si ajungi la ITP increzator si fleosc, te intorci la service.
                                Mai bine prima oara la ITP, ca aiai iti spun sa schimbi si ce nu ai nevoie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google