Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa-ti traga mai bine si pe GPL, limitarea va urca mai sus dar ai sanse mari ca timpii de injectie de GPL sa nu-ti mai iasa ca cei de pe benzina (vei simti in mers constant pe gpl ca masina merge in suturi foarte foarte mici, da in nas foarte putin si e enervant) si astfel sa fie nevoie sa schimbi injectoarele de GPL cu unele cu debit marit, asta voi face eu miercuri, abia astept. Eu am instalatia aftermarket, mi-a zis mesterul ca se rezolva sa mearga bec si pe gaz, poate o fac sa traga mai tare ca pe benzina.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • de ce este posibil sa nu imi iasa timpii pe gaz ca cei de pe benzina?

      cat te ajung injectoarele?
      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

      Comment


      • Pentru ca nu-mi ies mie. Ma astept sa fie 100 Roni, 2, 3 maxim...
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • mai am si eu o intrebare. cand se face resoftarea se face si recalibrarea la gpl?
          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

          Comment


          • gata i-am facut resoftarea. Deocamdata nu am ce sa sa zic ca nu am avut nici un drum ca sa testez. Revin cu informatii mai tarziu. Doc -multumesc pentru informatie.

            Scrie corect!
            Last edited by andy_x3m; 27 February 2010, 14:14.

            Comment


            • Originally posted by valentync View Post
              mai am si eu o intrebare. cand se face resoftarea se face si recalibrarea la gpl?
              Recalibrarea se face dupa ce faci remaparea. Mai multe detalii aici, citeste topicul http://www.loganclub.ro/forum/remapa...ii-t20487.html .
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • salut loganistii. dati si mie o informatie? prin zona caras-severin, timis e cineva care face mapari pe un 1,4mpi ??? ca vreu si io sa inhamez vreo 8-10 cai daca se poate. merci. mumai bine

                Comment


                • te rezolv eu in Timisoara .
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • @ Cristi_Xp,la motorul de 1.2 se poate face resoftare?ma mai intreseaza activarea CB,ca astept un preferance,zilele astea.

                    Comment


                    • se poate face resoftarea costa 2 mil pentru motorul 1.2 16v ,pentru activarea CB trebuie altceva,in primul rand alta maneta ,plus alt soft in calculatorul de bord .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Multumesc de raspuns,lasa-mi un nr de tel. pentru a lua legatura cu tine.

                        Comment


                        • am un logan 14gpl se poate remapa?

                          Comment


                          • Bineinteles
                            ECUFix
                            Please don't visit my homepage!

                            Comment


                            • Originally posted by auricadoru View Post
                              am un logan 14gpl se poate remapa?
                              Numai daca vrei tu se poate remapa.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Salutare.In Tg.Mures face cineva repanare?Am un Logan de 1,4(17000km),afecteaza garantia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google