Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cezar82 View Post
    Am inteles domnilor.Inainte de resoftare nu am fost cu ochii pe turometru sa vad exact valoarea la o anumita viteza,dar dupa operatia facuta,am fost mult mai atent la acest lucru,avand impresia ca la 160 km/h,valoarea turatiei era scazuta.Atata tot.
    de ce nu incercati sa pricepeti ca rapoartele cutiei sunt aceleasi ? adica si inainte si dupa resoftare la 100 la ora tot 2700 rpm se schimba un pic timpul in care ajunge la viteza aia ...dar rapoartele cutiei raman.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • daca ma duc cu masina la rar si vad aia resoftarea....ce se intampla?

      Comment


      • cum o vad ? si ce-ar putea sa se intample ? ) o sa ceara omologare pentru soft?
        sigpic

        Comment


        • auzisem de la cineva ca cica daca te prind aia de la rar cu ea resoftata e caz penal ca i-ai marit puterea ilegal si ca-n talon nu apare......sanki

          Comment


          • Si marmota invelea ciocolata. In primul rand aia de la rar nu au instrumentele necesare. In al doilea rand ce mai cauti la RAR?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Originally posted by vodka View Post
              auzisem de la cineva ca cica daca te prind aia de la rar cu ea resoftata e caz penal ca i-ai marit puterea ilegal si ca-n talon nu apare......sanki
              1) Si cum or sa-si dea seama? Nici cei din service-uri Dacia nu cred ca au cum.
              2) nu au ce sa caute prin parametrii motorului, ei doar se uita la serii(motor, caroserie) pentru identificare.
              3) sa zicem prin absurd ca ar afla ca ai remapare, cum or sa-si dea seama ca nu mai ai 75cp ci 82cp?( ca doar nu ti-o pune pe dyno).
              4) si ca sa citez un coleg forumist, ce mai cauti la RAR dupa ce ti-ai inmatriculat-o?

              Comment


              • lasati-l, mai, ca la 19 ani inca n-are experienta cum se fenteaza una-alta
                vodka, mergi tu pe la intalniri si mai intreaba pe dsign, darkside si altii de pe-acolo cum se fenteaza una-alta
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • asa ma gandeam si yo ca n-au aia treaba cu caii putere ai masinii ca doar n-au dyno...dar individul care tot insista era prea sigur pe ce zice...
                  cu ocazia la posturile astea sper sa se lamureasca

                  Comment


                  • aveti cumva si dealeri in constanta care ar putea face remapare pentru un logan 1.6 8v 90 Cp?
                    adik sa am si dicount pt ca sunt membru clubului.

                    Comment


                    • Da exista dealer si in CT, preturile sunt aceleasi cu cele afisate pe forum.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • dati si omolagare la RAR pt soft?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • mie mi-a dat si timbru )
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Doc View Post
                            Pentru lista de modificari normale la Dacia Logan ai la dispozitie urmatorul: http://www.obdtuning.ro/?S=lista&categorie=47

                            Preturile cu reducere pentru membrii acestui forum le gasesti in semnatura mea.
                            am totusi si eu o curiozitate... Am urmat linkul postat de tine si am vazut ca la motorul dci viteza obtinuta dupa resoftare e de 165 km/k, eu am acelasi tip de motor numai ca nu e modificat si ating aceeasi viteza. Oricum am privi lucrurile diferenta e foarte mica. Intrebarea e: de ce sa dau banii pe ceva ce am deja din fabrica? Cuplul ala care intradevar pare putin mai mare dupa nu face dupa parerea mea decat sa-ti solicite cutia mai mult si la ce masina e loganul stim amandoi ca nu e indicat sa o soliciti

                            Comment


                            • pai 10-20 cp inseamna un maxim de 5 la ora in plus ...
                              se modifica comportamentul masinii pana la viteza aia ... ajunge mult mai repede ,se accelereaza altfel ,sau pe tine numa viteza de top te intereseaza?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • pai aia nu conteaza? Eu prin modificari ale motorului inteleg putere marita si automat viteza de top marita, insa daca asta e tot ce se poate face raman la ideia ca dacia e o masina de familie practica, cu consum mic (in cazul dci) si nu poti cere prea mult de la ea asa ca e mai bine sa o las cum a facuto mama ei. Cred ca va fi mai rentabil sa investesc in batranul opel
                                P.S. nu ma asteptam sa fie aici cineva care sa-mi raspunda atat de repede.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google