Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by drone
    Am mers cu un Logan 1.4 chip-uit si nu mi se pare fantastic.
    Castiga pe treptele I si II, in schimb pierde pe a III-a.
    Mi s-a spus ca a fost schimbat softul cu cel de la Clio.
    la mine in toate se simte ca este mai fasneata , depinde si de soft
    "cromul este placerea mea"
    "cui nu-i place , valea"

    Comment


    • #77
      Probabil.
      Am auzit ca ar fi cineva si in Buzau care se ocupa cu asta si vreau sa ma duc sa vorbesc mai exact cu respectivul.
      Daca o fac si eu iti dai seama ca o sa ma laud, ...sau plang pe aici.
      http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

      Comment


      • #78
        Originally posted by drone
        Probabil.
        Am auzit ca ar fi cineva si in Buzau care se ocupa cu asta si vreau sa ma duc sa vorbesc mai exact cu respectivul.
        Daca o fac si eu iti dai seama ca o sa ma laud, ...sau plang pe aici.
        ai grija la soft ca mai sunt unele care au probleme din ce am auzit si eu si nu sunt sparte bine
        "cromul este placerea mea"
        "cui nu-i place , valea"

        Comment


        • #79
          am vazut ca multi sa agita cu resoftarea... resoftarea la motoare aspirate e cam apa de ploaie ... unii stiu ce se poate face cu softul si cu o discheta(cip) aditional + admisie pe aer rece sport si inca cateva chestii ... potzi duce un logan de 1.6 8v la nijte calutzi la care nu te asteptai .. chestia e sa stii cum si ce trebuie sa faci ... si sincer nu dau in viata mea 300 euro pt resoftare pt logan ...un sfat pt cei care si'au facut resoftare (remapare .. ii zicetzi cum vretzi voi ) PUNETI'VA MASINA PE DYNO SI ATUNCI VB EXACT ...

          ps: un logan de 90 cp are de fapt la roata 85 cp ....
          1.6 MPI CRAZY DRIVER

          Comment


          • #80
            Originally posted by bagheera
            1.5 dCI acum am facut si eu remapare cu 3 mil. (un tip de la Mioveni) consumul inca nu am apucat sa-i fac ... iar ca performante se simnte cel putin in oras .... trebuie s-o testez si la drum lung sa vad la ce viteza maxima ajunge ...???
            se simte ca treage mai bine...si cati CP ai acum...sau cati CP aveai stock?

            Comment


            • #81
              salutare! uite ca am facut si eu remapare la tcm turbo ieri. se simte diferenta, am castigat pe toate treptele de viteza ceva performanta. pretul a fost de 130 euro. deocamdata din ce am vazut eu zic ca merita toti banii!

              Comment


              • #82
                De ce la TCM Turbo?
                si zimi si mie cum e su consumul...a ramas la fel sau a mai crescut?

                Comment


                • #83
                  Venox, ce motor ai?
                  http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                  Comment


                  • #84
                    deci am facut remapare la tcm turbo pentru ca am auzit numai laude despre ei, intr-adevar cand am ajuns acolo am fost intampinat foarte frumos, operatiunea nu a durat prea mult. cu consumul inca nu stiu ce sa zic, am bagat de vreo 500 de mii carrera 100 de la omv dar numa nu scad liniutele alea de la benzina. poate mi se pare doar mie dar eu zic ca a mai scazut consumul in loc sa creasca. mentionez ca nu mai simt nevoia sa schimb viteze la peste 3000 de ture. motorul este benzinar de 1,4.

                    Comment


                    • #85
                      nu vreau sa te dezamgesc,doar ca oamenii nu se prea pricep la benzinare.Bani aruncati...cu 3.5 mil o faceai la OBDtuning ,oferta pentru membrii LoganCLub ...dar cum nu intrebati inainte...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #86
                        nu ma dezamagesti, din moment ce motorasul se comporta ok... adica se ridica la nivelul asteptarilor si ce-i drept acum am vazut ca OBD face mai ieftin. in fine, la mine a fost o decizie de moment, mi-au parvenit niste bani si am comis-o

                        Comment


                        • #87
                          Dar in brasov sau in sibiu nu face nimeni remapare dinasta? Sa merg pana in B sau pana in TM e cam departe! Pierd mult timp

                          Comment


                          • #88
                            Cel mai aproape de tine ar fi OBD Tuning Pitesti. Din cate stiu, Doc se mai deplaseaza prin tara, vezi aici mai multe detalii, il poti intreba cand vine in zona.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #89
                              si pt un dci de 70hp cit costa un calculator de renault de la dealer ? ofera garantie pe motor daca schimb la ei ?etc...
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                NU ! e softul lu astia de la OBDtuning...totul e la negru
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google