Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si de ce ma rog sa scada viteza max atata timp cat se castiga cuplu si putere??? Scade numai in conditiile in care motorul merge prost din cauza unei remaparii incorecte.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Ma gandeam si eu asa.stiind si eu putina fizica prin graficele vazute pe aici dupa o resoftare aria de sub grafic devine mai mica decat cea normala.daca ma intelegi.ma poti lamuri?Cuplu castig nu pun la indoiala asta

      Comment


      • Originally posted by marsel View Post
        Stiti pe cineva la Cluj care face remapare? Am luat legatura cu cei de la OBD, Dyno si mi-au spus ca ajung in zona doar daca sunt macar 3 masini de facut, daca nu, sa ma deplasez eu in Timisoara. E cam departe sa merg pana acolo, cam 700km dus intors, plus cei 250E pretul remaparii, ajung in 300E lejer. Nu zic, ma deplasez daca e cazul, dar nu pana in Tm, mai aproape undeva...Sau ar trebui sa ma apuc sa promovez serviciile lor pe aici prin zona pentru a le gasi clienti.....)
        Sal.......Stiu io pe cnva in cluj care face......Ieftin....Cred k la dieselu tau face pana in 4-5 milioane.......Tr un mail la www.Bigflo_super@yahoo.Com dak vrei....Si mai vb acolo;)drumuri bune;)
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • Ce treaba are aria de sub grafic? Daca creste cuplul si ca valoare si il obtii si la o turatie mai mica, cum sa scada puterea? Piersi cuplu pe finalul turometrului? Altfel, imposibil sa fie bun graficul ce l-ai vazut...Puterea si cuplul sunt intr-o relatie matematica simpla, n-ai cum sa ai un grafic de cuplu mai bun si sa spui ca ai putere mai putina sau invers. Acolo ceva nu se "pupa"...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • off topic.Seba!Eu am 16 v ca si tine.Ce pot face eu la 16v ca sa mearga mai binisor?atat suspensii cat si motor.si pm astept .
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • EU am unul cu gpl remaparea asta influenteaza si computerul gpl? Eu ma gandeam sa nu dea vreo eroare
              Last edited by Seba; 5 January 2009, 23:07.
              :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

              Comment


              • Modificarea se va face doar pe calculatorul masinii, cel de gpl nu va fi influentat.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Adica atunci cand mergi pe gaz nu o sa ai crestere de putere, doar pe benzina iti creste puterea.
                  Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                  Comment


                  • Asa ceva. Desi cineva care lucreaza la RTR, mi-a spus ca "remaparea pe benzina, teoretic nu se simte si pe GPL, dar practic se simte".

                    Comment


                    • O simtit el cand cele doua ecu-uri (distincte) isi transmiteau parametrii de functionare wireless. Se simte fix....Imi da xp ban direct daca spun ce/cum se simte resoftarea de la benzina la gaz. De medicamentul placebo a auzit respectivul? Daca nu stie ce-i aia, e excat fenomenul in care ecu de benzina isi da hartile ecu-ului pe gaz ca sa traga mai bine
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Se face unichip la gaz. Da search pe google si vei gasi.

                        Comment


                        • Sa speram ca nu are efect
                          :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                          Comment


                          • Dak vrei iti dau io nr lu un tip din cj care face resoftari ieftine..;)
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • @ DOC

                              Ma intereseaza un soft pt. un logan de 1,5 85CP stock.
                              Are 200nm cuplu si cutie JR5.
                              Ce poti sa scoti din el, astfel in cit sa nu prajesc turbina/cutia ... ca de ambreiaj .... alta poveste.
                              Mi-ar place sastiu la ce cuplu si ce putere pot ajunge relativ safe.
                              Daca ai si vre-un dyno-test ... mi-ar place sa-l vad.
                              Si pretul .... ca e crizaaaaaaaaaaa
                              sigpicAmbition 1,5 Dci 85CP stock
                              :I::N::S::A::N::E: :D::R::I::V::E::R: power by unEL :mafia2:

                              Comment


                              • unEl, dupa remapare vei avea 105cp si 250 nm. (informatii luate "dupa" siteul lu' doc)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google