Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu placere!

    Recomand piesele originale, le gasesti pe site-uri care vand piese pt auto. Nu e difierenta mare de pret intre original si after market.

    Comment


    • Intrebarea mea era daca iau piesele originale de la orice magazin si ma duc cu ele la reprezentanta, imi mai acorda garantie? Ms.

      Comment


      • Iti acorda garantie in continuare, dar daca se strica ceva si se constata ca e din vina pieselor aduse de tine (ulei, filtru ulei, etc), platesti tu reparatia sau "te certi" cu firma de la care ai cumparat produsele pentru ca ti-a garantat ca piesele sunt originale.

        Dar riscul de defectare din cauza uleiului, a filtrului de ulei sau a celor 2 filtre (aer, polen) este foarte mic.

        Comment


        • Elf 5w30 sau Elf 5w40 pentru prima revizie? Cine se incumeta cu un argument?

          Trimis de pe al meu Energy7 folosind Tapatalk

          Comment


          • Revizii Logan II

            Eu personal unul din cele 2 am sa bag la prima revizie din iunie,dacia oil prea "roade" dupa doar 5000 km.

            Comment


            • 5w30 e pentru diesel parca, 5w40 pentru benzina

              Comment


              • Eu merg pe 5w40 Elf
                La inceput am mers pe 5w30 Dacia oil
                sigpic

                Comment


                • Eu am Elf 10w40.

                  Comment


                  • http://e-piesa.ro/filtru-aer-habitac...part-21042158/ - carbune activ OE Renault sau varianta mai ieftina

                    Comanda piese auto online originale sau aftermarket la preturi atractive, catalog piese de schimb si accesorii auto pentru orice automobil, livrare rapida si retur in 14 zile.

                    Comment


                    • Nu sunt bune,

                      dimensiuni 215 X 200 X 35
                      MANN-FILTER CU22011 chior
                      MANN-FILTER FP22011 Filtru carbune activ cu polifenol, cu efect antibacterial, cu efect fungicid, Filtru praf fin (PM 2.5)

                      Comanda piese auto online originale sau aftermarket la preturi atractive, catalog piese de schimb si accesorii auto pentru orice automobil, livrare rapida si retur in 14 zile.


                      Comanda piese auto online originale sau aftermarket la preturi atractive, catalog piese de schimb si accesorii auto pentru orice automobil, livrare rapida si retur in 14 zile.
                      Last edited by t0rquemada; 18 February 2016, 15:07.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Azi am schimbat placutele de frana la Stepway II dci. Cost placute + manopera 252 lei.
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 18 February 2016, 20:30.
                        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                        Comment


                        • Cat a costat manopera si cat placutele?

                          Comment


                          • 176,48 lei placutele
                            50,40 lei manopera pentru inlocuire
                            25,20 lei testul de franare

                            Total: 252,08 lei
                            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                            Comment


                            • Câți kilometri ai mers cu ele?

                              Comment


                              • Este scris pe foto. 37.312 km.

                                Le-ai schimbat in service Dacia?
                                Last edited by aslanalbert; 18 February 2016, 23:41. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google