Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca arata ok dupa 37312 km, cum ziceam, pot tine 40000 km fara probleme, pot tine si 5000 km in functie de condus

    Comment


    • Originally posted by aslanalbert View Post
      Este scris pe foto. 37.312 km.

      Le-ai schimbat in service Dacia?
      Mersi, de pe telefon nu am observat scrisul.

      Comment


      • va salut am un logan mcv 2015 motor 1.2 am facut numai 3000 km la prima revizie ce ar fi bine sa schimb avand in vedere nr foarte mic de kilometri

        Comment


        • Pai la prima revizie iti schimba filtrul de aer la motor, filtrul de polen si filtrul de ulei si uleiul. Tie la km astia ar trebui sa-ti schimbe numai filtrul de ulei.
          Mie personal la 5000 km mi-a schimbat filtrul de aer si ulei ( bineinteles cu tot cu ulei ). Dar mai mergea cel de aer, am zis totusi sa-l schimb ...

          Comment


          • Revizia se face la multiplu de 20000km sau 1an, adică poți face și 10 km pe an, tot schimbi ce scrie în tabel.
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am reusit sa mai ajung si eu pe la revizie in cursul zile de azi
              Total cu placute de frâna si cateva cerinte speciale (filtru polen cu carbon si ulei elf 5w 40 900 sxr) a fost 910 rom
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 23 February 2016, 23:25.
              sigpic

              Comment


              • Cam asa arata filtrele

                Si cel de aer
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 23 February 2016, 23:24. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Ce-o fi revizuit de 100 ron ?
                  S-a invirtit in jurul masinii odata dus odata intors ? Na ca n-am folosit " decit " niciodata ...

                  Comment


                  • Iesea manoper prea putin
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by aslanalbert View Post
                      Le-ai schimbat in service Dacia?
                      Da, la Autoglobus 2000.

                      Originally posted by panselin4 View Post
                      Cred ca arata ok dupa 37312 km, cum ziceam, pot tine 40000 km fara probleme, pot tine si 5000 km in functie de condus
                      Probabil astea noi o sa ma tina si mai mult.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • Originally posted by stoicanu View Post
                        Iesea manoper prea putin
                        Da, deci hotie pe fata. Eu n-as fi acceptat asa ceva, trebuia ca o ora jumate cit e facturata revizia sa faca revizie, nu sa taxeze aiurea. Deci nu reparatie, ci exact revizie o ora jumate cit scrie acolo. Mai exact 1.3 h
                        Dar fiecare cu banii lui, unii nu-si permit sa-si bata joc de ei

                        ...si tot fara "decit" cu toate ca as fi gasit loc ...
                        Last edited by bogdan_cr; 19 February 2016, 13:36.

                        Comment


                        • Revizia e una, restul operațiilor un timp separat, e chiar așa greu de înțeles?

                          La ultima revizie am fost taxat pentru 1,5h și am stat aprox 3h.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Am efectual revizia II Stepway 1.5 DCI.
                            Piesele au fost cumparate de mine.

                            Filtru aer, polen, ulei de la purflux.
                            Filtru combustibil Mahle.
                            Ulei Elf 5w30 5 l
                            Spuma AC Climaxpert

                            Total piese + transport 349.86 lei.

                            Manopera a costa 162 lei cu excepția filtrului de carburant pe care îl voi schimba în toamnă. (prețul total ar fi fost de 207 lei). De remarcat că a scăzut TVA-ul dar au crescut ora de manoperă cu 8 lei fără TVA.

                            Am cerut deasemnea remedierea problemei cu vapori de ulei. Au fost reticenți, au zis că nu am folosit filtre de orgine, ulei. Am replicat scurt și la obiect să îmi facă constatarea și să facă demersurile legale. În 2 săptămâni voi reveni la service.

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              [ATTACH]510853[/ATTACH]
                              Am reusit sa mai ajung si eu pe la revizie in cursul zile de azi
                              Total cu plcute de frân si cateva cerinte speciale ( filtru pole cu carbon si ulei elf 5w 40 900 sxr) a fost 910 rom
                              Foarte scumpe consumabilele la reprezentanta. Uleiul, spre exemplu, e aproape dublu fata de prețul din magazine.

                              Comment


                              • Elf 5w40 e cerinta speciala? E un ulei normal.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google